IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th June 2010, 09:18
windsurf1 windsurf1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране Помощ, потя се много...

Здравейте.
От около година или по-малко насам имам един проблем - потенето. През лятото, когато е топло, се потях под мишниците. През есента започнах да се потя не само там, но и при задните части, което е много по-голям проблем... особено ако други забележат... а сега през лятото, при високи температури или при най-малкото притеснение, се потя и ме е срам да стана от стола, примерно, защото се вижда къде съм се изпотил (отзад).
Надявам се да помогнете с каквото можете.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th June 2010, 15:42
Аватара на smehuranka
smehuranka smehuranka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

ами - нормално е! при това напълно! не знам някой да не се поти през лятото - и то навсякъде, където може - аз се потя и под гърдите, и какво от това? Че то си е човешко! Виж, много по-странно би било навън да е 35 градуса, а ти хич да не се потиш

Ако е чак драматично, потърси някакви препарати, макар че знам, че те само запушват порите и вършат повече вреда от полза.

Иначе четох, че са започнали да поставят ботокс подмишниците - което спасява от потене, но предполагам, че е скъпо.

Прост съвет: носи по-неприлепнали и леки дрехи, за да редуцираш концентрацията на пот. И такива, че да не правят издайнически петна като се навлажнят
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th June 2010, 21:35
windsurf1 windsurf1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти. Помогна ми. Но още него да питам - как другите не се потят? Например в класа ми - никого не съм виждал... поне не при седалищните части...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th June 2010, 10:28
Аватара на smehuranka
smehuranka smehuranka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

А бе, ако ги питаш на 4 очи - всеки ще си каже, че се поти - просто вероятно не им личи през дрехите - и това е добър вариант - ако седалището ти се поти - слагай тъмни дънки, които да не личи

Аз като бях малка адски се притеснявах, че лятото като се возя в рейса и седна - когато слизам оставям след себе си запотена седалката - ами да, ама и още 1 млн. жени в София правят същото

Така че - споко!

Лято е
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th June 2010, 21:58
windsurf1 windsurf1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th June 2010, 06:01
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Не е въпроса само в притеснението . Когато се поти , човек губи течности и минерали . Ти сигурно губиш повече , щом смяташ , че се потиш повече от нормалното . Може би трябва да пиеш повече минерални добавки , някакъв детокс .
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st June 2010, 08:43
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Какви ти дънки лятно време???
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st June 2010, 10:18
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране Re: Помощ, потя се много...

Цитирай:
Първоначално написано от windsurf1
Здравейте.
От около година или по-малко насам имам един проблем - потенето. През лятото, когато е топло, се потях под мишниците. През есента започнах да се потя не само там, но и при задните части, което е много по-голям проблем... особено ако други забележат... а сега през лятото, при високи температури или при най-малкото притеснение, се потя и ме е срам да стана от стола, примерно, защото се вижда къде съм се изпотил (отзад).
Надявам се да помогнете с каквото можете.
Аз бих ти препоръчала да пиеш отвара от градински чай. Салвия се нарича още,от латинското наименование Salvia officinalis. Много полезна билка е. Можеш да прочетеш за нея в нета.
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th July 2010, 20:52
denicayordanova denicayordanova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: кокосови острови
Мнения: 34
По подразбиране ..

Според при всеки е инди видуално отностно потенето..Има хора се потят много други по малко..Всичко зависи от потните жлези на човека... Но най-добрият лек срещу потенето е да си хвърлиш един душ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th July 2010, 17:13
master77 master77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Sofia
Мнения: 92
По подразбиране

Наистина си е индивидуален проблем. Принципно не с епотя, ама забелязах че ми се случва когато нещо се притесня. Наистина душчето е на-добре, сухите дезодоранти също помагат.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощпотясемного
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:57.