IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 4th April 2005, 08:23
Теди
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ако си склонен да дадещ ококо 5 лева, в книжарниците има доста книжки с рецепти, а също и такива, пригодени за българската кухня.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 4th April 2005, 09:27
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

http://www.tonibg.com/dieti/div_eat.php
Мисля, че тази таблица ти е достатъчна. Има само една грешка - месото е само в БЕЛТЪЦИ - гр. А . Гледам, че са го написали в гр.А и в гр. В . Разучи добре таблицата и съвет от мен: запомни кои храни са от гр.В - ако искаш да свалиш мазнини трябва да намалиш именно тях. Успех!
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th April 2005, 09:30
Теди
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Не мога да се съглася, че в месото няма мазнини
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th April 2005, 09:33
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Ама става въпрос, че е повече към белтъчини щото аз в началото като намерих тая таблица и гледам - и в двете графи, пък пише, че не може да се смесват и се чудех дало да ям месо вобще...Ама под месо се има в предвид без мазнината - ако има се изрязва и т.н. знаеш
....Ако забележката е била към мен де .....
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th April 2005, 09:38
Теди
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Има май доста разминавания в тази теория, аз например имам една книжка , в която комбинацията на кисело мляко с мед е напълно позволена, а също съм чела че за плодовете е достатъчно да се приемат 30 мин преди хранене с изключение на бананите, за които са 40.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th April 2005, 09:53
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Моля пишете на кирилица.Всъщноср Теди да ти призная сега се замислих по-сериозно. Наистина тая таблица дето я дадох много неща и куцат...Аз научих много неща от един форум за разделното хранене и т.н. вобще за храненето и хубавото на форумите е че има дискусия и разбираш какво мислят и другите. Все пак и книгите не са лоши като информационен източник. Аз също имам една вкъщи...но колкото повече източници толкова по-добре
Между другото знаеш ли какво се сетих сега...Аз понеже съм на един режим и си мисля, че само той е..ГРЕШКА! Има няколко вида разделно хранене, зависи за какво ще ги разделяш - ще сваляш мазнини, ще качваш...дали само мускули ще качваш или всичко и т.н. Има и общи принципи де, но те са по-малко....Примерно да не се ядат две несъвместими храни на едно ядене от гледна точка на това, че стават супер трудносмилаеми и организнма много се затруднява...разни такива
Пиши ти какво знаеш от твоята книжка, че ми е интересно
За да си на разделно хранене трябва да си "полувисшист" Майтапа настрана, обаче трябва адски много да четеш всичко, което ти попадне, за да избегнеш такива грешки например. Освен това трябва да разбереш съставките на всяка храна и как точно се усвояват от организма. След това вече, ще преценяваш дали да му помагаш в "меленето" или не. Наистина е доста информацията, но с търпение всичко се постига. Хайде пиши, че от одеве само допълвам
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 7th April 2005, 15:50
Теди
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Основното, което аз разбрах от книжката, която имам е, че вследствие на неподходящото съчетаване на храни, освен че се затруднява храносмилането, (което бихме го преживели ) се отделят токсини и разни други вредни вещества, които остават в организма ни и не могат да се извлекат всички полезни съставки на храната, но не разбрах каква е връзката с натрупването на тлъстини и има ли такава, ако примерно не ядеш вредни сами по себе си храни, но не ги съчетаваш правилно
А отделянето на разните вредни неща става примерно от гниенето на плодовете, ако са изядени след хранене. Понеже на тях им е необходим по малък престой в стомаха, за да бъдат смлени, а останалата храна ги задържа за дълго там, започват да гният. За да не разказвам цялата книга, питай нещо конкретно което те интересува.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: zasto
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:27.