Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ставите ми пукат (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11715)

Iliana81 14th February 2011 23:10

Аха, ясно :) Само не знам в какво може да се състои загрявка и разгрявка, защото тренировките ми не са натоварени, а до колкото знам бягането, карането на колело и тенис се водят кардио и са леки. Не правя силови тренировки. Мерси за линка, ще пробвам ставната гимнастика утре.

Iliana81 14th February 2011 23:25

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Аз си купих гел с билката Дяволски Нокът и ще пиша след известно време как е.

Пиши ако има ефект! Но при теб причината е от натоварване, а при мен незнайно каква...

root 15th February 2011 09:30

Остави това на възрастните хора - това се ползва за ставни възпаления и болки... За едното пукане такова нещо не ти трябва.

Bril 15th February 2011 17:49

Трябва ти консулт с ревматолог.

Мариса 15th February 2011 18:37

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Остави това на възрастните хора - това се ползва за ставни възпаления и болки... За едното пукане такова нещо не ти трябва.

Напротив,трябва си.Винаги ми действат добре.От време на време дясното коляно отказва да го ползвам от прекомерно натоварване Още преди години като тичах спортувах активно се консултирах с ревматолог,който ми каза,че генно имам предразположеност към ставни проблеми,защото са ми крехки.Мазането с билкови гелове,отвари и тн подобрява значително състоянието.
Като ученичка тичах много,15-20 обиколки на стадион и каране на колело с километри,фитнес и бокс.Ставите ми пукаха така,сякаш цял хор правиха :lol: Сега доста по-рядко,предполагам от множеството билкови добавки,а и защото спрях прекомерното тичане.
Хората с по-крехка костна система сме по-податливи на заболявания,затова е нужно да се пазим повече.

Хауслейди самоо като спортуваш ли се получава?

Iliana81 15th February 2011 18:50

Да, само при спортуване. Но и аз съм генно предразположена, днес споделих на майка ми за проблема и тя ми каза че при нея е така още откакто е била на 20 и няколко, така че нищо чудно.

root 16th February 2011 09:52

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
...
Напротив,трябва си.Винаги ми действат добре.От време на време дясното коляно отказва да го ползвам от прекомерно натоварване Още преди години като тичах спортувах активно се консултирах с ревматолог,който ми каза,че генно имам предразположеност към ставни проблеми,защото са ми крехки.Мазането с билкови гелове,отвари и тн подобрява значително състоянието.
Като ученичка тичах много,15-20 обиколки на стадион и каране на колело с километри,фитнес и бокс.Ставите ми пукаха така,сякаш цял хор правиха :lol: Сега доста по-рядко,предполагам от множеството билкови добавки,а и защото спрях прекомерното тичане.
Хората с по-крехка костна система сме по-податливи на заболявания,затова е нужно да се пазим повече.

Ще ти го обясня така за да го разбереш... Болкоуспокояващо и противовъзпалително не се дава за пукане на стави. Ако има болка или възпаления - да. Но ако само си пукат, е ненужно. Вече обясних и възможни причини за пукане... Горе говорихме за Див Кестен, не за билкови мехлеми и т.н. За вторите не съм споменал нищо...

fitnessshop 16th February 2011 11:14

За тези проблеми има глюкозамин+хондроитин и МСМ, пие се 2 месеца веднъж или два пъти в годината.

Bril 16th February 2011 13:55

Аз мисля ,че консулта с ортопед и ревматолог са най-важното за момента.Иначе какъв е смисъла да се пие това и онова,като няма диагноза,да гадаем ли :roll:

Мариса 17th February 2011 19:57

Цитирай:

Първоначално написано от Bril
Аз мисля ,че консулта с ортопед и ревматолог са най-важното за момента.Иначе какъв е смисъла да се пие това и онова,като няма диагноза,да гадаем ли :roll:

да,така е.Аз обясних при мен как е.Остава тя да иде да й кажат.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:31.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.