IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th July 2010, 19:30
silasq silasq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 22
По подразбиране ХРАНЕНЕ ПРИ КАРДИОТРЕНИРОВКА

Моля за съвет!Бях 60кг,160см,спрях да се храня за 1 седмица,като пиех само течности без хранителна стоиност.После по 1 кисело мл. на ден или 3-4 хапки пилешка пържола.Един ден се наядох много и повърнах,това ми стана навик.Вече 8-9години с кисело мляко,салата,ядене и повръщане,писна ми.Вече искам да се върна към нормално хранене,тренирам на кростренажор в къщи по 40 минути на ден сутрин преди ядене,изяждам по 4 кисени млека,салата на ден.Много ще съм благодарна,ако някой ми даде съвет,за да се храня правилно и да не напълнея.А и нещо за тренировките.В момента съм 47-48кг.Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th July 2010, 09:22
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами то без тренинг и спокойствие, не се правят такива гладувания, и то по 1 седмица. Започва се с ден, после два и т.н. След което тялото се захранва около 7-10 дена. Започва се с фрешове и плод, после се добавят зеленчуци, после зърнени, после салати и кисело мляко/кефир, и така постепенно се добавя по малко готвена храна (варено най-добре). Не знам защо ядеш по 4 кисели млека на ден, явно си чела някъде, че за слабеене или задържане трябват много протеини и малко въглехидрати. Кардио без достатъчно въглехидрати обаче стресират в повече организма - ефекта е МИНИМАЛЕН и незначителен от тренировката.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th July 2010, 16:36
silasq silasq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 22
По подразбиране

Благодаря за отговора.Знам,че това е неправилно-4кис. млека,но колкото и трудно да ми е да го призная дори пред себеси-аз съм булемичка,от гръцки-вълчи глад.Когато ям кисело мляко се чувствам най-добре и дори да изям доста от него нямам угризения,че ще напълнея. Опитвам се да се завърна към нормален хранителен режим,затова си купих и крос тренажор,но имам страх от храната-да не кача кг. А и никак не съм наясно с приема на въглехидрати,белтъци.Чувал а съм,че от въглехидрати се пълнее,а белтъците градят мускули нещо такова.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th July 2010, 09:38
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Въглехидратите са източник на енергия. Белтъците имат възстановителна и градивна функция. Не се градят само мускули, а и всякакви меки тъкани. Ако в организма не попада източник като въглехидрати и мазнини, дори ако тялото разполага с минимални "излишни" мазнини (под формата на запаси), тялото започва да разгражда мускулите. И става едни кръговрат, при които не може да се очаква нито качване на килограми (пиша конкретно за твоя случай - иначе за свалянето и задържането има допълнения).

При теб е необходим един постоянен режим. Понеже не съм запознат - един малко странен въпрос. Защо повръщаш? Храната ли не ти е приятна или друга причина има? Аз не знам дали мога да ти бъда полезен вообще предвид проблема ти, но мога да те насоча към човек, които може да ти помогне.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th July 2010, 10:40
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Въглехидратите са източник на енергия. Белтъците имат възстановителна и градивна функция. Не се градят само мускули, а и всякакви меки тъкани. Ако в организма не попада източник като въглехидрати и мазнини, дори ако тялото разполага с минимални "излишни" мазнини (под формата на запаси), тялото започва да разгражда мускулите. И става едни кръговрат, при които не може да се очаква нито качване на килограми (пиша конкретно за твоя случай - иначе за свалянето и задържането има допълнения).

При теб е необходим един постоянен режим. Понеже не съм запознат - един малко странен въпрос. Защо повръщаш? Храната ли не ти е приятна или друга причина има? Аз не знам дали мога да ти бъда полезен вообще предвид проблема ти, но мога да те насоча към човек, които може да ти помогне.
Mindbender , тя сама си е казала - булимия
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th July 2010, 11:05
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами интересно ми е при нея как е - това което съм прочел за булимията и това да питам някоя с подобен проблем, може да е различно като информация. Пък и няма нищо срамно в това да ми обясни.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th July 2010, 15:15
silasq silasq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 22
По подразбиране

Благодаря ви за отзива!Проблема ми е,че съм загубила умението да усетя кога съм се нахранила достатъчно и продължавам и продължавам докато не заприличам на бременна в 6 месец.Тогава отивам и повръщам насила.Това го правя 2-3 пъти седмично,понякога има периоди от 2-3седмици без да правя така и после пак.Ходя при доктор хомеопат,но не е достатъчно.Мисля,че трябва да се обърна и към някакъв спорт+хранителен режим,за да престана да върша тези глупости.Ако някой може да ми даде съвет, ще съм му много благодарна.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th July 2010, 15:34
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

А ти сама ли живееш? И с какво се занимаваш? Неслучайно питам - все някой край теб може да ти помага в това отношение.

Като спорт без да знам какво е физическото ти и здравословно състояние мога да дам доста ограничени насоки. Разходки, излети, аеробни спортове (плуване, колоездене, бягане) - всичко това развива сърцето и дишането. Темпото може да си го регулираш ти и за това мисля, че е подходящо да се захванеш с нещо подобно...

Относно хранителния режим са от значение не само продуктите, а и правила на хранене, приготвяне и комбиниране. Все пак е важно човек да усвоява добре храните, а не само да минават през него и да залъгват стомаха. Една от причините за постоянно огладняване е липсата на достатъчно хранителни вещества. Също е добре да разпознаваш кога тялото ти наистина изпитва глад. При притеснение или стрес е нормално да има напрежение в стомаха и някои хора се успокояват край хладилника. Обаче при такива случай се нарушава отделянето на стомашен сок (необходимите количество и киселинност за обработка), т.е. се нарушава и разграждането, и усвояването на храната.

Ти от колкова време си така? Колко течности поемаш на ден? Какви течности приемаш като вид (чай, фреш, сокове-кутии, кафе, газирани и т.н.)? Пушиш ли? Имаш ли непоносимост към някой храни? Ако ми драснеш и резултатите от някоя кръвна картина ще ме улесниш доста.... Също - по кое време на деня смяташ да спортуваш и колко пъти седмично.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th July 2010, 17:34
silasq silasq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 22
По подразбиране

Не живея сама,но обикновенно това се случва,когато няма никой в къщи,от около7-8години.Почти не излизам,само вечер2пъти седмично.Не ходя на работа,не че не искам,просто приятеля ми е много ревнив и не ми позволява,но това е друга тема.Пуша,често прекалявам с алкохола.Здравето ми е отлично,изследвала съм се скоро,дори лекарите бяха изненадани.Физическото ми състояние също е добро-държа на външния си вид,никога не съм се изоставяла да кача повече от 3-4 кг.Трудно,но се взимам в ръце ходя да бягам,кога диета спазвам,повръщам.С добра мускулатура съм,не съм отпусната,напротив.Много държа на качеството,произхода на храните с които се храня(когато не повръщам).Течности забравям да пия,защото не съм жадна,но се наливам когато се сетя-едва 2л.на ден.И това е от няколко месеца,преди пиех по2чаши вода. За тренировките откакто си взех кростренажор ги правя сутрин на гладно.Първите 2 месеца и следобяд около18ч,когато вече усещам,че стомаха ми е празен,бягах още 30мин.Всички ми казват,че съм много слаба,но аз не мисля така.Не искам да отслабвам,нито да напълнявам.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th July 2010, 10:39
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

А ето... Добре, че питах - то очаквах нещо такова да излезе като информация.

Не смятам, че здравето ти е отлично. Причини - не малко (стрес, цигари, алкохол, дори и заседявнето в дома). Лекарите по принцип търсят някакъв сериозен проблем или данни от изследвания извън граници. Ако трябва да съм точен дори данните да са в границите са от значение! Но да не задълбавам...

До колкото разбрах, средата ти влияе психически. Това заседяване, самота, пушене, пиене, нисък прием на течности - просто трябва да го промениш... Нищо не ти пречи да излизаш през деня, да се виждаш с познати, да си викаш гости... Особено пък последните 2 неща само допълнително стресират. Някой хора си мислят, че това цигарите и алкохола ги успокояват, но като става всеки ден - то по-поскоро действа по-обратния начин... Течностите не е задължително да се наливаш. Пие се по-малко (на глътки) - по 2-3-4... За 1 ден 2-3л. особено сега лятото е добро количество. Ако не се сещаш си оставяй бултилки край местата където най-много стоиш в дома си. А като си навън - пак с 1 бутилка.

Храненето при тренировки е следното. Преди тренировки се консумират въглехидрати. Важното е да няма мазнина заедно с тях, тъй като забавя усвояването. В твоя случай може да хапнеш и някой плод и 45-60мин (зависи от плода), или фреш, или вода с мед, и след това тренировката. Можеш първо да закусиш с овесени ядки + мед+орехи+стафиди във вода или фреш и 2ч след това тренировката.

След тренировка: 1. Ако си натоварила в повече сърцето (това зависи от пулса, които си държала по време на тренировката) - след 30мин. го захранваш с бърз въглехидрат... 2. Ако си тренирала над 1ч примерно и търсиш ефект на качване на мускули или запазване на обема им - то имаш 2 варианта: А. 30мин след това белтъчини (обезмаследна извара със малко салата или кис. мляко не повече от 2%) и Б. 30мин. след тренировката плод, фреш или вода с мед, и след още 30-60мин (зависи кое си избрала) - варианта с изварата или кис.мляко...

Сега не е задължително да е точно извара или кис. мляко. Идеята е да са белтъчини с минимално съдържание на мазнини и да са по-бързо смилаеми. Т.е. месото и рибата не ги броя, както и пържении. Млечните по-принцип са по-трудно смилаеми, освен ако няма бактерии в тях, които спомагат храносмилането - кис. мляко, кефир и т.н.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ХРАНЕНЕПРИКАРДИОТРЕНИРОВКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:37.