PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Abbi
24th January 2010, 00:43
На обяд домата беше огромен,а изварата около 200гр. ,дори ми дойде в повече и се почувствах подута веднага се сетих за mindbender,че не трябва да се смесват домат с извара,затова и не огладнях до вечерята.Иначе и аз към 16-17 ч.вече съм гладна и ям обикновено плод,днес е изключение.

Ройбос в никакъв случай не е вреден,дори е много полезен.Аз също пия Ройбос,но на Лечител.Преди си вземах и зелен Ройбос,но скоро не съм.Трябва пак да си купя.Много ми харесва!

Закуската- накисвам овесените ядки с малко вода.Аз не подслаждам,дори и стафиди рядко слагам, тиквата ми е достатъчна.Когато набъбнат смесвам с намачкана тиква на пюре,поръсвам с лененото семе,орехи,сусам,канела,как вото се сетиш :) разбърквам и воала :wink: Става голям бъркоч,но пък невероятно вкусен :D

swe3tynka
24th January 2010, 08:16
Супер, и аз си ги правя по същия начин, само че във водата на овесените ядки слагам малко канела и стевия, а вътре слагам и стафидите, че придават мн приятен вкус. След това намачквам няколко малки парченца тиква и евентуално поръсвам с малко орехчета. Наистина става разкошно :P

Моят зелен Ройбос е на 'Лечител', взех си го от Централните хали :)

princesavm
24th January 2010, 12:26
Здравейте,
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесени трици+филиран бедем+сушени вишни+канела
фреш микс - грейпфрут и портокал
домати със сирене,поръсени с босилек и зехтин
1 ябълка
голяма чаша прясно мляко+канела

princesavm
24th January 2010, 12:30
Сега видях в поста на Аби,че не трябва да се смесват домати с извара(предполагам и със сирене).Защо? :shock:

root
24th January 2010, 20:55
закуска: 2 портокала
обяд: сирене и кашкавал
следобедна: борщ
вечеря: картофена салата

течности: 1,5л

moly555
24th January 2010, 21:34
08.00 овесени ядки със сушени плодове
11,00 2 малки ябълки
13,30 зелева салата с риба
16,30 кисело мляко без нищо
20,00 зелева салата с извара

2 л вода
0,5 л чай

Abbi
24th January 2010, 22:37
закуска : тиква,орехи,канела
обяд : 1 купичка боб чорба,салата зеле
междинно : 1 зелена ябълка+шепа бадеми
вечеря : пилешко филе на хапки с гъби,салата морков и цвекло

3 л. течности

aniK
24th January 2010, 22:48
закуска : 1 сушена смокиня, 6-7 бадема
междинно : киви, портокал
обяд : 1/2 пилешка пържола на скара, салата зеле/морков/краставица/чушка
междинно : 1 квадратче черен шоколад (взе да ми харесва ;) )
вечеря : 150гр печен черен дроб, варено цвекло, салата зеле/морков/зелена/айсберг

Много вода и нескафе с мляко

marsi
25th January 2010, 09:59
Здрасти и честита нова седмица:)Дано да е много успешна за всички!
Аз днес съм супер доволна,защото уикенда намерих един магазин за здравословни храни с доста приемливи цени и си напазарувах много вкусни и полезни неща като сок от цвекло,кайсиево масло,натрошено ленено семе(знам,че по принцип е хубаво да се мели непосредствено преди консумация,ама и това е нещо),блокчета от кафяв ориз с фибри и ядки,пълнозърнести макарони с домати и коприва ,бял чай и т.н.Още по-хубавото е,че ме запознаха с един човек,който има фитнес и ще мога да тренирам при него с намаление,ура!Купих си и гирички 2 кг и вече съм наистина много,много щастлива!
Менюто ми за днес:
07:45 кисело мляко с 2 с.л.овесени трици,половин чаена лъжичка ленено семе,1 кафена чашка сок от цвекло и 300 мл зелен чай
11:00 1 портокал
13:00 пилешка сърца с лук на фурна без мазнина(около 150 г)
16:00 ябълка
18:30 2 оризови блокчета-много са вкусни и са супер нискокалорични
20:30 скумрия на скара около 140-150 г
Течностите ще са около 1,5 л чай и 1,5 л вода!
Чакам мнения!
Усмихнат ден на всички!

marsi
25th January 2010, 15:24
Брей,че празничко днес?Къде сте всички?:) :shock:

princesavm
25th January 2010, 15:27
Аз вчера:

чаша топла вода
овесени трици+орехи+канела
ябълка
таратор
залена салата+зален лук+краставици+риба тон

aniK
25th January 2010, 15:36
princesavm, като ти гледам аватара, надявам се не целиш отслабване, а поддържане :D Последното ти меню е дота оскъдничко.
Marsi, при теб много хубави новини !
Мен ме сърби езика да ви обърна внимание на вас "младите", да не казвам "малките" :P колко противоречиви могат да бъдат мненията за правилното хранене - изхождам от темата за закуската, но тя е само повод.
Пиешм аз и maika например - фенки на НВД. Хайде всички се палят по тоя режим. Появява се neli4ka, вече минаваме на ВМ хранене. toni bonboni пък "зарибява" за Зоната, а сега mindbender дава за пример оскъдно и максимално несмесено хранене. Ако Ivanin пишеше, той щеше да пропагандира друго...
Отново идеята ми е - четете, проучвайте и отсявайте! Всички са доста над средно интелигентното ниво, всички имат глави на раменете си и всяко залитане от една крайност в друга не е препоръчително!

aniK
25th January 2010, 15:41
Да допълня поста си - спомнете си как някои постепенно отказаха плодовете, повлияни от НВД. Сега млякото - кисело и прясно взе да не е на особена почит...
И аз съм в кюпа, и аз не знам къде да го "мушна" това мляко...
Домат с извара/сирене :?
Хм, лекичко полудяваме май :roll:

aniK
25th January 2010, 15:41
Да допълня поста си - спомнете си как някои постепенно отказаха плодовете, повлияни от НВД. Сега млякото - кисело и прясно взе да не е на особена почит...
И аз съм в кюпа, и аз не знам къде да го "мушна" това мляко...
Домат с извара/сирене :?
Хм, лекичко полудяваме май :roll:

princesavm
25th January 2010, 15:45
princesavm, като ти гледам аватара, надявам се не целиш отслабване, а поддържане :D Последното ти меню е дота оскъдничко.

Не,Аник,за щастие не целя отслабване,а здравословно хранене. :D
Знам,че е оскъдно,просто доста си поспах неделя и затова по-малко хапнах.Иначе,повярвай ми ,трудно издържам на малко ядене :)))

princesavm
25th January 2010, 15:50
Аз също не го разбрах това с доматите и сиренето.
Направо се шокирах,защо да не може? :shock:
Аник,много си права,че мненията са доста и са противоречиви, и особено като си нов в това (както съм аз) ... направо не знам ...

moly555
25th January 2010, 16:11
Аник, предполагам, че визираш и мен в това число на младите хихи :) Права си, имах периоди тези 5 месеца, но това е защото се опитвах да намеря най-добрия режим за мен. ВМ се оказа доста непосилна задача, вегетарианството също не е за мен, и в групата на НВД не спадам, та мисля, че извлякох най-доброто от всечки ;) Плодове и мляко си ям, не знам дали говориш за мен :) В началото наистина е лутане, но после човек си гради свои режим. Mindbender не харесва животинските неща, но това, че общувам с него не значи, че и аз съм започнала да разсъждавам така. Мисля, че последните ми менюта са добре и като грамаж, и като качество. Все пак държа да чуя критики или точно мнение от теб ;)

За днес:
05.45 фреш от портокал и грейпфрут
06,45 овесени ядки с лешници и кокос
10,15 5 малки мандарини + 20 гр бадеми
13,00 2 купи спаначена супа
16,00 крем от цедено мляко, малко орехи и какао
19,30 шопска салата с извара (ще ми се да хапна готвено зеле, но няма с какъв протеин да го съчетая - идеи?)

2,5 л вода
кафе

princesavm
25th January 2010, 16:14
С пиле...

Jaynee
25th January 2010, 16:27
:)) Здравейте !

Днес менюто ми изглежда така: (пътуванията винаги ми объркват храненето)

10:30 - дюканска палачинка с извара, кафенце с 3-4 лъжички мляко
12:00 - фреш от моркови и ябълка
16:00 - 30 гр бадеми
17:00 - фреш от моркови и ябълка
18:30 - 300 гр кисело мляко с лъжичка натрошено ленено семе.

Иначе, аниК има право, сещам се в началото, когато започнах да пиша във форума. Тогава следвах официалната нисковъглехидратна диета (която се прави 26 дни и изкл. всякакви плодовел, млека, сирена, кашкавали и т.н.). После включих и по малко сиренце, ленено семе, ядки, сега си ям и плодове.
Аз мисля, че не е лошо да се опитват различни варианти, само трябва човек и да мисли.

Темата за здравословнте закуски - :lachen: аз предлагам нищо да не ядем :roll:

Abbi
25th January 2010, 16:52
Това с домат и извара аз също не го разбрах.Дори бях отправила питане към mindbender защо,но така и не получих отговор.

moly може да го съчетаеш с мИсо :D

Честно казано и аз не знам какъв точно е моят режим на хранене.Не мога да кажа,че е НВД,нито ВМ ,просто налучквам.Без плодове и кисело мляко не мога,дори и не съм се опитвала да ги спирам.

За днес

овесени ядки,ленено семе,орехи,канела,настърга а ябълка
няколко хапки баница със сирене и няколко глътки боза :1252:
кисело мляко
зелена ябълка
шопска салата с извара

около 3л. течности

Miss_Murderer
25th January 2010, 18:47
здравейте отново и от мен! пак ще започна да си пиша менютата, очаквам мнения, коментари и критики! ето за днес:
закуска- 2 филии пълнозърнест хляб, около 50 гр. сирене и 50 гр. кашкавал, топла вода с 1 с.л. мед
обяд- пиле с грах, 1 филия хляб
следобяд- около 50 гр. слънчоглед
вечеря- зеле със свинско, 1 филия хляб, към 200 гр. печена тиква
течности- около 2 л.
очаквам мнения!

Jaynee
25th January 2010, 19:45
Мен ме боли корема, ама много . Трябваше да хапна нещо, което да ми понесе и си препекох филийки (2) ръжен хляб. Вечер е и най-малко това ми трябваше , но .. какво да се прави, някой път просто се налага. :(

aniK
25th January 2010, 21:24
Ами, Moly, визирам не само теб, всички ни, но все пак - ти например искаш моето мнение, а и то си е просто моето мнение и може да е супер грешно. Аз казвам, когато нещо в нечие меню ме смути, но всеки сам си усеща как се чувства най-добре. Повечето менюта по своему са добри, някои неща аз не бих ги яла, но пък са полезни и който ги приема, да си ги яде.
По-сериозно бих се отнесла към хора с големи килограми, с трудности в определянето на режим и самодисциплината, а такива тук няма ;)

Та за какво ме сърябт ръцете сега:
- радвам се на баницата с боза на Abbi, з'то е толкова стриктна, че е чак нечовешко :D
- абсолютно НЕизненадващо е, че Jaynee я боли корем - фреш, ядки, фреш, мляко с трудносмилаемо ленено семе :roll:
- Miss_Murderer, добре се завърнала!!! Ти се бореше с анорексия, нали!!! За малко щях да ти се скарам за хляба с манджата, но се сетих какъв беше случая. Хапвай си го!!! Как си сега, докъде стигна?

Моето меню:
Закуска: последното малко парче от онази торта (бях си наумила :oops: )
Междинно: квадратче черен шоколад
Обяд: черен дроб може би ок.200гр + салата цвекло/зеле/моркови
17ч.: 2 шепи кашу :oops:
Вечеря: само салата (зеле/морков/цвекло/маруля), че това кашу нещо ми обърка плановете :?

Постоянно вода, нексафе с мляко (това е ежедневно заедно с топлата вода сутрин)

blinblin
25th January 2010, 21:47
Anik,бебо май си казва думата,а? :D
Аз бях доста заета тези дни и нямах много време да пиша...Даже на няколко пъти си мислих да напиша някое меню,но забравях :oops:
Та сега: :)
12:00-голяма салата от маруля/домати/краставица/около 20гр. авокадо/30гр. сирене/5-6 маслинки/зехтин и сок от лимон
14:00-25 сурови бадема
17:00-1 ябълка + 5 малки диетични бисквитки
20:00-зелева салата + пъстърва

Момичета,купих си елда,обаче не знам какво да я правя.Иска ми се утре да си я направя за закуска(при положение,че стана преди 10)...Някой ще ми каже ли идеи? :roll:
И swe3tynka купих си и броколи :D и да те питам само вариш ли го или...?
Сине,къде си?Понеделник е! :D

root
25th January 2010, 22:00
Аз нещо ви обясних за тези домати и сирене... И пак продължавате. Вообще четете ли какво пиша???
Противоречиво, крайно и т.н... Нека да ми посочите противоречиво и крайно в моите постове.

blinblin
26th January 2010, 03:11
mindbender,определено не съм забелязала каквото и да е крайно или противоречиво нещо в постовете ти.Смятам,че са от ГОЛЯМА полза!Но винаги се случва някой да пропусне някой пост,в който е обяснено нещо или казано нещо :)Хора сме,разсеяни сме и обикновено мислим за поне още 2 неща,докато правим нещо...Откачена работа... :roll: :lol:
А колкото до комбинациите...Наистина се старая да избягвам съчетаването на нещата,които беше постнал.Мисля,че една огромна част от списъка даже спазвам(Ухуу! :) ),обаче като съм свикнала да ям примерно 2 домата с 80-90 гр. сирене от 10-годишна и в действителност ми харесва много,не съм склонна да се откажа от комбинацията при положение,че правя толкова много други жертви...По-скоро го приемам като награда,хах :)
Както и да е,като влязох във форума в 3 часа преди 3 минути имах друга идея за писане. :lol: До преди малко гледах Food Matters и съм вдъхновена/зашеметена...Невероятен филм.Накара ме да се замисля какво причинявам на тялото си като ям кофти храни,какво рискувам да си причиня и куп други неща.Наистина страхотен филм!И мисля,че много се запалих по Марк Герсон и храненето,което той препоръчва.Което между другото доста се припокрива с начина на хранене на Mindbender и даже на баща ми...Surprise,surprise :)
Та така...Отивам да си лягам,че вече е 03:09 и от всички нормални хора се очаква да са дълбоко заспали...А нали всички искаме да се считаме за нормални?! :lol: :D
Лека :)

aniK
26th January 2010, 08:19
Аз нещо ви обясних за тези домати и сирене... И пак продължавате. Вообще четете ли какво пиша???
Противоречиво, крайно и т.н... Нека да ми посочите противоречиво и крайно в моите постове.

ОТНОВО изчетох постовете до списъка с несъвместими храни и обяснението с домат+извара/сирене не го намерих :roll: Върти ми се в главата, че някъде имаше нещо споменато наред с други храни, но не конкретно, а и не можах да го намеря. Напиши го пак, моля те!!!
Обаче намерих за овесените ядки с кисело мялко (ако някой все още не е прочел): http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?p=624690&highlight=#624690

mindbender, приемаш лично нещата - аз специално имах предвид ситуацията като цяло, а не товите постове. Наприм в темата за Здравословна закуска, съм много съгласна с Health Store за протеинова закуска. Ти не написа там защо отхвърляш всички изброени варианти като неправилни. Swe3tynka имаше друга идея за закуска, но съм сигурна, че след обосновката на Health Store, тя се е позамислила. Една подобна закуска, описана от Janyee в нашата тема (яйца, шунка, броколи) беше отхвълена от теб като "тежка". Само погледни от около 2 месеца насам някой дали закусва нещо различно от ядки с вариации и без мляко ;)
А иначе лично заради теб (понеже си от най-скоро активен в темата ни) описах ситуацията с идеята за здравословно хранене от около 1 година насам - общо взето е залитане от една идея към друга.
Повече няма да се обяснявам - рабрахте ме ;)

swe3tynka
26th January 2010, 08:42
anik, всъщност след написаното от HealthStore не съм се замисляла. Защото за мен това (което съм написала) е оптималният вариант за закуска. Попринцип (както теб) не съм привърженик на въглехидратното хранене. Плодовете/триците/овеса и тнт ме подуват и не се чувствам комфортно. Но не е вариант да ги изключа тотално (защото след 2-3 седмична рестрикция тялото ми започва да си иска захар, усещам го!), затова закуската според мен е най-доброто време за тях. Поне в моя режим и за моето тяло. Така че аз не съм си променила мнението, нито съм отдавала особено внимание на думите на HealthStore :roll: ако се опитам да следвам съветите на всички, които са коренно противоречиви, то значи да престана да ям всякакъв вид храна, демек да го карам на фотосинтеза. А не искам..отново :(

Бтв за домата и сиренето, доколкото аз си спомням (но не съм сигурна, че mindbender го беше казал, може да са били думи на Моли или някой друг, но на мен ми остана в съзнанието, че комбинацията е същата като ябълка + кисело мляко.

Айде, отивам на уроци, хубав и спорен ден на всички (:

swe3tynka
26th January 2010, 08:49
swe3tynka купих си и броколи :D и да те питам само вариш ли го или...?

Любимият ми зеленчук ^^

По най-различни начини го правя. На вечеря го задушавам в цептер (без вода), понякога, за да стане бързо първо го варя около 5-7 мин в леко подсолена водичка и после го задушавам. Може и само да го свариш. Може и да си го направиш на фурна (става много хрупкаво, ако преди това леко го свариш във водичка пак за около 5 мин) :)

marsi
26th January 2010, 09:34
Здравейте днес и от мен!
Според мен най-важното е,всеки да се чувства добре с храната,която яде.Ето,някои се подуват от плодове и не ги консумират,друг не се чувства добре от друго,затова колкото и да е полезно не го хапва често.За всеки организъм храните са индивидуални,аз мисля за тези години съм си намерила начин на хранене,от който да се чувствам добре,така че да не съм гладна и да не преяждам.И макар ВЕЧЕ да знам,че не трябва да се смесват протеините,при комбинацията на някои нямам никакви проблеми и ми е супер.
Та менюто ми за днес е следното:
Закуска 07:20 кисело мляко с 2 с.л.овесени трици,1 ч.л.ленено семе и 20 г смлени орехи,подправено с канела за аромат
11:00 2 царевично-пшенични блокчета намазани с извара и поръсени с подправки(много ми харесват,насищат,вкусни са,а са само по 36 кал)
14:00 пилешко месце на скара около 100 г с гарнитура салатка
20:00 броколи на фурна с извара и 1 яйце
Вчера и днес имам и фитнес,така че ще отида да се отчета с темата със спорта:)
Усмивки!

aniK
26th January 2010, 10:13
ако се опитам да следвам съветите на всички, които са коренно противоречиви, то значи да престана да ям всякакъв вид храна, демек да го карам на фотосинтеза. А не искам..отново :(


Ей това, но с големи букви е и моята идея. Аз също освен на закуска не виждам къде бих могла да сложа въглехидратите, но не бих отрекла, че и протеиновата закуска е добър вариант. Всичко зависи от целите, начин на живот/тренировки и много други неща.
Почти 99% съм сигурна, че след раждането отново ще спра да закусвам. Предполагам, че и седмица на чай и плод ще направя, като след предишното, но това не го препоръчвам на хората с нормално ежедневно хранене. ОТНОВО - всичко зависи от ситуацията и трябва РАЗУМ !!!
Доматите са малко спорен "зеленчук" - повечето диети ги изключват, има хистамин в тях. Наиситина искам хубаво да разбера какъв им е проблема в комбинацията с извара и сирене. Не съм се засилила да ги ям, особено зимните, но е важно да сме информирани.

marsi, подмятат ми се по шкафовете едни такива блокчета от повръщателния период (мъж ми се чудеше с какво да ми "угоди"), та ще взема сега да отворя, да видя за какво става въпрос :D Ако не на мен, може пък на него в този вариант да му харесат. Аз нещо съм скептично настроена :D

Disaster
26th January 2010, 10:19
Здравейте :)
Аз май съм една от малкото ,които се опитват да отслабнат.И все пак толкова опростено не мога и не искам да се храня.Тесто,сладко,храни с висок ГИ за момента съм изключила, но от някои комбинации не бих се отказала.Аник е напълно права.Наблюдават се някакви течения на моменти,затова не пиша само си чета.Радвам се че има хора като вас,които се грижат за здравето си и добрия си външен вид!! :wink:

blinblin
26th January 2010, 10:37
swe3tynka купих си и броколи :D и да те питам само вариш ли го или...?

Любимият ми зеленчук ^^

По най-различни начини го правя. На вечеря го задушавам в цептер (без вода), понякога, за да стане бързо първо го варя около 5-7 мин в леко подсолена водичка и после го задушавам. Може и само да го свариш. Може и да си го направиш на фурна (става много хрупкаво, ако преди това леко го свариш във водичка пак за около 5 мин) :)


Мерси :)Мисля,че ще го направя на фурна днес :D

princesavm
26th January 2010, 10:38
Менюто ми за вчера:

чаша топла вода
мюсли+сушена ябълка+канела
кафе с мляко
1 плочка Линд 85%
пилешка пържола от филе+салата зеле и моркови
2 ябълки
2 яйца+зелена салата+малко сиренце,че не се стърпях
чай преди лягане

Мнения?

root
26th January 2010, 10:41
...
От сега ти казвам, че за 1-вите 2 не мога да кажа защо не е добре да се комбинират, но мога да попитам тия дни...
Вчера поразпитах и причината е следната: заради киселинността на стомашния сок, необходима за обработката на храните.

Това, което преди ми беше на акъла е че все пак домата е плод. Плодовете се консумират самостоятелно, и в редки случай може да се смесват с някой храни. А всъщност хората го правят на сос, ползва се за какво ли не...

blinblin, моето хранене не е мое произведение. А йогист ме е вкарал в него. При мен не е важно да гоня някаква сила или външен вид чрез храната - тези неща са ми през ... (с извинение, ама си е така)... Идеята е за чист и здрав организъм - стави, съдове, органи, тъкани... Така че и да хванеш някоя книга за храненето в йога, ще видиш 90% от нещата, които пиша. Изключения са бавните въглехидрати (като картофи, ориз, паста), които поемам преди състезания или тежки тренировки - на теб не ти трябват тези неща!

aniK, почти всички възстановително процеси в тялото стават докато човек спи (най-вече през нощта). Въпреки че тялото хаби енергия и през този период, за какво му е да възстановява с бавни протеини сутрин? От какво? При положение, че се забавят всички процеси в тялото през нощта, за какво му е да се товари сутрин с бавни обработки? Не случайно казах, че трябва да е такава закуската, че да тласне тялото в деня - проста и лека (т.е. тялото да хаби малко енергия чрез работата на храносмилателните органи). За това и казах и на swe3tynka, да ги опрости още. Радвам се, че го е направила. Ето примерно тя не се чувства добре (гърлото я боли), казах и че с гладуване или минимално количество храна и много течности, ще се оправи за нула време. Тези неща съм ги изпитал не веднъж, мой приятели също... Мисля, че някой спомена тук за над средното ниво на интелигентност, т.е. ще си спестя обяснението за ограничаването на храната при боледуване. Ако бях на нейно място, дори за 1-2 дена да се оправя, ще добавя още няколко такива за да се изчистя максимално. После с правилно захранване всичко си идва на мястото. На повечето може закуската да им е овес + екстри, не са се сетили за жито, елда и т.н. Пробвайте! В менютата на Moly присъства и елдата.

marsi, "...макар ВЕЧЕ да знам,че не трябва да се смесват протеините, при комбинацията на някои нямам никакви проблеми и ми е супер". Те много хора си мислят какво ли не, после се оказва, че тялото им казва друго. Може някой неща и да не ги забележиш, но с времето ще изплуват. Докато си млада тялото се справя, но после...

blinblin
26th January 2010, 10:52
blinblin, моето хранене не е мое произведение. А йогист ме е вкарал в него. При мен не е важно да гоня някаква сила или външен вид чрез храната - тези неща са ми през ... (с извинение, ама си е така)... Идеята е за чист и здрав организъм - стави, съдове, органи, тъкани... Така че и да хванеш някоя книга за храненето в йога, ще видиш 90% от нещата, които пиша. Изключения са бавните въглехидрати (като картофи, ориз, паста), които поемам преди състезания или тежки тренировки - на теб не ти трябват тези неща!


Да,идеята на филма е точно за чистия и здрав организъм.И има доста за предовратяването на рака и общо взето критики към днешната медицина.
П.С.Не съм яла картофи и паста от цял век :lol: :lol: :lol: Оризът обаче е друга работа.... :twisted:

root
26th January 2010, 11:02
А добро утро... Ще ти се отворят очите :)

А ти този Food Inc гледа ли го?

blinblin
26th January 2010, 11:10
А ти този Food Inc гледа ли го?
Да,заради него не съм яла пиле от доста време вече и нямам и намерение да ям.Аз принципно от месата само пилешко ядях...
Вече съм на рибена вълна.Трябва обаче да си обогатя менюто там,защото от рибите ям само пъстърва. Ще поработя по въпроса :D

root
26th January 2010, 11:20
Тя рибата... Айде няма да ти обяснявам, че ще ме обявите за сектант накрая. :D

blinblin
26th January 2010, 11:23
Тя рибата... Айде няма да ти обяснявам, че ще ме обявите за сектант накрая. :D
:lol: Аз знам за живака принципно.Но пък има Омега 3... :roll: :D

Abbi
26th January 2010, 11:34
Леле,каква дискусия се е заформила само.
Според мен в началото всеки се лута между мненията на другите,докато прецени какво е най-доброто за неговото тяло и от кой хранителен режим организмът му се чувства най-добре.Разбира се, трябва да се вземе под внимание и какви са му целите.

- радвам се на баницата с боза на Abbi, з'то е толкова стриктна, че е чак нечовешко :D


anik как да не съм стриктна,като не спортувам и нямам кой знае каква физическа активност.Тук от всички аз съм най-пасивна и ако се поотпустна малко с храната и всичко ми полепва по най-апетитните части на тялото :D Затова много внимавам какво,кога и по колко :D

aniK
26th January 2010, 12:33
mindbender, ами трябваше да им го напишеш за протеините на закуска. Когато има логична обосновка, е съвсем друго. Единствено съм съгласна с НЕнавлизането в спорове, особено онлайн - аз отдавна съм се отказала от такива неща, но едно време много се палех.
Аз пък лично, като не закусвам, а карам сутрин само на течности се чувствам най-лека и динамична. Само че сега вътрешния човек нещо не е съгласен с тоя режим :D
За гладуването по време на болест съм съгласна напълно - само течности. Малките деца сами отказват храна при болест, но с възрастта губим инстинктите си. Само не знам при тези със залитания към анорексия дали това е добро решение :roll:

princesavm, по моите критерии това меню е перфектно :)
Abbi, спортът извайва фигурата, не е толкова за отслабване - пълничките свалят, слабичките качват и като цяло е за здраве :)

Jaynee
26th January 2010, 14:50
Здравейте :)
Навън е просто космически студено, незнам с какъв акъл излязох и аз ... Но както и да е - пробвах си ниските ботушките дали се пързалят в снега (не!!!:)) и си купих броколи и ябълки.

За днес:

10:00 кафе, сок от моркови и ябълка
13:00 малка купичка леща (много малка наистина)
16:00 сок от ябълки
18:30 задушени зеленчуци (броколи, карфиол, тиквичка) с малко масълце и лимонов сок и 100 гр извара. Маслото е някакво олекотено (каквото и да значи това) и е половин лъжичка само.

Във връзка с морковите имам един въпрос. Днес баба ми каза, че каротина в морковите не можел да се усвои от организма без мазнини т.е. усвоява се само в комбинация каротин+мазнина. Тя много обича да критикува (винаги) и в повечето случаи не е права. Но реших да ви попитам дали това е така. Знаете ли? :)

Disaster
26th January 2010, 15:17
Мисля,че в случая баба ти е права.И аз чела това.Не знам как си ги приготвяш,но ако са на пара(както ги правя аз) можеш да добавиш след като са готови 1-2 с.л. зехтин,като сложиш и подправки става мн вкусно :wink:

blinblin
26th January 2010, 15:28
Janeee,не ми звучи много достоверно :roll: Някак си не ми допада всеки път като реша да гризкам морков да изяждам и някаква мазнина... :? Може би се опитва да те прилъжи да ядеш :lol: Но все пак може и да е вярно,ще чакам по-компетентно мнение :)
За днес:
10:30-1 портокал
12:00-около 150 гр. варено броколи
14:15-около 15 бадема
15:30-5 мънички сърмички(огладнях,сега тъкмо ми е добре :))
около 17:30-18:00-1 ябълка
19:30-20:00-1 сафрид + голяма салата от маруля и зелен лук
Добре ли е?И нали не е прекалено много храната? :?:

Jaynee
26th January 2010, 15:30
Disaster, за сока от моркови говоря. Реших да си правя, защото рядко ям моркови понеже никак не ги обичам. Виж, че в задушените зеленчуци няма моркови, гадни са ми. Но сока мога да го пия особено смесен с ябълков. За това питам. Тя ми каза , че трябвало да слагам в сока (В СОКА !!!:sick: ) мъничко зехтин.... иначе нямало смисъл да го пия.

Иначе за задушените зеленчуци съм съгласна - винаги си слагам или масълце или зехтин - то иначе на нищо не прилича :D

blinblin
26th January 2010, 15:31
Мисля,че в случая баба ти е права.И аз чела това.Не знам как си ги приготвяш,но ако са на пара(както ги правя аз) можеш да добавиш след като са готови 1-2 с.л. зехтин,като сложиш и подправки става мн вкусно :wink:

Ами ако са си пресни морковите? :roll: :) За готвените наистина с малко зехтин и подправка определено ще са много по-вкусни :)

Miss_Murderer
26th January 2010, 15:36
здравейте! аз все още се боря с анорексията, но вече съм доста по- добре. качих няколко кг. все още не съм в нормата, но напредвам. разчитам много и на вашите мнения!

root
26th January 2010, 16:14
Jaynee, има такова нещо - мастноразтворим е. Това ще рече, че за усвояването му трябват мазнини. Той се складира в черния дроб или мастните депа, и си чака храна с наличие на мазнини. При попадането на такава, каротина се прехвърля в червата и оттам започва усвояването му. Това не означава, че трябва в сока да го слагаш. Ако прочетеш пак, че се складира, ще разбереш защо. Извинявай, че ти обяснявам така, ама вече на няколко пъти ми прави впечатление, че има четящи през ред... Това масло да не го правят за космонафти :D

blinblin, май цял ден ще ти работи стомаха на теб... [/i]

blinblin
26th January 2010, 16:31
blinblin, май цял ден ще ти работи стомаха на теб... [/i]
Не знам какво ми има...Огладнявам максимум до 2 часа след като съм яла.И то си е истински глад-с къркоренето и всичко.Даже в момента...минал е само 1 час откакто ядох и усещам как огладнявам.До 30-40 минути ще примирам от глад...Не знам какво ми става в последните 2-3 седмици. :? :roll:

Jaynee
26th January 2010, 16:32
mindbender, :D :D :lol: пише, че е LIGHT .. ама кое му е лайт не се знае май.

aniK
26th January 2010, 17:06
mindbender, :D :D :lol: пише, че е LIGHT .. ама кое му е лайт не се знае май.

Не съм mindbender, но да се изкажа ;) Аз масло не купувам Light, даже специално чета да не е някакво такова "измислено" - според мен го разреждат по някакъв начин (вода или друго) и после го втвърдяват. Доколкото знам технологията на втвърдяване при растителните мазнини например ги прави вредни. Абе каквото и да е, мисля, че е по-добре да е по-близо до истинското :roll:

За морковите и зеленчуците като цяло сме го писали - още преди време коментирахме ползата от зехтина в салатите !!!

princesavm
26th January 2010, 17:11
Аник,може ли в две изречения да кажеш за зехтина или да ме насочиш къде да чета?

Abbi
26th January 2010, 17:37
Jaynee баба ти този път е абсолютно права :) .Аз също ,когато ям салата с морков слагам доста зехтин.
А когато ям тиква винаги слагам орехи,нямам идея дали е същото,но нали съдържат мазнини,та такава ми е асоциацията,не знам дали е правилно.В смисъл-за каротина са нужни мазнини,в орехите ги има,дали е същото като със зехтина?Ако може някой от по-знаещите да ми отговори,ще съм много благодарна :wink:

менюто ми за днес
мюсли,ленено семе,орехи,бадеми
плочка Линд 85%
кисело мляко
салата домат,краставица с извара около 200гр
портокал
мандаринка
пилешко филе на скара,салата зеле,морков,цвекло

много вода и чай

Miss_Murderer
26th January 2010, 18:29
ето и менюто ми за днес, очаквам мнения:
закуска- макарони с малко масло
обяд- зеле със свинско, 1 филия хляб
следобяд- слънчоглед, към 50 гр.
вечеря- 2 яйца, 1 филия хляб, салата, печена тиква

Lilith
26th January 2010, 18:31
mindbender, :D :D :lol: пише, че е LIGHT .. ама кое му е лайт не се знае май.

Не съм mindbender, но да се изкажа ;) Аз масло не купувам Light, даже специално чета да не е някакво такова "измислено" - според мен го разреждат по някакъв начин (вода или друго) и после го втвърдяват. Доколкото знам технологията на втвърдяване при растителните мазнини например ги прави вредни. Абе каквото и да е, мисля, че е по-добре да е по-близо до истинското :roll:

За морковите и зеленчуците като цяло сме го писали - още преди време коментирахме ползата от зехтина в салатите !!!

подкрепям, купих едно лайт по грешка и си е чист маргарин :evil: хидригенирана мазнина отвсякъде, дори няма и полъх на краве масло :idea:

blinblin
26th January 2010, 21:56
Сега докато си правих упражненията си мислих дали,ако изкарам 2-3 дни на фрешове или плодове главно за пречистване и свиване стомаха малко,би било добре...Напоследък се усещам,че ям прекалено много.Днес след вечерята изядох една голяма ябълка.Нито й беше мястото там,нито времето беше подходящо...Та да ви попитам(главно mindbender,забелязала съм,че на него му допадат такива пречистващи дни :) ) дали е добра идея и ако успея да ги изкарам тези няколко дни после какво би трябвало да ми е захранването? :roll:
Естетсвено,има го и въпроса дали въобще ще издържа :roll: :D

aniK
27th January 2010, 08:15
Аник,може ли в две изречения да кажеш за зехтина или да ме насочиш къде да чета?

Ами то не беше нещо конкретно - просто някои витамини са мастноразтворими (А,D, E и K) и ако се приемат без мазнина, те просто не се усвояват. Ето наприме ТУК (http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E5%ED%E5/%C7%E0_%EF%EE%EB%E7%E8%F2%E5_%EE%F2_%E7%E5%F5%F2%E 8%ED%E0_20070205157/) пише малко. Има много инфо в Гуглето :)

blin, ако ще разтоварваш, го прави с плодове, а не с фреш и не само 3 дни - това е моето мнение. Фибрите от плодовете помагат за чистенето на организма, а до третия ден няма да си "изчистила" нищо. То тогава започва поне по моя скроемн опит с 1 седмица плодов глад. Аз пиех и неподсладен чай, но при Емилова го пият с мед заради бързите въглехидрати. Абе я почети повече и тогава ги решавай тия неща ;)
В колко часа ги правиш тези упражнения, преди или след вечеря и колко време след това си лягаш?

marsi
27th January 2010, 10:41
Здравейте,
това за морковите и аз съм го чувала,но от баща ми,той е лекар и доста се интересува от здравословното хранене,та помня,че ми го е казвал.
Моето меню за днес е:
07:30 кисело мляко с овесени трици,стафиди,канела и ленено семе
11:00 1 сухар намазан с Exquisa
13:30 150 г пъстърва(филе)
17:00 сурови бадеми 30 г
20:30 филе сьомга 150 г
Поздрави:)

blinblin
27th January 2010, 11:14
Абе я почети повече и тогава ги решавай тия неща ;)
В колко часа ги правиш тези упражнения, преди или след вечеря и колко време след това си лягаш?

Окей,днес ще прочета по въпроса :)За чая не съм сигурна дали ще мога да го пия редовно(хич не съм му голяма почитателка),но ще се опитам :)
А за упражненията...Ами всеки път различно.Вчера беше към 9 и нещо.Легнах си към един и половина май,не съм много сигурна :oops:
Последното ми ядене беше около 20:00.Но вчера бяха само 20-30 минути упражнения,колкото да не е без нищо... :roll:
:D

miss_beauty
27th January 2010, 13:13
Здравейте, не пиша много във форума, понеже нямам много време, уча за кандидат-стидентски изпити, но ви чета редовно. Имам вапросче: забелязала съм, че месото тръгна да ми убягва от менюто, понеже не знам по какъв начин да си го сготвя - хем да е диетично, хем вкусно. Понеже последните пъти просто си купувах чисто пиличко филе и го сварявах без нищо и така няколко месеца :roll: мисля,че разбирате, защо не съм кусала месо от доста време (иначе рибка си хапвам). Ето и моето меню за вчера:
кафе 2 в 1 + фреш от портокали и грейфрут
половин кофичка кисело мляко с овесени ядки и мед
шепа орехи
банан
салата шопска (с около 100гр. сирене и маслини)
круша
салата от марули+2 яйца
около 1.5л вода и 1.5 фитнес

miss_beauty
27th January 2010, 13:17
само да добавя, че изяденото е в същия ред, както съм го написала :wink:

Jaynee
27th January 2010, 13:36
miss_beauty, аз няма да коментирам менюто ти, защото моите не са цвете :) Като изключим банана и аз така си хапвам.

Относно месото - Има пуешко филе, някакво обезмаслено. Ако не ти се хапва пиле, може да сменяш. Пилешкото го правя по 2 начин да разнообразявам (основно).
1. На скара, като предварително го овалвам в малко черен пипер, лимонов сок (ако обичаш чубрица примерно можеш да го топнеш преди това във водишка с лимон и после малко чубрица). Става разкошно.
2. Пека си парченца пилешки гърди (може и като паржоли на фурна ако им налееш мъничко водичка с подправки).

Би могла да използваш и зехтин, но не е добре да се подлага на термична обработка. Важно е да има подправки, за да е вкусно. Използвай тези, които ти допадат на теб, експериментирай. Аз съм си правила и пиле с босилек и мащерка даже ... всякакви комбинации можеш да опиташ, а вкусът е различен заради подравките и няма да ти омръзне толкова бързо.

root
27th January 2010, 14:58
blinblin, омега-3 и омега-6 има и в други храни. За морковите и сока им, нищо не пречи да се консумират самостоятелно, и чак след няколко часа да са мазнините. Така или иначе каротина се складира и изчаква момента за да се прехвърли в червата. Но например в салата, може да се сложи зехтин... За разтоварващите дни си избери такива, в които нямаш натоварено ежедневие (много учене, работа и/или спорт). Като начало тръгни от 1 ден. Ако се спрявяш безпроблемно, можеш да направиш 2 дни. Като решиш кога, ми драсни да ти дам насоки за подготвителните дни (може и 1 да е) + някой простички правилца. Свиквай постепенно... Отначало по 1-2 дена, после вече можеш да качваш. И 1 ден да е, ще ти даде много!!! Като се решиш тогава ще обяснявам по-подробно.

Miss_Murderer, твоята цел на хранене каква е ???

miss_beauty, а въпросчето е ???

Вие май почти всички сте кафеманиачки :D

swe3tynka
27th January 2010, 15:13
Вие май почти всички сте кафеманиачки :D


Аз съм го отказала :mrgreen:

princesavm
27th January 2010, 15:40
Ето менюто ми за вчера:
чаша топла вода
филийка пълнозърнест ръжен хляб+пуешко филе+домат
нескафе със сметана
плочка линд 85%
пъстърва+салата зеле и моркови
2 мандарини
сирене+зелена салата+маслини
чай преди лягане

Disaster
27th January 2010, 16:12
Моето меню за днес:
зак:омлет със зеленчуци
межд:малко извара с кис.кр-ки
обяд:125гр сьомга + броколи и бр.зеле на пара
межд:20 гр орехи
вечеря:като обяда

aniK
27th January 2010, 16:20
blinblin,..... И 1 ден да е, ще ти даде много!!!

Какво точно ще и даде :?: :roll:

Miss_Murderer
27th January 2010, 16:33
моята цел е да задържам тегло, според вас добре ли като хранене?

princesavm
27th January 2010, 17:02
Аник,аз продължавам с моята песен за зехтина ...
В статията пише,че на пазара има зехтин,подходящ за термична обработка ... ти с какво готвиш?

cruize
27th January 2010, 17:06
И аз имам въпроси за зехтина, който става за топлинна обработка: Как да го разпознаем?; Ти каква марка използваш?

aniK
27th January 2010, 17:17
Аз готвя месата без мазнина - с вино, бира, лимонов сок, соев сос, доматен сок, горчица...нещо, което пуска сок, за да не загорят. Най-често пека, така че в началото може и малко вода да сложа, а после си пуска сос. На яйца слагам масло. Използвам често и заквасена сметана - Роса или Бор-Чвор, не от тези течните за готвене, з'то те са някакви химически смеси.
Цялата статия не я прочетох :oops: Така или иначе зехтинът ми е скъп да готвя с него :?

princesavm
27th January 2010, 17:18
Аник,много мерси :2020:

blinblin
27th January 2010, 18:21
Взех си да чета книгата на Лидия Ковачева,за да проуча нещата... :)
Засега ще се пробвам да се храня по-умерено и много да внимавам с количествата.Прекалявам,ма кар и с добри храни... :roll:
Mindbender,като се реша веднага ще ти пиша :)Благодаря за помощта!И да те попитам кои други храни са богати на Омега 3 и 6.Вчера сафрида не успях да го изям целия(само 2-3 хапки и се отказах)...Беше ми страшно гаден.От рибите само пъстърва ми понася,даже може да се каже,че много я обичам...Но по отношение на месото вече твърдо съм го разкарала.Оповестих и семейните...Не се изненадаха много :lol:
После ще си напиша менюто,сега отивам да си купувам зеле... :)

blinblin
27th January 2010, 18:51
Ето и менюто:
2 големи ябълки
6 малки сърми
голяма салата от зеле
фреш от портокал

Салатата от зеле е за около 19:30-20:00 :)Този път е по-добре като количество,нали? :roll:

princesavm
27th January 2010, 20:07
Ето и менюто:
2 големи ябълки
6 малки сърми
голяма салата от зеле
фреш от портокал

Салатата от зеле е за около 19:30-20:00 :)Този път е по-добре като количество,нали? :roll:

Това менюто ти за цял ден ли е :shock:
Аз бих умряла от глад ...

blinblin
27th January 2010, 21:45
Ами нито съм спортувала днес,нито съм станала на време... :oops: Тъкмо ми е добре. :)

Abbi
27th January 2010, 22:10
Привет и от мен :D

Ето моето меню за днес
овесени ядки,ленено семе,орехи,канела,сусам,нас търгана ябълка
мандарина
пилешки дробчета с лук в гювече,салата зеле
шопска салата с извара

много вода и чай

Mindbender или aniK може ли да ми отговорите на въпроса за тиквата и орехите?
Та питането ми е : тиквата е богата на мастно разтворими витамини,орехите са мазнини-може ли да се каже,че орехите са мазнината,която е необходима,за да се усвои бетакеротина от тиквата?Не знам дали изобщо някой разбра какво точно ме интересува :D Дали бях достатъчно ясна? :P

blinblin
27th January 2010, 22:30
Само да кажа,че все забравям :oops:- принципно не си пиша водата,защото винаги имам поне едно 2 литра само от вода.Отделно имам и други течности в повечето случаи :)

root
27th January 2010, 23:55
blinblinКоя книга по точно? Омега-3: ленено семе, орехи, соя, маслини, мляко, яйца... Повечето ядки, семена, студено пресовани масла съдържат, но в по малки количества от изброените :)

Abbi, това е много странен въпрос. Първо зависи от количеството тиква и такова орехи. Ако ги ядеш отделно, със сигурност ще е по-добре усвояването благодарение на мазнините. Индивидуално си е как ще ти приеме тази комбинация тялото - как и колко ще усвои и колко ще складира... Дали вообще е добре да се мисли за усвояването на каротина, ако се смесват и всъщност да си пречат.

2 примерни менюта:

вчера:
2 чаши топла вода
чай от шипки
закуска - елда с мед
2 ябълки
обяд - макарони със салата от зеле, моркови, чушка и маслини (малки порции!)
портокал
банан
вечеря - препечена филийка, чушка, морков
течности - 2.5л

днес:
1 чай от шипки
зак: ябълка + препечена филийка
4 зелени чая
ябълка
обяд - макарони със салата от зеле, моркови, чушка и маслини (малки порции!)
мандарина
ябълка
елда с мед
вечеря - кис.мляко

HealthStore
28th January 2010, 00:20
Специално за лененото семе, най-добрия вариант е рибеното масло, според мен то е незаменимо.За съжаление днешната обработена храна е изключително бедна на омега-3 мастни киселини.Затова и за мен това е топ-добавка.

HealthStore
28th January 2010, 00:21
Вместо ленено семе, имах предвид Омега-3, някой хора заспиват вече :oops:

Лека нощ на всички :)

HealthStore
28th January 2010, 00:23
може ли да се каже,че орехите са мазнината,която е необходима,за да се усвои бетакеротина от тиквата?

Ако орехите са в сурово състояние, да. Ако са термично обработени, растителната мазнина се превръща в трансмазнина, коята съдържа празни калории :)

blinblin
28th January 2010, 00:35
blinblinКоя книга по точно? Омега-3: ленено семе, орехи, соя, маслини, мляко, яйца... Повечето ядки, семена, студено пресовани масла съдържат, но в по малки количества от изброените :)


Мерси :)Книгата е Гладът-приятел и лекарство.Баща ми я има :)Тези дни съм свободна и ще я прочета...
Как ми се приядоха макарони като ги видях в менюто ти :lol: Добре,че е 12 вечерта и отдавна съм приключила с храната :cool:

princesavm
28th January 2010, 11:44
Здравейте,
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
препечена филийка пълнозърнест хляб+пуешко филе+краставица+маслини
кафе с мляко
линийка Линд 85%
мандарина
пилешка пържола + зелена салата
1 сусамка
няколко бадема
кафе с мляко
половин кофичка кисело мляко
чай преди лягане

Май не е най-прекрасното меню,ама и такива дни има ...

Във връзка с кафето,на което съм ненормална фенка,искам да попитам нещо.По логиката на вредата от изкуствено създадените храни и напитки,дали безкофеиновото кафе е по-вредно от кофеиновото? :roll:

Jaynee
28th January 2010, 12:05
Здравйте !
Аз от 2 дни менюта не пиша, защото започнах една от диетите на д-р Байкова. 14 дни е, щом първите 2 не съм се отказала, значи нещата вървят добре. :D Омръзна ми да съм на едно ниво, независимо дали ям ограничено или не, затова реших да опитам нещо различно.

Ще видим дали ще имам резултати :) Само кафетото не мога да спра още и май ще си карам с него + ленено семе, защото в диетата няма достатъчно мазнини, а при липса на такива имам проблеми с цикъла.

aniK
28th January 2010, 12:42
Във връзка с кафето,на което съм ненормална фенка,искам да попитам нещо.По логиката на вредата от изкуствено създадените храни и напитки,дали безкофеиновото кафе е по-вредно от кофеиновото? :roll:

Ох, и аз напоследък злоупотребявам - всеки ден по 3 нескафета - уж е на върха на лъжичката, но си е кафе :( Мислех за безкофеиновия вариант, но вчера с други бременни коментирахме, че процесът по извличане на кофеина го правел още по-вредно :roll: Сега ще почета в интернет какво пише.
Abbi, аз не мога да ти кажа нищо за тиква с орехи. не съм се замисляла за точно тази комбинация и чак толкова за усвояването на каротина. Аз салатите по принцип ги овкусявам със зехтин, з'то мазнините подпомагат и храносмилането. Тиквата си я обичам всякак си, а моркови ям по-малко заради въглехидратите.

princesavm
28th January 2010, 15:45
Аник,като разбереш нещо повече за кафето,сподели го плийс,че ме мързи да търся...
Хора,подгонил ме е якия глад,кажете как да се спасявам ... наливам се с вода като луда,а мисълта ми все в хранителни изкушения ... естествено от вредни по вредни ...ще се побъркаааам :girl_cry2:

root
28th January 2010, 15:59
А с каква цел ги пиете тези кафета??? http://www.youtube.com/watch?v=YkWJDos13vw

princesavm, слагай мед във водата, можеш и фрешове да пийваш. :)

aniK, в морковите има малко въглехидрати, няма какво да те плаши. Тя тиквата по-мой спомени съдържа повече. :)

princesavm
28th January 2010, 16:06
Аз лично пия кафе :
1/.Имам много ниско кръвно и особено сутрин,чаша кафе ми действа невероятно добре.
2/.Пристрастена съм към вкуса,нищо друго не може да ми го замести.

Mindbender,благодаря за съветите за притъпяване на глада.
От друга страна,мислиш ли,че 1-2 кафета дневно,могат да причинят такива поражения ... ?

marsi
28th January 2010, 16:13
Здравейте,
как сте днес?Ето ме и мен да се отчета за менюто ми днес.
07:30 300 г кисело мляко,2 с.л.овесени трици,канела и ленено семе,1 бисквита от рода на Digestive и 300 мл зелен чай
11:00 бадеми около 30 г,сурови разбира се
14:00 300 г зелена салата,пилешко филе на скара 150 г
17:00 1 грейпфрут
20:00 160 г скумрия с доматен сос
Май ми е малко храната днес,ама нещо ми е цял ден отпаднало и май се разболявам,та нямам много апетит.
Усмивки: :D

root
28th January 2010, 16:21
marsi, "Май ми е малко храната днес,ама нещо ми е цял ден отпаднало и май се разболявам,та нямам много апетит. " - в такъв случай даже ти е много.

princesavm, пиеш ли кафе с тази цел, пак ще имаш ниско кръвно. Не схванах нещо... кое наричаш поражения :?:

princesavm
28th January 2010, 16:22
Поражения наричам клипчето от линка,който пусна ...

blinblin
28th January 2010, 16:23
За днес :)
1 ябълка
печен омлет от 2 яйца и 70-80гр. сирене + 1 краставица
20 сурови бадема
фреш от портокал
2 домата с магданоз
и голяма салата от зеле за вечеря :)

Как е? :)

blinblin
28th January 2010, 16:28
Това за кафето направо ме уби! :2055:
И само да добавя,че от кафето зъбите става жълти...Хич,не ви трябва! :D

princesavm
28th January 2010, 16:30
blinblin ,твоята цел каква е?

blinblin
28th January 2010, 16:35
blinblin ,твоята цел каква е?

Отслабване :)

blinblin
28th January 2010, 16:36
blinblin ,твоята цел каква е?

Отслабване :)

Да съм по-точна -5 кг. :D

princesavm
28th January 2010, 16:39
А свалила ли си досега,с този начин на хранене?
Аз лично,с толкова малко храна,не мога да изкарам ... закуската ти е силна,но после цял ден ... бих се побъркала от глад...

blinblin
28th January 2010, 16:40
Ей,значи пусна едното се сещам,че не съм пропуснала нещо важно...Ужасна съм :lol:
princesavm,другата ми цел е да превърна здравословното хранене в ежедневие и за след свалените килограми :)

Jaynee
28th January 2010, 16:40
Аз лично пия кафе, защото съм свикнала, не мога без него, при всичко друго което пия (чайове, фрешове, води с лимон, мед и т.н.) пак съм несъбудила се. До голяма степе е въпрос и на свикване. Е, не точно като цигарите, но все пак.

На мен кръвното ми сутрин е ниско. С храна не ми се вдига. (проверявала съм). Помага ми кафето.

mindbender, аз разбирам, че човек трябва да се храни правилно и здравословно, но в крайна сметка ... ако не ни убие храната, ще е водата, ако не е водата ще е въздуха. В такъв свят живеем. Не може човек да се лиши всичко. Чашка на ден едва ли е толкова вредна .. на фона на цигарите да кажем ...

Е, не всички са такива маниаци, но за мен сутрешно кафе е ритуал освен всичко. Ритуал за събуждане, осмисляне на деня и задачите и т.н...

blinblin
28th January 2010, 16:42
А свалила ли си досега,с този начин на хранене?
Аз лично,с толкова малко храна,не мога да изкарам ... закуската ти е силна,но после цял ден ... бих се побъркала от глад...

Ами аз не огладнявам на закуска,омлетът е обядът :)
За закуска,ако съм станала преди 10:30 ям плод...Просто хич нямам апетит сутрин... :roll:

blinblin
28th January 2010, 16:44
И да принципно съм свалила 4 килограма,но то е от по-рано.Известно време ми бяха кофти менютата и само поддържах... :)

princesavm
28th January 2010, 16:51
А свалила ли си досега,с този начин на хранене?
Аз лично,с толкова малко храна,не мога да изкарам ... закуската ти е силна,но после цял ден ... бих се побъркала от глад...

Ами аз не огладнявам на закуска,омлетът е обядът :)
За закуска,ако съм станала преди 10:30 ям плод...Просто хич нямам апетит сутрин... :roll:

Е да,така е разбираемо,аз като ставам в 6.30 как няма да ям повече ... :roll:

Miss_Murderer
28th January 2010, 16:52
ето и за днес, очаквам мнения:
закуска- макарони с малко масло, бода с мед
обяд- миш-маш, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки
вечеря- супа топчета, 1 филия хляб, печена тиква

blinblin
28th January 2010, 16:53
А свалила ли си досега,с този начин на хранене?
Аз лично,с толкова малко храна,не мога да изкарам ... закуската ти е силна,но после цял ден ... бих се побъркала от глад...

Ами аз не огладнявам на закуска,омлетът е обядът :)
За закуска,ако съм станала преди 10:30 ям плод...Просто хич нямам апетит сутрин... :roll:

Е да,така е разбираемо,аз като ставам в 6.30 как няма да ям повече ... :roll:

:)

Disaster
28th January 2010, 16:54
Относно кафето има много спорна информация.Както за много други неща,човек си избира на какво да вярва.Мен лично никой не може да ме убеди ,че 1-2 кафета на ден вредят по някакъв начин.Като се замисля никога не съм се и опитвала да се откажа.
Marsi,храната ти много ми харесва.Браво!!!
За днес:
зак:омлет(2 яйца+20гр.сирене+6 маслини+тиквичка)
обяд:100 гр пил.месо+броколи и бр.зеле на пара(със зехтин)
межд:20 гр.орехи+кис.краставички
вечеря:като обяда

root
28th January 2010, 17:17
Никой няма да може да те убеди защото си твърдоглава. Не заради друго. Само от изречението ти преценявам, че няма и смисъл да се хабя да обяснявам... И не ме разбирай погрешно. Някой като се изразя така и ме изкарват, че се заяждам. Нищо подобно :)

blinblin има готини менюта, само тези миксове на протеини не ми допадат.

aniK
28th January 2010, 17:51
От опит да ви кажа, че кафето не оправя ниско кръвно и това, че боли глава, ако не пиеш, не е вярно :) Може би 1-2 дни да боли и то по-скоро ор внушение.
Аз дълго време вярвах в това докато един ден не умрях на пътеката за бягане (чаша кафе, скандал с една тъпа моя служителка и яко кардио). От този ден поне 2 години не пих кафе и ми беше супер. Обаче ми лиспваше вкуса на кафето с мляко. Аз специално съм фен на големите млечни кафета - тези в Кофи Шоповете (писала съм и преди). Не си падам по някакви убийствени горчилки от еспресо машина или кафеварка. В краен случай - шварц кафе. В къщи си правя 1/2 чаена лъжичка нескафе с 200-250мл вода и малко мляко. Сега пия доста, защото хич не мога да пия чайове - пробвах любимите зелен, ройбос, лайка... от всичко имам адски киселини :? Пък обичам да имам голяма чаша топла напитка до компютъра. Винаги пия кафето с чаша вода, защото то дехидратира.
princesavm, на прима виста излезе това:
"ка*фе*то без ко*фе*ин уве*ли*ча*ва с 18% ни*во*то на мас*т*ни*те клет*ки, от ко*и*то се об*ра*зу*ва “ло*шият” хо*лес*те*рол, кой*то на свой ред про*во*ки*ра по*я*вя*ва*не*то на ате*рос*к*ле*ро*за. Ос*вен то*ва той по*ви*ша*ва с 8% ни*во*то на бел*тъ*чи*ни*те (апо*ли*поп*ро*те*ин В), кой*то съ*що е свър*зан с “ло*шия” хо*лес*те*рол."

princesavm
28th January 2010, 18:22
Мерси,Аник...значи си продължавам с кофеиновото ... не мога да се откажа от вкуса му :1246: ... цигарите отказах,ама кафето е загубена кауза ...

blinblin
28th January 2010, 19:45
миксове на протеини не ми допадат.

Без сирене омлетът ще ми бъде малко безвкусен :oops: Ще потърся някакви подправки,които да си пасват... :roll: :)

aniK
28th January 2010, 20:37
mindbender, аз пак ще питам - какво ще донесе на blin един ден на фреш? Не е заяждане. Просто си мисля,че;
- ще огладнее зверски с тези фрешове
- има опасност да не издържи и да се надумка вечерта (ако не ме лъже паметта тя май 1 път опита :roll: )
- ако издържи, има опсаност на следващият ден, доволна от себе си да злоупотреби и с количество и с качество на храната - за съжаление повечето хора правят така.

Идеята на плодовите дни е, че бързите въглехидрати от плодовете и чаят с мед не позволяват на организма да чувства глад. Някои, които са го правили, се чудеха как съм издържала на чай без мед (тогава не знаех какъв е смисъла на меда). Освен това фибрите от плодовете поддържат перисталтиката на червата и тялото се "чисти" през всичките дни. Глад се чувства май до втория ден, от там нататък ти е все тая. На мен лично на 7-мия ден мис е гадеше от сладостта на плодовете и си мечтаех за нещо солено/кисело :D
За тези неща си трябва психическа нагласа и самодисциплина. Съгласна съм, че и не трябва да има голямо психическо или умствено натоварване в този период.

Морковите са с повече калории и въглехидрати от тиквата (сега погледнах), а и запичат. Не, че някога съм имала проблеми, но съм ги нарочила като не напълно "добри" и ги ползвам по-малко (най-вече настръгани в салата от основно нещо друго).

swe3tynka
28th January 2010, 21:18
Здравейте :)
Хубава дискусия сте заформили относно плодовете и кафето. Аз кафе вече не пия и МНОГО се гордея със себе си. Отказах го и не чувствам кой знае каква разлика..в началото ми беше кофти, ама се свиква. Освен това, ако отида на кафе с приятелки и много ми се пие, ще си взема една чашка топло капучино, не мисля, че ще навредя чак до такава степен на организма си. А и фразата 'НИКОГА' за мен е пагубна и ограничаваща. Важното е че засега съм го отстранила от менюто си и се чувствам добре :)

Аз днес направих един 'подготвителен' ден, по-лекичък такъв, защото мисля тук 2-3 дена да ги искарам на плодове и чай. Доста съм болничка, не усещам аромата на храната..нямам и апетит. От време на време вземе, че ме заболи корема от глад, ама..то не ми се и яде. Просто е гадно като не усещаш абсолютно нищо :(

Днес:

овесени ядки + малка ябълка + орехи + стафиди
фреш от 2 грейпфрута
1 малка червена ябълка
2 малки зелени ябълки
салата от био моркови

Течности: около 3л /вода, чай, фреш/

princesavm
28th January 2010, 21:25
При мен днес менюто беше :
чаша топла вода
овесени трици+сушена ябълка+мед+канела
кафе с мляко +плочка линд 85%
пилешка пържола + салата зеле и моркови
кафе с мляко+плочка линд + сурови бадеми
1 ябълка
1 кисело мляко
чай с мед преди лягане

Мнения,похвали,критики?Пак да кажа,не искам да свалям килограми ... опитвам се да се доближа до здравословно хранене ...

Abbi
28th January 2010, 22:39
Благодаря на mindbender и на aniK за отговорите на въпроса ми за тиквата и орехите :D

Що се отнася до кафето,всяка сутрин пия по едно и това ми е за целия ден.Не съм се опитвала да го спирам и не вярвам,че е чак толкова пагубно.Някъде беше ми се мернало,че едно кафе изсмуква калция от костите или нещо подобно беше,може би има нещо вярно в това твърдение.
Не мисля,че ме събужда или пък ми влияе на кръвното,може би по-скоро е навик.

princesavm на мен менюто ти ми харесва :P
swe3ty тялото ти само ще ти каже от какво има нужда,щом не ти се яде друго,минавай на плодове и чай и оздравявай по-бързо.
И мен нещо ме наболява гърлото днес,да видим утре как ще съм.

Менюто ми за днес

топла вода,топла вода с мед,топла вода с лимон
овесени ядки,ленено семе,орехи,канела
кисело мляко-200гр + Kinder Pingui
яйце+малко сирене на тиган без мазнина,салата моркови
зелена ябълка
портокал
2 кюфтета от пилешка кайма ( домашно производство),салата зеле+ряпа+цвекло

течности около 3 л.

aniK
29th January 2010, 07:27
Да, кафето изсмуква калцият от костите. Аз го пия с мляко, но това повече заради вкуса, а дано и вредата намалява. Тази му вреда дава отражение след време при жените, в периода на менопаузата и още по-лошо - остеопорозата :(
Другото (на която вълна съм аз сега) затруднява усвояването на желязото от храните (например на това от черния шоколад Lindt ;) ) и е хубаво да се консумират с някакъв времеви интервал, не заедно.
Моите менюта тези дни са стандартни, без въглехидратни издънки, освен 2-3 сушени смокини някъде следобяд или сутрин.

marsi
29th January 2010, 08:33
Здравейте,
днес съм много по-добре,належах се вчера цял ден и се наливах с чай,но днес се чувствам супер!
На Abbi много ми харесва менюто,като изключим Kinderpingui-то:)
На princesavm също браво!
Ето и моето меню за днес:
07:30 2 сухара(82 кал общо) намазани с Exquisa,чаша зелен чай
11:00 1 банан малък
14:00 омлет от броколи,извара,яйце,30 г пуешка шунка
16:30 20 г сурово кашу
Оф и тук идва момента на вечерята,ще пътувам довечера за Копенхаген и трябва да измисля нещо за ядене по пътя...Мисля да си направя сандвич на тостера от 2 филийки малки пълнозърнест хляб,малко обезмаслен кашкавал и пуешка шунка.Знам,че не е много подходящо за вечеря,ама все пак към 8 ще го ям,а лягането няма да е преди 12 със сигурност!!!
И да Ви попитам какво мислите за сухарите,аз знам,че по принцип са с висок ГИ,но смятам,че ако ги ям на закуска няма проблем...?Или бъркам:)
А за кафето да Ви кажа и аз го спрях преди около 2 години,преди това под 3 чаши не падах и то силно кафе.Един ден си казах,я да пробвам да не пия,да видим дали ще ми се спи и наистина няколко дни ми беше малко омотано,но по-скоро и навика беше силен,както казахте-самия ритуал ми липсваше.Затова замених ритуала на кафето сутрин с пиене на зелен чай сутрин и сега ми е супер,пак ме ободрява и т.н.
Аз уикенда няма да съм тук,но в понеделник пак се включвам в бойните редици:)
Усмивки!

Engel
29th January 2010, 11:11
За много години момичета ;)
Пожелавам ви този ден да бъде весел и здравословен както и цялата година :apple: :2020:

Lilith
29th January 2010, 11:22
Енгел :girl_kiss2: Успешна нова година!!! :1206:

blinblin
29th January 2010, 11:43
За много години момичета ;)
Пожелавам ви този ден да бъде весел и здравословен както и цялата година :apple: :2020:

Енгел!!! :D Честита Нова година и на теб!Пожелавам ти всичко най-хубаво и да започнеш да се включваш отново редовно при нас! :)

Engel
29th January 2010, 11:48
Момичета, благодаря за пожеланията ;) Да ви се връщат!
Естествено, че ще се включвам активно :D
Аз съм пристрастена към форума :D

blinblin
29th January 2010, 16:34
:) За днес:

1 фреш от портокал
кремче от 1 банан и 1 ч.л. сладко от боровинки
1 нар
25 броя сурово кашу
1 банан
няколко резана ананас
салата от 3 ср. домата с магданоз
кремче от 1/2 авокадо и лимонов сок

Кремчетата са просто пасирани :)Как ви се струва?

root
29th January 2010, 16:53
mindbender, аз пак ще питам - какво ще донесе на blin един ден на фреш? Не е заяждане. Просто си мисля,че;
- ще огладнее зверски с тези фрешове
- има опасност да не издържи и да се надумка вечерта (ако не ме лъже паметта тя май 1 път опита :roll: )
- ако издържи, има опсаност на следващият ден, доволна от себе си да злоупотреби и с количество и с качество на храната - за съжаление повечето хора правят така.

Ще остава swe3tynka да ти обясни какво дава 1 фреш :)
Ето ти отговор на всичките подточки:
- фрешовете са и хранителни, това не е вода
- ако се надумка, проблема си е неин... пак за пример swe3tynka - тя няма да се надумка... blinblin не е издържала защото не е била спокойна и не е свикнала с чувството за празен стомах...
- на следващия ден се прави захранване, ако е повече от 1 ден разтоващия - по-дълго захранване...
Ще ти го кажа най-ясно: който има проблеми със стомаха, има проблеми с главата... Повечето хора не могат вообще да се хранят така че да усвояват храната. Причината е, че не спазват правила на хранене. После вече идва вида на храната. Отделно са и нервни, нямат вътрешно спокойствие. Като научат 1-во това, после ще правят дни на плодове и/или сокове.

Най-малко пък смятам, че идеята на плодовите дни е да не се чувства глад.

Я дефинирайте какво ще рече "чувство за глад". Като че ли просто сте свикнали стомасите ви да работят по цял ден. :)

blinblin, хареса ми менюто, само внимавай интервалите м-у различните хапвания.

swe3tynka
29th January 2010, 20:00
Здравейте :) Аз малко по-малко почвам да се оправям..като че ли :roll:

Това е за днес:

банан
ябълка
1/2 помело, шепа стафиди
3 мънички ябълки

Течности: около 4л /вода-чиста, с лимон, с мед, с ленено семе и зелен чай със стевия/

Abbi
30th January 2010, 10:10
Здравейте и от мен :D

Това е за вчера
тиква,орехи,канела
няколко лъжици кисело мляко
половин пъстърва и задушени зеленчуци
малко нарязано зеле на салата,но без подправки
шопска салата с извара

мнооого чай,нещо ме боли гърлото
и много вода

miss_beauty
30th January 2010, 14:09
miss_beauty, а въпросчето е ???


Въпросчето ми беше дали имате някаква добра рецептичка за диетично сготвено месце :P
Ето менюто ми за вчера:
кафе 2в1, фреш от портокали и грейфрути
елда със сирене + домат и пипер
3-4 мандаринки
салата от марула и риба тон
Храната е малко, защото станах някаде по обяд. Днеска пак започвам късно... :x

blinblin
30th January 2010, 17:17
miss_beauty,печено бяло месо,пиле на грил... :roll: :)
За днес:
1 шепа сурови ядки(кашу+бадеми)
печен омлет от 2 яйца и 80 гр. сирене(много е вкусно :oops: )
2 големи ябълки
голяма салата от зеле и моркови
:D
А,къде е Моли?:2045:

blinblin
30th January 2010, 17:48
И забравих да добавя- 25 гр. черен шоколад (50% какао)
МЦ-умирам за сладко :roll: :roll:

swe3tynka
30th January 2010, 18:47
Да, наистина.. къде е Моли?

И Сине никаква я няма.. май вече не й се диетува на нея :/

Това е моето меню за днес, пореден разтоварващ ден. И утре ще се опитам да го изкарам така и от понеделник 3 дни захранване. Не ми е много лесно :? Но имам значително подобрение с хремата и кашлицата, вече дори имам обоняние!!!

банан, червен портокал (не е грейпфрут)
2 червени портокала, 2 резенчета сушен ананас
половин шепичка стафиди
2 кивита
2 зелени ябълки

Течности: около 3л /вода, чай/ - ама ще се опитам да ги докарам до 4, докато си легна. Ябълките ще ги хапна към 8 :)

blinblin
30th January 2010, 19:28
И Сине никаква я няма.. май вече не й се диетува на нея :/
[/i]

На 22 говорих с нея във Фейсбук и ми беше казала,че от понеделник пак ще дойде при нас и ще си продължи диетата.Но понеделник мина и никаква я няма още.... :( Сине,чакаме те!!! :D

Jaynee
30th January 2010, 20:16
Здравейте,

Днес си купих елда, гледам често я ядете. Вдругиден мога да си позволя да хапна това. Искам да ви питам как я готвите ?

Пояснение - в комбинация с някакъв зеленчук.

Abbi
30th January 2010, 23:16
Здравейте,

Днес си купих елда, гледам често я ядете. Вдругиден мога да си позволя да хапна това. Искам да ви питам как я готвите ?

Пояснение - в комбинация с някакъв зеленчук.

Можеш да я сложиш вместо ориз в почти всички ястия с ориз, за които се сещаш . Приготвя се по абсолютно същия начин като ориза, като пропорцията е както са ти написали - вода:елда = 2:1
Например праз с елда е много много по - вкусно от праз с ориз .

Менюто ми за днес

топла вода,топла вода с мед,топла вода с лимон
тиква,орехи,ленено семе,канела
яйце,печени чушки,мъничко сиренце на тиган без мазнина,салата от моркови
портокал
салата зеле с морков,пилешка пържола от бут,чаша червено вино
парченце торта бях на рожден ден :oops:

много чай
много вода

miss_beauty
31st January 2010, 13:02
miss_beauty,печено бяло месо,пиле на грил... :roll: :)
За днес:
1 шепа сурови ядки(кашу+бадеми)
печен омлет от 2 яйца и 80 гр. сирене(много е вкусно :oops: )
2 големи ябълки
голяма салата от зеле и моркови
:D

Мерси, ще пробвам утре да си изпека бяло месце :) , иначе менюто ти много ми допада, по мой вкус е :)
Jaynee Елдата след като я сваря я хапвам със сирене и зехтин и пресни зеленчуци. Става супер :)

root
31st January 2010, 14:17
Това е моето меню за днес, пореден разтоварващ ден. И утре ще се опитам да го изкарам така и от понеделник 3 дни захранване. Не ми е много лесно :? Но имам значително подобрение с хремата и кашлицата, вече дори имам обоняние!!!

банан, червен портокал (не е грейпфрут)
2 червени портокала, 2 резенчета сушен ананас
половин шепичка стафиди
2 кивита
2 зелени ябълки

Течности: около 3л /вода, чай/ - ама ще се опитам да ги докарам до 4, докато си легна. Ябълките ще ги хапна към 8 :)

[/i]
Браво... Ще издържиш и 3-ти ден така!!! И след плодовете поне 1ч, а сушените даже и 1ч30, докато минеш пак на течности :)

Моли за момента няма да влиза в сайта...

miss_beauty, диетично месце??? Май ни се разминават разбиранията за диетично....

blinblin, знам те аз теб - чревоугодниче си ти :D

blinblin
31st January 2010, 15:04
blinblin, знам те аз теб - чревоугодниче си ти :D

Почти съм засрамена :lol:

swe3tynka
31st January 2010, 16:17
Браво... Ще издържиш и 3-ти ден така!!! И след плодовете поне 1ч, а сушените даже и 1ч30, докато минеш пак на течности :)

Всичко правя както трябва, интервалите на плодове са ми около 4-5 часа, обаче... много ми е трудно вече :(

blinblin
31st January 2010, 16:22
За днес:
1 шепа сурово кашу
200гр. задушени зеленчуци(броколи,цветно цвекло,моркови)+ 1/4 фукача(майка ме изкуши :lol: )
25 гр. черен шоколад
1 голяма ябълка
1 купичка леща + салата от домати
Хубавото е,че шоколадът свърши след като ми помогнаха днес,така че скоро няма да купувам пак :)
:)

swe3tynka
31st January 2010, 20:12
blin4e, много ми харесват менютата ти, всеки ден!!! Браво..ако това ти се дояжда, а не го планираш е страхотно..сигурно се чувстваш много добре? :)

Това ми е храната за днес /общо:/

2 банана
малко стафиди
3 ябълки
3 мандаринки

Течности: около 3л и половина /вода, чай и един голям фреш от портокал/

blinblin
31st January 2010, 20:38
blin4e, много ми харесват менютата ти, всеки ден!!! Браво..ако това ти се дояжда, а не го планираш е страхотно..сигурно се чувстваш много добре? :)


Ами планирам само основното ядене.В повечето случаи трябва да кажа на майка какво да ми направи за обяд,освен ако не е нещо просто :roll: Но общо взето винаги е това,което ми се яде предния ден или на сутринта.Наистина ми е много добре така.Не мисля за диети и ми много по-лесно да се контролирам и да не преяждам,когато ям храната,която искам. :)
Ти оправяш ли се вече?

Abbi
31st January 2010, 23:16
За днес
тиква,орехи,ленено семе,канела
печени чушки+печен патладжан,извара
голяма зелена ябълка
една шепа пуканки
бялото месо от печено пиле,салата зеле,морков,цвекло
2 парчета помело

чай 1,5л.
вода 2,5л.

princesavm
1st February 2010, 10:35
За вчера:
чаша топла вода
1 шоколадов бонбон
кафе с мляко
две бъркани яйца с масло
кафе с мляко
кафяв ориз със зехтин,моркови,зелена чушка,зелен лук,маслини
1 ябълка
1 чай

SweetShark
1st February 2010, 12:20
Привет, аз рядко пиша в тази тема, но ви чета с удоволствие.

На 26.01.2010 АниК пишеше за зехтина, та аз отдавна съм си букмаркнала една страничка http://zonazdrave.com/content/view/433/26/
Аз самата повече 5 години готвя само със зехтин - олио изобщо не се купува у нас. Резултатът е: гастритът не ми се е обаждал изобщо през това време, добрия ми холестерол е дори наднормен, лошият холестерол - с много ниски стойности. От килограми не мога да се оплача - ако съм с 3 нагоре, то е на хормонална основа задържане на вода, която като урегулирам прогестерона "изтича"...

nelinceto86
1st February 2010, 12:28
Здравейте на всички :) надявам се да ме приемете при вас в групата на здравословно хранестите се :) Трябва да сваля няколко килца които качих след хормонална терапия ...причината за която беше последната ми диета , или по скоро от начинът ми на хранене :) Хранех се само с месо и тука там някои зеленчук ... сега се опитвам да вляза в правият път и всеки съвет които получа знам че сте ми е от полза . Сте си записвам менуютата и така се надявам малко да си изясня какде бъркам ... защото наистина си искам старите килограми ето го и за днес

01.02.'10

8:00 Вода с лимон
9:00 1 с.л. овесени ядки+1с.л. овесени трици+стафиди+няколко бадема+1мини ябълка(всичко това на котлона с вода .. става нещо като каша
12:30 зеленчукова съпа+150 гр извара
16:00 малко пудинг-изварен бъркоч без захар
18:00 Тае-бо
21:00 зеленчукова супа или пилешко месо

Jaynee
1st February 2010, 14:08
Днес си правих елда (за първи път). Сложих мъничко сиренце, а малко преди да се свари - броколи и морков. Стана наистина много хубаво, май ще си го добавя в списъка с "любими" храни.

За да допринеса за здравословния начин на хранене вкъщи, днес направих ново попълнение в менюто на мама и сеста ми - палачинки с ръжено брашно и трици и замених гадния им течен шоколад с едно сладко от малини на баба ми без захар + канела.
Много ги харесаха, дори мама каза, че били по-хубави от обикновените, защото имали повече вкус (не знам какво точно има предвид). Обикновените имали вкус на брашно ..

Оф, извинявайте за отклонението, но много се радвам, когато променям нещо в храненето на семейството ми и те го възприемат, вместо да мрънкат, че били качили 2 кг .. :) Пък и вкъщи сме само жени - трябва да се грижим повече за себе си :wink:

blinblin
1st February 2010, 17:14
Jaynee,и аз много обичам така като се получава :)
Момичета,аз си мисля да не си пиша менютата вече всеки ден,защото те са си много подобни просто:плод за закуска,ядене за обяд,1 шепа ядки,1 плод,салата за вечеря.Винаги нещо подобно са,а пък ми е много задължаващо всеки път... :twisted: Та отсега само ще задавам въпроси и ще коментирам :twisted:

Sine Qua Non
1st February 2010, 20:42
Здравейте момичета :D

Swe3ty, Blin, тъкмо сте се сетили за мен и аз пристигам- извикали сте ме по телепатия сигурно :lol:

На диета съм си от миналия понеделник както казах на блин, но интернетът ми е проблемен, а нямах време да го оправя (цялата минала седмица търчах нагоре-надолу заради документите за университета и беше кошмар) Сега случайно хванах някакъв безжичен от съседите (контрабандааа :lol: :lol: ) Надявам се в близките дни да оправя нещата :)

Та кантарът не мисля да го гледам в скоро време защото тия два месеца бяха хаос. Ще изчакам да мине и тази седмица и тогава ще се кача.

Иначе менюто ми днес ще уплаши повечето от вас, защото се състои от един ананас и три манго-та и кисело мляко :lol: Доста големи бяха иначе... Хайде скривам се в миша дупка и си правя яйца за утре сутрин. :oops:

marsi
1st February 2010, 21:34
Здравейте,
Sine радвам се да те видя отново!
При мен нищо интересно,уикенда храната ми беше добра,не съм имала "изцепки",като изключим един коктейл,ама както се казва прекален светец и Богу не е драг :D
Менютата ми са предимно месо,морска храна и зеленчуци напоследък.Нещо хич не ми се ядат въглехидрати,само плодове от време на време.
Имам всеки ден спорт и съм заета по цял ден и съм много доволна от себе си:)
Поздравчета на всички!

swe3tynka
1st February 2010, 21:42
Sinee, здравеей :* Включвай се бързо в отбора и те искаме редовна, ей! :)

На мен днес ми беше първия зареждащ ден след 3 дневното плодово разтоварване. Не беше много добър, признавам си. На обяд малко попрекалих със сушени плодове.. иначе до обяд всичко си беше тип топ. След тези сушени плодове, друга храна не съм консумирала /а беше около 2 на обяд/, просто защото не чувствам глад /а и нещо много ме боли гърлото, не мога да преглъщам/. Иначе грипа май го попреборих, нослето ми се отпуши, кашлицата поспира.. И така ето ми отчета за днес, аз от себе си не съм доволна, но утре ще поработя по въпроса :P


топла вода, чай с мед, топла вода с ленено семе
банан
шепичка орехи
салата от био моркови
сушени плодове /стафиди,череши,кайсии,анан с/- много, повече не мога да погледна :oops:
чай, чай

Течности: 2л и половина /може и малко повечко/


blin, разумно решение, според мен. Когато и аз балансирам храненето си и то стане несъзнателно здравословно и съотвестващо на нуждите на тялото ми, без да го мисля, ще спра да водя отчети. Но засега имам нужда.. :)

blinblin
1st February 2010, 22:12
swe3tynka,радвам се,че одобряваш решението ми :1219: И също се радвам,че вече си по-добре! :D
Сине, :1203:
Два месеца,но едва ли си качила чак толкова много след първите 8 килограма.Не се притеснявай за това. :)

Abbi
1st February 2010, 23:40
Привет и от мен :D

swe3tynka как я пиеш тази вода с ленено семе?Мелиш го и го накисваш ли ?Аз си го поръсвам върху овесените ядки ,върху тиквата,или пък дори и върху салати и все съм се чудила на твоята "вода с ленено семе".
Sine не се притеснявай,ние сме тук точно за да си помагаме и да се подкрепяме . :P
Blin менютата ти наистина са много хубави ,продължавай все така.Сигурно си намерила баланса.Браво! :D
Jaynee, а моите палачинки с трици никой не ми ги харесва и си ги ям сама :cry:
nelinceto86 добре дошла в нашите редици!Аз мисля,че менюто ти е хубаво.

Менюто ми за днес

обичайните три чаши с вода
мюсли с кисело мляко
пасирана извара+тиквичка на пара,задушени зеленчуци
мандаринка
салата зеле ,морков,цвекло и парче печено заешко

около 1,5л.чай
около 2л.вода

aniK и mindbender къде се губите?

blinblin
1st February 2010, 23:47
Blin менютата ти наистина са много хубави ,продължавай все така.Сигурно си намерила баланса.Браво! :D
Jaynee, а моите палачинки с трици никой не ми ги харесва и си ги ям сама :cry:


Abbi,наистина мисля,че поне за момента съм го намерила :) А колкото до палачинките и аз не знам дали ще ми допаднат нашите традиционни палачинки с трици вместо с брашно... :roll: Обаче пък ми даде идеята да си направя една Дюканска палачинка утре за закуска,че вече ставам в 6 и и огладнявам бързо :D

Jaynee
2nd February 2010, 00:01
Е, и моите палачинки не бяха дюкански. С ръжено брашно и овесени трици са. Така си стават много близки до тези с обикновено брашно, само дето малко стоят на люспички от триците, но са много вкусни !!

Много ми е трудно да вкарвам такива храни вкъщи, но майка ми отказва цигарите и (не ми е ясна връзката) яде постоянно. А тя е на 45 и ако си позволи да напълнее сега, после ужасно трудно ще ги свали.

Затова си хрупка кафевия ориз, а бутилка с олио не съм виждала от месеци ;)

Утре съм замислила да си задуша миксче от зеленчуци. Обаче съм правила така само броколи, карфиол и моркови. Нещо друго, което става за задушаване да се сещате? :D

long_smile
2nd February 2010, 01:51
Нещо друго, което става за задушаване да се сещате? :D

Гъби, тиквички, праз,брюкселско зеле, чушки (аз лично не ги обичам задушени)...въпрос на вкус. Варианти много :)

swe3tynka
2nd February 2010, 07:36
Е, и моите палачинки не бяха дюкански. С ръжено брашно и овесени трици са. Така си стават много близки до тези с обикновено брашно, само дето малко стоят на люспички от триците, но са много вкусни !!

Много ми е трудно да вкарвам такива храни вкъщи, но майка ми отказва цигарите и (не ми е ясна връзката) яде постоянно. А тя е на 45 и ако си позволи да напълнее сега, после ужасно трудно ще ги свали.

Затова си хрупка кафевия ориз, а бутилка с олио не съм виждала от месеци ;)

Утре съм замислила да си задуша миксче от зеленчуци. Обаче съм правила така само броколи, карфиол и моркови. Нещо друго, което става за задушаване да се сещате? :D

Домати, праз :)

swe3tynka
2nd February 2010, 08:18
Abbi, забравих да ти отговоря. Лененото семе го запарвам в 250мл гореща вода за 15 мин. Смляно е на прах (от мен). Това го пия заради ВЦ-то, по препоръка на mindbender :)

Наистина.. anik, къде се губиш? :roll:

Ей, blin, като не пишеш менюта да не вземеш да спреш да пишеш и тренировки..аа, искаме те редовна!!! :D

princesavm
2nd February 2010, 10:40
Здравейте,момичета:
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесени трици+сушена ябълка+орехи+канела
чай
кафе с мляко
кафяв ориз (със зехтин,моркови,зелена чушка,зелен лук,маслини) +зелена салата с репички и краставици,поръсена със сусам

И следобяд започва голямото мъчение - подгонва ми ужасен глад за всякакви изкушения...направо полудявам,та изядох

1 сусамка
сурови бадеми - доста
кафе с мляко
1 ябълка

Вечерта хапнах само малко от ориса,който беше останал от обяд

и чай преди лягане ...

princesavm
2nd February 2010, 10:42
ориз - извинявам се за грешката

Abbi
2nd February 2010, 11:20
Abbi, забравих да ти отговоря. Лененото семе го запарвам в 250мл гореща вода за 15 мин. Смляно е на прах (от мен). Това го пия заради ВЦ-то, по препоръка на mindbender :)


Има ли ефект? :P

root
2nd February 2010, 12:11
Abbi, тук съм. Наблюдавам ви от време на време, а и по-рядко пиша. Залят съм с тренировки и работа, а и моите менюта са специфични няма смисъл да ги поствам :) Пробвай лененото семе и ще разбереш.

blinblin
2nd February 2010, 14:20
Ей, blin, като не пишеш менюта да не вземеш да спреш да пишеш и тренировки..аа, искаме те редовна!!! :D [/i]

Аз от доста време не ги пиша,но всеки ден имам по нещо :)Иначе въобще не смятам да изчезвам...Хич,не се притеснявай :lol:

Abbi
2nd February 2010, 15:54
Abbi, тук съм. Наблюдавам ви от време на време, а и по-рядко пиша. Залят съм с тренировки и работа, а и моите менюта са специфични няма смисъл да ги поствам :) Пробвай лененото семе и ще разбереш.

Хей,привет :D
Наистина ще го пробвам.
От утре започвам житния режим ,за който бях писала преди.Трябва да се прави 10 дни,но не знам аз колко време ще издържа на това еднообразие.Не ,че сега има кой знае какво разнообразие в менютата ми :D
Така,че и аз ще се включвам по-рядко,но ще ви чета и ще ви държа под око :cool: .
А когато имам нужда от помощ при захранването,ще разчитам на теб :P

за днес
храната ми е по-лека в предвид ,че от утре започвам пречистване

обичайните три чаши с вода
три кивита,ленено семе
шопска салата с извара
ябълка
шопска салата с извара

много вода
много чай

swe3tynka
2nd February 2010, 17:12
Привет и от мене ((:

Това ми е днешният отчет. Втори захранващ ден :)


07:00: овесени ядки с ябълка, канела и стафиди
11:00: фреш от портокал
12:30: малка зелена ябълка
14:45: 1 ръжена филийка, салата от моркови, 4 маслини
18:00: шопска салата с малко извара, 5 маслини

Течности: 2.5-3л

Sine Qua Non
2nd February 2010, 18:58
Здравейте и от мен :) Аз както винаги уча за нещо и ставам в кретенски часове...

Менюто за днес:

15:00- две варени яйца без жълтъците
18:00- пилешко филе на скара и салата от карфиол, маруля, зеле и лук
21:00- пилешко филе на скара и таратор

marsi
2nd February 2010, 19:41
Здравейте,
днес ми беше някакъв тъп ден,храната ми като цяло не беше лоша,но беше на крак, а аз обичам да си седна и да си хапна като хората...
07:00 кисело мляко,2 с.л.овесени трици,ленено семе,овкусено с канела
09:30 малка ябълка
13:00 2 сварени яйца,20 сурови бадема
17:30 спанак с ориз около 200 г
19:30 150 г броколи бъркани с извара и 1 яйце,1 лъжичка диетична лютеница и 40 г кашкавал обезмаслен
Sine,много малко ти е храничката май(то не че мойта днес е песен де...)
Anik,къде се губи наистина?
Поздрави,приятна почивка! :)

aniK
2nd February 2010, 22:46
Момичета, тук съм, чета малко по диагонал. Насъбра ми се работа напоследък и гледам да отметна преди да стана трудно подвижна, затова нямам много време :roll:

Sine Qua Non
2nd February 2010, 23:54
AniK, бързо свършвай работата и идвай тук, без теб за къде сме? :D :D

marsi, малко е, но сега си лягам- както казах, ставам в кретенски часове- това първото в три следобед се води закуска :lol:

root
3rd February 2010, 09:47
Abbi, няма проблем. Ако има питане или друго - сигнализирай :)
Ако 10 дена ти се струват много, а и ако не си свикнала на подобни режими, може да го съкратиш на 3 или 5-дневен. Гледай да не се товариш физически, а още по-малко психически - през цялото време трябва да си спокойна. :)

Този режим с 100гр жито на ден, 1 ябълка и малко орехи ли правиш?

Менютата на Abbi и swe3tynka са супер :2043: , blinblin твоите не се мяркат :D

Engel
3rd February 2010, 09:52
Sine Qua Non: Добре дошла отново ;)
До къде стигна? :)

swe3tynka: Много ми хареса менюто ти :D

blinblin
3rd February 2010, 11:15
blinblin твоите не се мяркат :D
Ами не съм ги писала за последните дни,защото са общо взето еднакви.Просто най-накрая успях да ги оправя и сега примерно едни 60-70 процента от менюто ми за деня е от сурова храна(както винаги съм искала),с едно готвено ядене по обяд,винаги шепа ядки и салата за вечеря.Междувременно плодове.Та сега просто си действам по тази схема :D
Сине,сега в сесия ли си? :roll:

root
3rd February 2010, 11:24
^ А ти откога се храниш по този начин? И чувстваш ли разликата, и каква е? - изв. за многото въпроси :D

blinblin
3rd February 2010, 11:48
^ А ти откога се храниш по този начин? И чувстваш ли разликата, и каква е? - изв. за многото въпроси :D

Хах,седмица и нещо(май :roll: ) :lol: Ами определено ми е по-добре.В смисъл няма го желанието да изям още една порция,коремът ми се чувства много добре и като цяло съм някаква спокойна на тема храна.Преди винаги съм си записвала менютата по 10 пъти на ден и съм броила калории и всякакви такива неща.Сега ми е много по-спокойно :D

blinblin
3rd February 2010, 11:50
Принципно преди пак беше нещо подобно,но с с повече месо или риба и малко по-малко сурова храна...Може би без ядките. :roll:

root
3rd February 2010, 11:51
А така... От това трябва да се водиш - как се чувстваш :)
Тази теория с калориите според мен е пълна глупост. Добре че си зарязала...

blinblin
3rd February 2010, 11:59
Тази теория с калориите според мен е пълна глупост. Добре че си зарязала...
Определено е страшно ангажираща най-малкото.Като започнеш веднъж и после само това ти е в главата.Калории,та калории...Радвам се,че вече не е така и почти не мисля за това :D

princesavm
3rd February 2010, 14:35
Здравейте,
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесено трици+сушена ябълка+орехи+канела
чай
кафе с мляко + сушени черници - доста
готвено постно зеле + салата моркови + малко сирене
кафе с мляко+ядки микс
вечерта доядох чинийка от зелето

Sine Qua Non
3rd February 2010, 15:18
Sine Qua Non: Добре дошла отново ;)
До къде стигна? :)


Накратко казано- до подкривата круша :lol: :lol:

Днес не издържах на изкушението и се претеглих, оказа се че след тия осем килограма от миналия месец, които бях качила, януари съм качила само още един, което си е обяснимо предвид стресовите ситуации в които сама се напъхах.
Миналата седмица съм го свалила този един, но пък менютата не бяха особено добри, надявам се тази седмица да ускоря нещата и ще вляза в релси.

А блинче, аз май вечно съм в сесия :lol:

Та аз си мислех че ще мога да ходя на лекции от сутрин до вечер, да се готвя за САТ от вечерта до сутринта и успоредно да се готвя за сесия някъде между вечерта сутринта и всичко останало. Е, както можеш да се сетиш, това не стана и малко пооплесках нещата. За дието не съм и мислила, сесията я зарязах, но беше малко твърде късно и не успяах да се подготвя добре за САТ-а, но пък сега ми се ходи на сесия и искам да се явя на някои изпити, но главата ми е пълна със САТ и още уча за него ако случайно не съм го взела да го взимам пак иии.... ок схвана основната идея мисля :lol: Много съм зле.

Менюто за днес:

14:30- омлет без мазнина от два жълтъка и три белтъка с една чушка и 30гр моцарела
17:00- пилешко филе и салата от маруля, зеле, карфиол
20:00- пилешко филе и варен карфиол, кисело мляко 200гр

Умирам си за малко трици с мед и топла вода, но не излизам по цял ден и реших че не е добра идея...

blinblin
3rd February 2010, 16:17
Та аз си мислех че ще мога да ходя на лекции от сутрин до вечер, да се готвя за САТ от вечерта до сутринта и успоредно да се готвя за сесия някъде между вечерта сутринта и всичко останало. Е, както можеш да се сетиш, това не стана и малко пооплесках нещата. За дието не съм и мислила, сесията я зарязах, но беше малко твърде късно и не успяах да се подготвя добре за САТ-а, но пък сега ми се ходи на сесия и искам да се явя на някои изпити, но главата ми е пълна със САТ и още уча за него ако случайно не съм го взела да го взимам пак иии.... ок схвана основната идея мисля :lol: Много съм зле.

...

Олеле :shock: Приятно!!Горката...Кога ще ти излизат резултатите от Сат?Ще ти стискам палци да си го взела!

Sine Qua Non
3rd February 2010, 16:48
Хахах- приятно наистина, но аз съм си виновна :lol: Резултатите излизат на 11 февруари и броя дните....

И да не съм съвсем оф топик, да питам че от много време се чудя кога е най-добре да ям киселото мляко (без което не мога :D )- по-рано през деня или вечер? Много се чудя...

blinblin
3rd February 2010, 16:56
Хахах- приятно наистина, но аз съм си виновна :lol: Резултатите излизат на 11 февруари и броя дните....

И да не съм съвсем оф топик, да питам че от много време се чудя кога е най-добре да ям киселото мляко (без което не мога :D )- по-рано през деня или вечер? Много се чудя...

Мисля,че по-рано през деня е по-добре :)
Още само 8 дни,ей сега ще минат :)

Abbi
3rd February 2010, 19:04
Този режим с 100гр жито на ден, 1 ябълка и малко орехи ли правиш?


Да точно този,но пропорциите са други - 100гр. жито,3 ябълки,9 ореха и във водата може да се слага лимон и мед.

Днес беше първият ми ден.Изобщо не се чувствах гладна,дори ми остана от житото и имам да изям още една ябълка и малко орехи.
Мед сложих само сутринта в топлата вода.
До тук всичко върви добре.
Утре продължавам.

Sine Qua Non
3rd February 2010, 19:42
[quote="blinblin"]Взех си да чета книгата на Лидия Ковачева,за да проуча нещата... :)[quote]

Реших да се върна назад и да прочета какво е ставало и какво да видя- любимата ми Лидия Ковачева :D Израстнала съм с тази книга, майка ми и е голям фен, даже веднъж отслабнах доста с нея веднъж и си задържах килограмите, но после пак започнах с кроасаните и нищо не се получи. Няма да сбъркаш да я проучиш тази книжка, много е добра :)

blinblin
3rd February 2010, 19:45
[quote="blinblin"]Взех си да чета книгата на Лидия Ковачева,за да проуча нещата... :)[quote]

Реших да се върна назад и да прочета какво е ставало и какво да видя- любимата ми Лидия Ковачева :D Израстнала съм с тази книга, майка ми и е голям фен, даже веднъж отслабнах доста с нея веднъж и си задържах килограмите, но после пак започнах с кроасаните и нищо не се получи. Няма да сбъркаш да я проучиш тази книжка, много е добра :)

Да,баща ми й е голям фен :roll: :D

root
4th February 2010, 09:31
blinblin, тя Лидия Ковачева каквото съм чел като нейни книги, ми се струва, че е взаимствала от йога.

Abbi, тази явно е малко по-улеснена за хората... Чак от 3-ти ден нататък ще ти е по-трудно. Стискам палци да удържиш :)

princesavm
4th February 2010, 11:26
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе
кафе с мляко
сирене+салата зеле и маслини
кафе с мляко
чай преди лягане
Снощи пропуснах вечерята - не бях гладна,което ми е супер странно ...

blinblin
4th February 2010, 15:36
blinblin, тя Лидия Ковачева каквото съм чел като нейни книги, ми се струва, че е взаимствала от йога.

Баща ми и на йогата е фен :lol: :lol:
Както и на Норбеков,Емилова,вегетариа нството и ...ами доста са :roll: :roll:

swe3tynka
4th February 2010, 15:38
Хелоу :P

Ето го и моето меню за днес :)


варено жито с мед, орехи, сушени сливи и канела
задушени зеленчуци /броколи,домат,праз,карфиол/ с извара- малка порция си направих
2 малки зелени ябълки
шопска салата с извара

blinblin
4th February 2010, 15:39
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе


Звучи супер вкусно :candy:
Като разкарам филето :roll:

princesavm
4th February 2010, 15:41
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе


Звучи супер вкусно :candy:
Като разкарам филето :roll:

Защо,Блин?Ти месо не ядеш ли?Можеш да сложиш тогава не негово място сирене - предполагам,че ще ти хареса много :lol:

blinblin
4th February 2010, 15:53
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе


Звучи супер вкусно :candy:
Като разкарам филето :roll:

Защо,Блин?Ти месо не ядеш ли?Можеш да сложиш тогава не негово място сирене - предполагам,че ще ти хареса много :lol:

Ами малко ми е гадно месото,но със сирене....мммммм.Да ми видиш доволната усмивка в момента... :lol:

blinblin
4th February 2010, 15:53
Определено ще го пробвам тези дни! :D

princesavm
4th February 2010, 15:59
Определено ще го пробвам тези дни! :D

Ще се радвам,ако ти хареса и ако,и моите менюта влязат в употреба :)

blinblin
4th February 2010, 16:02
Определено ще го пробвам тези дни! :D

Ще се радвам,ако ти хареса и ако,и моите менюта влязат в употреба :)

Тези дни като отида до пикадили да пазаря ще си взема нужните неща и ще пробвам :)
Мерси за идеята :D

Jaynee
4th February 2010, 19:08
Здравейте !

Имам един интересен въпрос :) Напоследък доста често ми се случва да преяждам. Е, не със забранени храни, но все пак не е хубаво. Но въпроса е там, че изобщо не се усещам. Както си усещам коремчето да стърже, защото е празно и в следващия момент лек дискомфорт и малко по-късно ме боли защото всъщност храната ми е била повече отколкото трябва.
Пример: Тази вечер хапнах около 150 салата от зеле, 200 гр печено пилешко и чаша кисело мляко и ми стана тежко след това, но по време на хранене нищо ми няма, усещам си корема празен.

Имам усещането, че чувството за ситост се появява малко по-късно от самия процес.

Затова искам да ви питам, колко е нормалното количество храна, което трябва да се приема, така че да не се натоварва прекалено стомаха?

Sine Qua Non
4th February 2010, 19:26
Jaynee, ако чувството за ситост идва след като си се нахранила, може би се храниш твърде бързо? Пробвай да забавиш темпото, може да помогне :)


Аз имам проблем- компютърът ми е с развален кабел и седя в една много странна поза пред него за да има захранване тъпото нещо следствие на което в момента кръстът ме боли сериозно... исках да ходя на фитнес, но не съм сигурна че с този кръст мога.... какво ще кажете?

Менюто за днес:

16:00- три супени лъжици овесени трици, поломин чаена лъжичка мед и канела
18:30- една ябълка
20:00- пилешко филе на скара и кис мляко
22:00- варен карфиол и кис мляко като сос

aniK
5th February 2010, 08:34
Janyee, сигналите за ситост стигат до мозъка след около 20мин. помисли си какво количество храна човек може да погълне за това време. Няколко съвета:
- не прегладнявай - тогава се яде безхаберно
- храни се бавно, на малки хапки и дъвчи много
- ствай от масата, преди да се почувстваш напълно сита
- киселото мляко след иначе перфектната вечеря хич не е на мястото си :roll: (подуване, газове, дискомфорт...)

miss_beauty
5th February 2010, 09:26
miss_beauty[/b], диетично месце??? Май ни се разминават разбиранията за диетично....


Да не си вегитарианец. Майка ми е пална вегитарианка и до 5-6 клас аз не ядох месо и яйца, но след това, въпреки волята на майка ги включих в менюто си и сякаш за важни за организма. :roll:

Jaynee
5th February 2010, 10:16
Благодаря ви за съветите. Мисля, че е основно защото ям ужасно бързо и не преценявам количествата.
Та, аз ужасно много излязох от рамките на онази диета на Байкова, която започнах, но не е за мен през ден да ям само кисело мляко и плодове..

Споделям количества в днешното меню за справка:

закуска - дюканска палачинка с извара и 50 гр. печено пилешко, кафе
обяд - 200 гр задушен карфиол, 100 гр извара и около 1/4 кофичка кисело мляко с копър за сос
вечеря - същото без изварата

Ужасно се изкушавам за сладко вечер, забелязах го последната седмица. А аз по принцип не съм по сладкото. Затова и реших , че тази плодово млечна диета никак не ми върви. Някак не ми се рискувам да изям половината шоколадов шкаф вкъщи ....

princesavm
5th February 2010, 10:35
Здравейте,менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесено трици+сушена ябълка+орехи+канела - за закуска
мляко с нес
пъстърва+салата от зеле - за обяд
сушени черници
1 кисело мляко - за вечеря
чай преди лягане

root
5th February 2010, 11:06
...
- не прегладнявай - тогава се яде безхаберно
На който му хлопа дъската, може и да яде безхаберно :)

miss_beauty, да...

swe3tynka
5th February 2010, 14:08
...
- не прегладнявай - тогава се яде безхаберно
На който му хлопа дъската, може и да яде безхаберно :)

Е, мерси :lol:
На мен ми се е случвало.. :girl_haha:

Jaynee, за да не прегладняваш, яж през по-малки интервали от време (4 часа да кажем). Защо не включиш някое междинно хранене като плод или сурови ядки за сметка на количествата на обяда и вечерята? Според мен ще се почувстваш много по-добре! На тялото попринцип са му нужни от 3 до 6 часа, за да храносмели храната, която си му дала..ако изпиташ глад 3 до 4 часа след последното ти хранене /което да трябва да е било лекичко/, не пречи да хапнеш нещо мъничко, полезно..вместо да чакаш до следващото основно хранене. Опитай. Сигурна съм, че ще има ефект :)

swe3tynka
5th February 2010, 19:02
Ето го и моя отчет за днес. Много съм доволна. Метаболизмът ми работи на пълни обороти, усещам го. Стомахът ми е спокоен, мозъкът също :lol: Нон стоп съм жадна..

07:00: овесени ядки с ябълка, канела и стафиди
10:00: 30гр сурово кашу
13:30: броколи, праз, целина и пил.гърди задушени в гюведже
15:30: портокал, ябълка /малка зелена и вкусна, като на закуската :) .
19:30: малка салатка /домат,краставица,чушка/ с извара /мъничко/

Течности до момента: 3.5л /вода онли ест :P /

miss_beauty
5th February 2010, 19:12
менюто ми за днеска:
09:00 - кафе 2 в 1
09:30 - фреш от портокал и грейфрут
10:15 - банан
13:30 - салата от домат и пипер (в последния момент видях, че краставиците са сваршили) с 100г. сирене
15:30 - шепа сурови лешници
17:30 - ябълка
19:30 - планирам да изям салата от марули + 2 яйца
течности: 3л вода :girl_dance: ( не мога да повярвам, принципно най-много 1.5л)
тренировка: 80мин бягане + коремни преси
Мислите ли,че е ядките ги ям късно? Някой път даже към 5 ги ям... :roll:

miss_beauty
5th February 2010, 19:19
Ето го и моя отчет за днес. Много съм доволна. Метаболизмът ми работи на пълни обороти, усещам го. Стомахът ми е спокоен, мозъкът също :lol: Нон стоп съм жадна..

swe3tynka явно си постигнала баланса на храните за тялото ти и то ти се отблагодарява.... искам и ааазззз :girl_cry2:

swe3tynka
5th February 2010, 20:04
Ето го и моя отчет за днес. Много съм доволна. Метаболизмът ми работи на пълни обороти, усещам го. Стомахът ми е спокоен, мозъкът също :lol: Нон стоп съм жадна..

swe3tynka явно си постигнала баланса на храните за тялото ти и то ти се отблагодарява.... искам и ааазззз :girl_cry2:

Поне за днес, явно :) Докато го постигна този баланс и го задържа за дългосрочен период от време има мноого да уча :)

Твоето меню ми харесва, обаче си мисля, че 2те яйца от вечерята щеше да е по-добре, ако ги беше сложила към обяда :) И без това кафе, естествено :)

Sine Qua Non
5th February 2010, 21:29
Swe3ty, прекрасна новина- твоето коремче само те измъчва, време му беше да се държи добре :)

Аз днес имах проблем с моя собствен корем и нещо... абе.... нали. Реших че е прекрасна идея да ям оризов сухар с пеушка шунка и маслина преди истинската си вечеря и както можете да се сетите това не ми помогна на корема по никакъв начин. Но нещо ме влудява нещото му напоследък... нищо гадна не съм яла, защо ме боли.... :?
На всичкото отгоре имах тричасов изпит и хем ме боли корем, хем трябва да правя анализи на някакъв смахнат разказ... хъх.

Та менюто:

11:50- три супени лъжици овесени трици, половин чаена лъжичка мед и канела
13:30- две яйца и половин чушка на омлет без мазнина
18:00- 400 кис мляко
21:00- оризов сухар (38ккал, 8гр мазнини)
парче пуешка шунка
една маслина
22:00- пъстърва на скара

Sine Qua Non
5th February 2010, 21:33
А и само да добавя- нямам идея това парче пуешка шунка колко беше.... общо всичките осем парчета нарязани на тънко са 300 грама.... и тъй като съм много зле по математика.... :lol:

danni.petrova
6th February 2010, 14:51
Здравейте мили дами, аз съм нов посетител към групичката Ви, но не и нова по отношение на диетите. Ще се радвам ако ме приемете към вашата общност

Jaynee
6th February 2010, 16:30
danni.petrova, добре дошла :)

Sine Qua None, към 40 грама е шунката :P Аз на едно ядене ги омитам половината ти парченца ;)

Ето ме за днес:

закуска - кафе, 2 филийки домашен пълнозърнест хляб намазан с извара
обяд - салата от зеле, печен картоф с малко сирене
вечеря - салата от зеле и запечено пилешко

С това темпо на хранене изобщо не си и мисля, че свалям нещо.. Трябва да се стегна, знам. Задържането не ми е проблем, но не е това целта. :)

princesavm
6th February 2010, 17:12
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесени трици+сушена ябълка+орехи+канела+мед
нес кафе с мляко + плочка черен линд 85%
пълнозърнести спагети - дом.сос,пуешко филе и гъби
нескафе с мляко
1 ябълка
доядох малко от спагетите
чай преди лягане

Определено не е най-доброто мен ... още се лутам и опитвам как ще се чувства тялото ми най-добре ... Спагетите ще са рядкост,било то пълнозърнести ...

Sine Qua Non
6th February 2010, 20:35
Jaynee, благодаря! Леле че съм зле с математиката :lol:

За днес бях на гости при приятелка която обожава сладки неща и по принцип има страхотна връзка с храната и се опасявах че ще сгафя, но хапнахме супа в която имаше три фиденца всичко на всичко и малко олио и сол, но нищо фатално. Устоях на планината сладкиши и съм много доволна, а най-се гордея че устоях на бейлиса :D :D

Установих че коремът може да ме боли от триците на гладно..... ще видя следващата седмица как ще се чувствам и може да ги спра....

менюто за днес:

11:00- един оризов сухар(38ккал)
едно парче шунка(40гр)
30гр моцарела
14:00- десетина лъжци зеленчуково-пилешка супа с олио
парче шунка(неизвестен вид, но не-мазна)
200гр кис мляко 2%
17:00- три ябълки
20:00- маслина и парче шунка-40гр
20:30- купа зеленчукова супа без мазнина и
40гр обезмаслено сирене

Sine Qua Non
6th February 2010, 20:47
А, забравих да кажа че в супата има и гъби.... искам бутон едиттттт :twisted: :twisted:

miss_beauty
6th February 2010, 21:40
Твоето меню ми харесва, обаче си мисля, че 2те яйца от вечерята щеше да е по-добре, ако ги беше сложила към обяда :) И без това кафе, естествено :)[/i]
swe3tynka за яйцата си права, ама в последно време все се чудя какво да ям вечер и яйцата все под ръка ми попадат. Иначе за кафето... оххх много го обичам. Знам,че ше е по добре да го заместя примерно със зелен чай... ама на... :roll: Пък и нали в умерени количества е полезно: съдържа антиоксиданти... незнам. Ето ги и менюто:
11:00 - кафе 2 в 1
11:30 - фреш от портокал и грейфрут
13:30 - овесени ядки+мед+шепа орехи
15:30 - щопска салата (100г сирене)+ маслини
19:30 - кисело мляко+мед
3л вода[/b]

Abbi
7th February 2010, 09:25
Хей,привет на всички :D
Справяте се много добре,браво!

Аз съм вече пети ден житуваща.Менюто ми е едно и също всеки ден-100 гр. жито,3 ябълки,няколко ореха и една лъжичка мед сутрин в топлата житена вода.Справям се и не ми е никак трудно.
Имам само един проблем до сега съм отслабнала 2 кг.и сега съм 45кг. и продължавам на долу.Както е тръгнало да не взема да изчезна :D

Искам да попитам mindbender после ще си възвърна ли предишните килограми?Само заради това отслабване ми минават мисли да спра пречистването преди десетия ден.

Sine Qua Non
7th February 2010, 16:13
Да се похваля че съм свалила два килограма тази седмица и панталоните пак започнаха да ми падат :lol: И кръстът ми се оправи така че принципно ще ми се наложи да си вдигна задника за фитнес утре... :roll: :lol:

Менюто за днес:

15:00- омлет от две яйца без мазнина с половин чушка, глава лук и парче домат
парче пуешка шунка, 40гр
30гр моцарела
18:00- пъстърва на скара,
купичка зеленчукова супа с гъби
40гр обезмаслено сирене на маджаров
21:00- купичка супа
40гр сирене

danni.petrova
7th February 2010, 17:50
Здравей Jaynee, благодаря ти за поздрава, без да ставам нахална може ли да ме светнете по една тема: Вие всички на една и съща диета ли сте и коя по-точно е тя защото аз лично искам да започна някоя но незнам точно коя от всичките

blinblin
7th February 2010, 17:56
Здравей Jaynee, благодаря ти за поздрава, без да ставам нахална може ли да ме светнете по една тема: Вие всички на една и съща диета ли сте и коя по-точно е тя защото аз лично искам да започна някоя но незнам точно коя от всичките

Дам,всички сме на една и съща диета.Нарича се здравословно хранене :D :lol:

danni.petrova
7th February 2010, 18:02
охо, благодаря за отговора ще се пробвам с някое от вашето меню ще Ви разказвам за резултати те :D

Sine Qua Non
7th February 2010, 18:07
Хахах, блинче, много добър отговор :lol:

Аз махнах супата със сиренето от второто хранене, защото реших че много сирене става, и си направих само салата от крастивици и домат. Супа и сирене ще има само на вечеря.

Miss_Murderer
7th February 2010, 18:35
ето и моето меню за днес, очаквам мнения:
закуска- макарони с малко масло, вода с мед
обяд- пилешка супа, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки, кафе с мляко
вечеря- пилешко бутче, млечна салата, 1 филия хляб и 1 портокал

Sine Qua Non
7th February 2010, 18:57
Miss.Murderer, какъв хляб хапваш? Знам че идеята ти е да се възстановиш, но все пак се надявам хлябът да не е бял...

miss_beauty
8th February 2010, 00:05
Дам,всички сме на една и съща диета.Нарича се здравословно хранене :D :lol:
:2003:
Моето меню днес:
10:30 - кафе 2в1
11:00 - фреш от портокал и грейфрут
13:30 - овесени ядки със орехи и мед
15:30 - шопска салта (с около 70г сирене) + 6-7 маслини
17:30 - киви
20:00 - кофичка кисело мляко с мед
23:00 - морков
12:00 - плодов чай (неовкусен)
2л вода

root
8th February 2010, 09:46
Ето ме и мен! Смазах се от тренировки тези дни - качил съм и 4кг... :)
Дам,всички сме на една и съща диета.Нарича се здравословно хранене :D :lol:
Ще има да почакат повечето от вас :D Пък като гледам някои менюта не знам, ми е чудно как си мислят някой, че се хранят здравословно...

Аз съм вече пети ден житуваща.Менюто ми е едно и също всеки ден-100 гр. жито,3 ябълки,няколко ореха и една лъжичка мед сутрин в топлата житена вода.Справям се и не ми е никак трудно.
Имам само един проблем до сега съм отслабнала 2 кг.и сега съм 45кг. и продължавам на долу.Както е тръгнало да не взема да изчезна :D

Искам да попитам mindbender после ще си възвърна ли предишните килограми?Само заради това отслабване ми минават мисли да спра пречистването преди десетия ден.
Радвам се, че не ти е трудно... Няма от какво да се притесняваш за килограмите. Драсни като ти е 9-ти или 10-ти ден да ти дам насоки за захранването, за да не се стигне до този ефект, които избягваш :)

blinblin
8th February 2010, 14:38
качил съм и 4кг... :)

Понякога така ви завиждам на вас мъжете... :1246:
Като най-добрия ми приятел-не стига,че на единия ден ми изяжда шоколада(Черния :wink: ),ами на другия ден ми се оплаква,че бил отслабнал с два килограма!Това сега на какво прилича?! :evil:

Айде и аз междувременно,докато си оплаквам нещастната събда да бъда с по-бавен метаболизъм и качването килограми да бъде ВИНАГИ нещо лошо,да взема да си напиша някое меню за малко разнообразие :D

За днес:
1 купичка супа от грах
салата от маруля и зелен лук
2 ср. портокала
1 ябълка
1 пъстърва + 1 лимон

Абе,Сине,това парче шунка от 40 гр. на едно ядене не е ли малко множко? :roll: И като цяло защо ти е тази шунка...Нищо полезно няма в нея :?

princesavm
8th February 2010, 14:58
Ще има да почакат повечето от вас :D Пък като гледам някои менюта не знам, ми е чудно как си мислят някой, че се хранят здравословно...


Можеш ли да посочиш нещо по-конкретно.Аз например като нова,винаги съм готова да чуя критики ...

root
8th February 2010, 15:31
blinblin, не разбрах на мен какво ми завиждаш в случая :D Нищо не ти пречи да си ускориш метаболизма...

princesavm, а моля в интриги да не ме вкарваш!!! :1201:

matin
8th February 2010, 16:09
Здравейте :)
Попаднах на форума, докато търсех подходящо захранване за след житния пост. Видях тук, че mindbender е предложил вече на Abbie да й даде някакви насоки за след режима, обаче аз, за разлика от нея, искам да запазя свалените килограми. Затова, ако е възможно, mindbender - можеш ли да ми дадеш и на мен някакво примерно захранване, което да ми помогне в моя случай. Мерси предварително, разбира се.

princesavm
8th February 2010, 16:14
princesavm[/b], а моля в интриги да не ме вкарваш!!! :1201:

Какви интриги :shock: Това беше молба,ако виждаш нещо нередно в менютата ми,да ми го каже,тъй като аз се стремя да се храня максимално здравословно :idea:

root
8th February 2010, 17:36
Извинявай пошегувах се :D Сега като го погледна наистина изглежда странно :D Всеки си има разбиране за здравето, така че не е коректно и аз да гледам отгоре :)

matin, тя и Abbi според мен иска да си запази килограмите... Захранването е според режима или диетата. Така че първо си обясни режима, после ще ти обясня.

Miss_Murderer
8th February 2010, 18:24
хлябът, който ям не е бял, хапвам пълнозърнест. ето и за днес, очаквам мнения:
макарони(пълнозърнести) с малко масло
пилешка супа
50 гр. слънчогледови семки
2 ябълки
1 филия хляб
огретен от картофи с извара
мляко с нес
1 портокал
течности- около 2 л. и половина- вода и плодови чайове

matin
8th February 2010, 18:27
Ами житния режим, десет дни, като цяло изпълняван по същия начин, както го е описала Abbie - на ден по 3 ябълки, 100гр жито, разделено на 3 приема и няколко ореха, като аз смесвам житото с 1 ч.л. мед. Понеже нямам много апетит тези дни, обикновено не успявам да изям всичко, предвидено за деня - най-вече от житото остава последната част от трите за деня, и от орехите - не ги обичам толкова.

Самото жито обаче го варя всяка сутрин, докато поомекне - не много обаче, а не го ям сурово, накиснато от предния ден, както е по принцип режима - това е, защото не мисля, че сурово би ми понесло на корема.

Sine Qua Non
8th February 2010, 19:02
Да се похваля че си взех по-трудния САТ с 1120 точки, а очаквах да имам 800-900 точки и съм мноооого щастлива :D :D :D :cool: :cool: :cool:

Блин, шунката не знам дали е шунка или филе всъщност... и е пуешка, което ми е любимото, а и пуешкото е най-полезното и диетично месо. Самите парчета имат диаметър колкото омлета ми от две яйца и са страшно тънки, хич не ми е много честно казано :lol: Но нямам намерение скоро да купувам пак, защото ми е скъпо, така че и утре и вече няма.

Менюто за днес:

14:00- две яйца на омлет
40гр пуешка шунка
17:00- 400гр кис мляко 2%
18:00- варено кисело зеле без мазнина
30гр обезмаслено сирене
21:00- салата от домат и краставица
30гр обезмаслено сирене

blinblin
8th February 2010, 19:22
blinblin, не разбрах на мен какво ми завиждаш в случая :D Нищо не ти пречи да си ускориш метаболизма...


Имах предвид,че едва ли някога ще видя жена,която ще ми обяснява,че е качила 4 килограма напълно спокойно и после ще ми се усмихне доволно :D :wink: При нас такива неща няма... :roll:
:lol:
Сине,Честито!!!!МНого се радвам за теб :1203: :1206: ПОследното не е позволение да пиеш бира! :twisted:
Браво на теб!И сега кога се прехвърляш в американския? :D
Ами така кажи за шунката.Пуешкото филе е доста по-приемлив вариант поне за мен :D Преди много го обичах,в Канада ми беше следобедната закуска с филия пълнозърнест хляб почти всеки ден :lol: :oops:

blinblin
8th February 2010, 19:32
princesavm,като стана дума- на мен много ми харесват менютата ти.Балансирани са и съм забелязала,че когато не ти се яде не се тъпчеш.Това е много важно!
И на всичкото отгоре ми даваш много добри идеи :1241:

Sine Qua Non
8th February 2010, 19:42
Благодаря, блинче :D Сега трябва да си подам документите като видя и резултатите от по-лесния САТ, на който съм изкарала повече точки и да изчакам да видя дали ще ме приемат и ако всичко е ок последната седмица на август съм там :D дотогава съм в СУ...

А на този студ бирата хич не ме изкушава да ти кажа :lol: Виж, идеята за пуешко филе с пълнозърнест хляб и на мен ми е любимото нещо и направо лигите ми потичат като си помисля, нооо- за мен никакъв хляб! Ще отпразнувам точките с едно кино с приятелки (без пуканки :P )

blinblin
8th February 2010, 19:56
Виж, идеята за пуешко филе с пълнозърнест хляб и на мен ми е любимото нещо и направо лигите ми потичат като си помисля :P )

:candy: Вече хич не ми харесва,но в онзи период.... :lol:
Ти пак много време ще трябва да чакаш да те приемат.От първа година ли ще започнеш отново?
При мен пак вали сняг.Не знам дали да се радвам или да плача.Поне ще има сняг,когато отида на ски в края на февруари :1246:

Sine Qua Non
8th February 2010, 20:07
Ами не знам колко време се чака да ме приемат, просто учебната година започва август.лл иначе сигуно един месец някъде или по-малко... или повече... ох не знам :D
Да, започвам от първа година, защото не си взех сесията и прочие заради САТ-а.
Аа, как няма да се радваш на снега щом си скиор?? Бързо грабвай ските и да те няма! :P Как го обичам този спорт.... за жалост е твърде скъп за мен, но мечтата ми е един ден да мога да карам и да си имам ски... :D

Мен стомахът пак ме боли и сигурно ще да е от киселото зеле. Уви...

blinblin
8th February 2010, 20:20
Аа, как няма да се радваш на снега щом си скиор?? Бързо грабвай ските и да те няма! :P Как го обичам този спорт.... за жалост е твърде скъп за мен, но мечтата ми е един ден да мога да карам и да си имам ски... :D

Мен стомахът пак ме боли и сигурно ще да е от киселото зеле. Уви...
Ами то хубаво да има сняг,ама не в Бургас.От месец сигурно не се махнал вече,побърквам се :? Докато отида до Малъовица на 21 ще ми е омръзнал сигурно :lol:
Офф,и аз нямам търпение,много го обичам.По 4-5 часа на пистата всеки ден за седмица...ММм :D

miss_beauty
8th February 2010, 20:41
Здравейте: днеска си сготвих пиле в гювече: сложих ватре каквото намерих в хладилника : лук, домати, моркови пипер, доста подправки също... ама пак се получи доста гадно.. :roll: Незнам как да си го сготвя месото, така че хем да е вкусно,хем да е полезно ( примерно не искам да го смесвам с яйца, сирене, сол също не слагам). В крайна сметка може да почна да си купувам готово: филенца някакви можете ли да ми препоръчате моляяя :girl_in_love:
Ето го и менюто:
08:00 - кафе 2в1
08:30 - фреш от портокал и грейфрут
09:30 - овесени ядки с мед и ирехи
13:00 - банан
15:00 - кисело мляко
17:00 - ябълка
19:30 - 100г пиле със зеленчуци в гювече
... ама да ви кажа се чувствам гладничка, освен че пилето не беше вкусно ми не ме и нахрани :?

miss_beauty
8th February 2010, 20:43
blinblin и аз съм от Бургас :1201:

Sine Qua Non
8th February 2010, 20:51
Блин, аз пък ползвам факта, че никой не се е сетил да почисти улиците- пързалям се :lol: Супер готина бърза тренировка :D Няма шанс снегът да ти омръзне- като отидеш горе на върха и се спуснеш със ските ехеей.... :D

Сега пих чай с лимон и малко ми поуспокои стомаха... край с киселото зеле! :evil:

stiuardka
8th February 2010, 21:17
Ще се съберем група от Бургас а :lol:

blinblin
8th February 2010, 21:45
blinblin и аз съм от Бургас :1201:

Hello :D Ние май сме най-здравословните,хах :1241:

Sine Qua Non
8th February 2010, 22:41
Уффф, момичета, да ви се оплача- нали ме боли стомах, накарах баба ми да ми направи чай че аз пиша тук едно нещо и тя ми сложила лимон вътре и аз си пийвам и си пиша и нещо ми сладни ама не обръщам голямо внимание, а тя, моля ви се, ми сложила мед!!! В десет часа вечерта!!!! Гррррррррррррррр :evil: :evil: :evil: Вече я изпих чашата когато схванах.... много мразя така! :evil:

miss_beauty
8th February 2010, 23:08
Току що изпих чаша чай с мед, даже често го правя, но знам че е хубаво... нз , може да бъркам..

blinblin
8th February 2010, 23:14
1 лъжичка мед не е проблем :roll:
Успокой се бе,Сине :D
miss_beauty,предполагам,че някои няма да го одобрят много,но за мен си зависи от човека.За мен няма проблем в 10 вечерта да изям 1 лъжица мед.Просто не го възприемам като проблем.Друг е въпросът,че за мен след 20:00 съществува само вода. :lol:
ЗАбелязала съм,че ако ям по-късно или малко преди да заспа,хич не спа спокойно.Постоянно се събуждам неспокойна и т.н. :roll:

aniK
8th February 2010, 23:14
В крайна сметка може да почна да си купувам готово: филенца някакви можете ли да ми препоръчате моляяя :girl_in_love:


Бъкани са с много сол, консерванти и разни Е-та.
Sine, и пуешкото филе на кръгчета, за което мисля, че е пуешки продукт с примеси, а не чисто филе. Има едно на калъпчета, ненарязано. Просто чети етикета (ако може да му се вярва). БРАВО за изпита :!:

Sine Qua Non
8th February 2010, 23:26
Идеята беше че аз и казах да не слага мед и тя ми сложи тайно и го маскира с лимона. А и той е сладък, не обичам такива работи вечер...

aniK, сещам се за кои калъпчета говориш, но не съм ги виждала много отдавна, иначе преди майка ми купуваше често.... но ще го потърся пак. И благодаря- този изпит ми изкара ангелите направо... :D

root
9th February 2010, 10:57
matin, тези ябълки и орехи са за улеснение... Не е задължително да ги ядеш... Според мен режима е много по-ефикасен и има по-изчистващо действие, ако се яде само жито...

Идеята на захранването е постепенно тялото ти да привиква с други храни. Предвид че храната ти е била жито, може да продължиш още 2-3 дена с нея. Ето ти примерче:
1ви ден след ж.режим:
течности
закуска: жито с мед
течности, 1-2 плодчета
обяд: супа (!!! - много добро за захранване) - да няма гъби и/или меса
течности, 1-2 плодчета
вечеря: салата или супа или жито

2ри:
течности
З: плод или жито/овес/елда
течности, плодове
О: супа; салата с малко сложен въглехидрат или малко протеин
течности, плодове
В: салата + ...

И т.н. - постепенно включваш други храни, като отначало са в малки количества. С дните ще ги увеличаваш, но постепенно.

В никакъв случай не трябва да преяждаш!!!

Аз след 10-дневния режим, захранвам 1 седмица. Мога и по-бързо, но избягвам... Така че продължителността на захранването си зависи от теб. Гледай поне да бъде 5 дена...

root
9th February 2010, 11:02
blinblin, аз качвам основно мускулна маса. При мен паласки и тем подобни никога не е имало. Случва се да трупам мазнини по корема, тъй като спорта ми изисква да се храня с такава цел. Тези мазнини обикновено са колкото да "облекат" коремните мускули и след по-тежка тренировка вече няма и следи от тях.

blinblin
9th February 2010, 14:53
blinblin, аз качвам основно мускулна маса. При мен паласки и тем подобни никога не е имало. Случва се да трупам мазнини по корема, тъй като спорта ми изисква да се храня с такава цел. Тези мазнини обикновено са колкото да "облекат" коремните мускули и след по-тежка тренировка вече няма и следи от тях.

Разбрах,че имаш предвид мускулна маса :) И имах предвид,че аз не бих се зарадвала на последното кой знае колко :lol: И все пак зависи... :)

Аник,радвам се,че се появи!Вече ми липсваше :( ...Къде изчезна?Как е бебо? :D