IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th July 2010, 15:14
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Да не е нещо подобно проблема ти? Зъболекарите верно може да са страшни, ама на страха очите са големи, има и спасители сред тях.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17th July 2010, 20:58
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

Хах ми...да сега може да се каже , че е точно това..и знам , че няма оттърване ...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17th July 2010, 21:24
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз също изпитвах страх от зъболекар и причината беше, че навремето ( в детско-юношеска възраст) една зъболекарка ми прави лечение на корена баз упойка. Усещането когато ти вадят нервите не може да се сравни с нищо ( дори и с двете ми раждания)
Но сега е съвсем друго, зъболекарите са много по-внимателни, болката просто се изключва.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th July 2010, 21:36
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

Бе има и такива дето ти разбиват ченето до като ти извадят зъба...така , че да неискаш влезеш в кабинет повече..
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th July 2010, 21:38
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

Боже...от 4 клас ходя на зъболекар..и пак сам най-зле..минах през правене на корона ,изграждане на зъб и то не 1 и пломби...а има хора знаят само бялата пломба
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th July 2010, 21:46
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

Каква луда емотиконка!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th July 2010, 21:50
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

щом имаш толкова проблеми със зъбите си, може би трябва ходиш по-често да ти махат зъбният камък. Нормалните хора ходят по веднъж-два пъти в година. А при мен се образува толкова много че ходя 3-4 пъти да ми го махат. В противен случай веднага започват да ми се появяват кариеси. Освен това е добре да инвестираш в електрическа четка за зъби и да използваш конци за почистване между зъбите след вcяко миене на зъби.
Яворе, ти как смяташ- по-добри ли са електрическите от нормалните четки за зъби?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th July 2010, 10:33
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

До Явор...Въпросът ми е вярно ли е че след направата на мост ще мине време и ще ми се съсипят и венците.. Или всичко зависи от добрата хигиена??
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th July 2010, 11:57
Аватара на fa7al_error
fa7al_error fa7al_error не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 13
По подразбиране

О, за бога. Толкова е жалко, че цари такова невежество относно денталната медицина. И какви са тези предразсъдъци?

denicayordanova , престани да висиш по форумите, а отивай да се консултираш със стоматолог!

Иначе - ако мостът е направен добре, няма защо да ти се съсипват венците. Естествено, че ще трябва да спазваш лична хигиена.

Piny, смятам, че обикновените четки за зъби са по-добри, защото можеш да контролираш почистването. Вземи си интрадентални четки за идеално почистване на междузъбните пространства.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th July 2010, 12:19
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз имам специална приставка за пространството между зъбите, освен това ползвам и конци за почистване на междузъбното пространство и пространсвтото под моста. Моят зъболекар ме предупреди да съм много старателна в поддържането на хигиената под моста ( аз съм с имплантати) и че само от това зависи колко дълго време ще се радвам на здрави зъби.
Н
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: липсанатризъбапомощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:14.