IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #811  
Стар 16th July 2013, 14:22
Иван Иванов Иван Иванов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 3
По подразбиране ...

виш благодаря за савета 1 во не сам бе и 2ро не ми отговори на вапроса и 3то от Асеновград сам но в момента сам в Германиа и определено сам маж по всеки един параграв просто не сам виновен че сам попадал на некадарен заболекар и колко сериозно мога да си изпатя това ме валнва и какви са последиците от това ако някои е запознат може да отговори Благодаря предварително...
Отговори с цитат
  #812  
Стар 16th July 2013, 16:16
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Не се засягай, по никакъв начин не съм опитвал да направя това и все пак прави разлика между бе и ве, това е често срещата форма на изразяване. Ти нали не мислиш, че ще си губя времето да ти отговарям, за да си правя някакви таша*и. Просто съм се изразил по този начин, с което съм искал да ти кажа, че трябва да потърсиш специалист, аз няма как да знам дали имаш възможност да посетиш такъв, защото си в друга държава и т.н.

Това, което описваш е сериозно и при теб вече нещата отиват към гангрена, ако вече не се е получила. Най малко, което може да ти се случи е да изгубиш зъба, но инфекциите са много опасни и може да има други последствия !

Ето малко информация да добиеш представа:

Ако оставите кариес да престои в устата Ви твърде дълго, той се развива и засяга меката тъкан(нерва) на зъба. Обикновено това е свързано с остра болка, но може да бъде и безболезнено . Тогава се налага нерва да бъде отстранен, т.е. провежда се ендодонтско(кореново) лечение.

Ако пулпитът не се лекува зъбът се инфектира и може да се наложи да бъде изваден. Когато бактериите достигат най–вътрешния слой на зъба те започват да го разграждат. Обикновено това е свързано с болка без видима причина. Ако не се проведе лечение е възможно възпалението да напредне и да засегне костта. В каналите на зъбите се развива гангрена, която преминава в киста(загниване) на челюстта, абсцес и изваждане на целия зъб. За да се предотврати образуването на киста и последваща екстракция е необходимо канала на зъба да се почисти и да се запълни с инертни материали.

Доскоро използваните методи за почистване и запълване не даваха необходимия резултат, а просто водеха до отлагане на ваденето с няколко години. Съвременните методи на лечение позволяват качествено почистване и дезинфекциране на каналите и след това херметичното им запечатване с каучук (напълно инертен материал), което води до успокояване на възпалението на костта и запазва функцията на зъба за дълго време.


Гангрената се лекува доста бавно около 1 месец от това, което съм чел и то си е важно и кой специалист ще те лекува ! Ако трябва и можеш да дойдеш в България да се лекуваш най добре, защото там сигурно ще е много скъпо, но не забравяй, че здравето е безценно !
Отговори с цитат
  #813  
Стар 16th July 2013, 18:59
Иван Иванов Иван Иванов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 3
По подразбиране мс

благодаря много за информацията с ще измисля нещо благодаря от саце всичко добро
Отговори с цитат
  #814  
Стар 30th August 2013, 05:16
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране счупено зъбче

Здравейте! Имам въпрос. Имам счупен зъб ( горе щести в дясно) с щифт като щифта седи пломбата се очупи малко и парченце от зъба.Но до него нямам зъб и следва четвъртия напълно здрав.От лявата страна не е розово липсват 5,6 горе в ляво и там е за изкуствени зъби.Та мисълта ми е не искам от двете страни да слагам изкуствен зъб най-вече в дясната страна понеже съм млада още и ми се струва сякаш , че два моста ще са ми в повече.Ако се сложи коронка и го оставя така дали е възможно тя да падне тъй като няма зъб да я подпира.Моля за малко разяснения.Зъба е леко разрушен за момента и не мисля ,че може да стане за мостоносител мисълта ми е след време да сложа нещо на празното местенце но за момента да избегна там слагане на изкуствен зъб какъвто и да е.
Отговори с цитат
  #815  
Стар 2nd September 2013, 15:40
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Здравейте! Счупеният 6-ти зъб може да се възстанови и да се облече с корона,а в областта налипсващия 5-ти да се постави имплант. Така се избягва концепцията с мост. Същото се отнася и за лявата половина. Ако не желаете да се имплантира и да не се възстанови с мостове не ви остава друго освен се изработят директни адхезивни конструкции от фибровлакна(което е пак вид мост,но без изпиляване на мостоносителите)
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #816  
Стар 2nd September 2013, 19:41
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране :)

Благодаря за съвета ще се поинтересувам.Опитах да снимам зъбната снимка но малко неясно се получава и вие да погледнете все пак.Или ако може да ме посъветвате как да я снимам ,че по-ясно да излезе.
Attached Images
Тип файл: jpg 1234842_221842814640055_1619290356_n.jpg (50,5 КБ, 11 views)
Отговори с цитат
  #817  
Стар 2nd September 2013, 19:56
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране

И още нещо да попитам тези конструкции на какви цени варират.
Отговори с цитат
  #818  
Стар 3rd September 2013, 10:19
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране :)

Благодаря за хубавия съвет д-р Тянков ще се поинтересувам във времето за тях поне до някъде да отложа нещата в годините понеже съм доста млад човек с тези мостове,които ми казахте и най-вероятно ще се надявам да съм добре финансово за да поставя ипмплантат а другата страна може би на двата лиспващите ще сложа нормален мост.Днес бях на зъболекар.Обясни ми така мога да сложа пломба пак , но до 6,7 месеца година най-вероятно пак ще падне.А,вече имам горчив опит с такива пломби , които са големи.Другият вариант само коронка на зъба и третият за да пили по-малко зъби висящ мост.Остави ме да си помисля.Ще сложа само коронка на зъба за сега.Той ми обясни,че след време пак може да е мостоносител реже се короната и слагаме друга и до нея още една на празното място.Знам,че висящ мост не е най-доброто решение.Честно казано не бих отишла при друг за сега.А,поздрави на г-н Тянков. Единствено вие ми дадохте някакъв полезен съвет.
Отговори с цитат
  #819  
Стар 6th September 2013, 18:56
Dodo6 Dodo6 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 2
По подразбиране Здраве

Здравейте!

Наистина е важно да имаш избор от добри и качествени специалисти със съвременна техника и методи.

http://zdravencatalog.com/
Отговори с цитат
  #820  
Стар 19th December 2013, 18:30
svetla.shopov svetla.shopov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
От 2 месеца и половина страдам от болки в горната челюст и зъбите (6ти / 7ми зъб).Зъболекарят ми казва, че това се дължи на джоб.Третирам го с кислородна вода и 2 месеца с памучни тампони напоени с Индекстол.Болките в зъбите и възпалението на венеца продължават, и се интересувам дали има друго лечение.Благодаря ви предварително за отговора.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:36.