IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #21  
Стар 23rd July 2007, 10:04
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Моята дъщеря Дария имаше такива кръвотечения, когато беше на 3 годинки. В началото изобщо не им обръщах внимание, щото си казвах всичко това, което пише по-горе - слаби капиляри и т.н. Плюс, че и синът ми като беше мъничък също ги имаше, и в един момент просто ги "израстна". В някакъв момент малката започна да се прибира от детска градина цялата в синини, и аз реших, че там някой я малтретира. Когато отидох да се разправям, се оказа, че те са си помислили същото за нас-нейните родители. Все още не бях притеснена. Една вечер обаче видях синина на меката част на ухото й и реших, че там няма как да се фрасне така, че да й се получи синина. Отидох най-накрая на хематолог и се оказа, за мой ужас, че Дария има тромбоцитопения, в много тежка форма - 7000 броя, при нормални 150 хил.-400 хил. Няма какво да ти обяснявам за рисковете, които крие това заболяване, но накратко - дори наглед безобидни признаци, е добре да бъдат проверявани. Това е моят опит. А съветът ми - бягай на ПКК - пълна кръвна картина, най-добре в специализирана детска лаборатория, защото там уредите им са настроени по-прецизно.
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кръвотноса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:33.