IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 2nd September 2010, 23:13
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

от поста не останах с впечатление, че става въпрос за тормоз над дете. Той е недопустим, разбира се! Разчетох

Цитирай:
Когато с дъщеря ми сме в парка и видя някоя майка дори да заплашва детето си със шамарче
като безобидна ситуация
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #102  
Стар 3rd September 2010, 07:09
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

насилието над деца не е безобидно. Ако навън само го плесват лекичко, вкъщи може и да го смилат от бой. Това не може да бъде нито решение на проблем, нито някакво възпитантие.
Въпросът е как трябва да реагират околните- да се правят че нищо не забелязват или да се правят че виждат, но го приемат за нормално. Всеки сам си решава. Аз за себе си знам- никога повече не бих замълчала и обърнала глава
Отговори с цитат
  #103  
Стар 3rd September 2010, 09:23
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Винаги съм била против насилието над деца но, Пини повярвай ми срещала съм такива лоши деца че ми иде да ги наритам
Понякога децата не разбират от дума и едно леко плесване по дупето е много по разбираемо за тях
Отговори с цитат
  #104  
Стар 3rd September 2010, 11:12
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

а може навън да не го докосват, а вкъщи да го смилат. И според мен с това "може еди какво си", всичко може да си съчиним. Според мен в някои държави разбиранията за възпитание са се извратили вече доста, САЩ примерно. Видяла съседката, че майката е плеснала детето по дупето и звъни в службите за закрила на детето - идват и й го взимат, защото съседката е сигнализирала за тормоз ли

Има ситуации и ситуации, има и неадекватни хора, които могат да си измислят какъв родител си, без да имат реална преценка... и пак не е сигурно, дали по този начин се прави услуга на детето?

Аз бих сигнализирала само ако съм сигурна, че става дума за системен тормоз над детето, като под тормоз не разбирам да го плеснат през ръчичката или леко по дупето но пък може и да съм с изостанали разбирания....
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #105  
Стар 3rd September 2010, 13:08
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
А службата за закрила на детето трябва да да бъде уведомявана за такива случаи, а пак ако щете го наричаите донос.
Пини, преди някоя година имаше много опасна агресия от страна на едно дете в училището на децата ни (последната проява беше, че заля деца с бензин и се опита да ги запали като по чудо не успя..). Събрахме се родителите и аз и още една майка отидохме да отдела за закрила на детето, защото освен всичко друго това дете, опасно агресивното е силно малтретирано в дома си. От семейството си. И понеже повечето живеем в един квартал се познаваме донякъде и така, казвам пред отговорните органи, че детето е бито с маркуч в къщи и пр. т.е. подавам сигнал. Познай какво ми отговориха: "Вие можете ли да го докажете?" ........... Тук млъкнах от изненада. Това точно не бях го очаквала, че ще трябва да се нагърбя и с доказването. Достатъчно хора ги е страх и сигнал да подадат, а аз идея си нямам как става доказването и не е моя работа, нали.

Надявам се да са се попроменили нещата от тогава и да, трябва да се говори за тези проблеми, но не става с каране.

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
на такива чудовища, тряба да им се отнемат децата- а майката - стои и гледа като пукал. Щом тя не се намеси, не и е жал за детето и!
а може би просто и нея я е било страх. Имаше такова семейство, в което мъжа биеше всички - детето, жена си и доби майка си.. разделиха след време, естествено. Но веднъж по случайност присъствах когато се нахвърли върху детето си. За едното нищо. Той искаше да смели всичко наоколо и не знам как не ни наби и нас. Беше яростен. Бабата ни изпрати навън и после не знам. Това детенце също беше много огресивно по това време. После, след като се разведоха родителите се кротна, милият. А, и бащата е полицай - а иди се оплачи на колегите му....

Иначе, в Закона за закрила на детето пише:
Цитирай:
Лице, на което стане известно, че дете се нуждае от закрила, е длъжно незабавно да уведоми дирекция "Социално подпомагане", Държавната агенция за закрила на детето или Министерството на вътрешните работи.
........
Отговори с цитат
  #106  
Стар 3rd September 2010, 15:46
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

няма такъв страх, който да ме парализира да не рагирам ако някой посегне на детето ми!Не виждам никакво оправдание за майката в такъв случай. Няма разлика за мен между лекичко пляскане и пребиване - и двете са физическо и психическо насилие над децата и издават некомпетентност и безпомощност на родителите да се справят с възпитанието на децата си.
Аз никога не съм удряла моите деца и не смятам да го правя в бъдеще!
В Австрия няма нужда да доказваш нищо - ако подадеш сигнал те са длъжни да проверят ситуацията. Убедена съм че дори една проста проверка от страна на подобна организация за закрила на детето би накарала родителие да осъзнаят че поведението им не е правилно и би ги стреснала достатъчно за да го променят.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 3rd September 2010, 15:56
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Не виждам никакво оправдание за майката в такъв случай.
Не е оправдание, просто пояснение. Аз също не го разбирам, но.. може би пък мене много хора на ме разбират.

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
В Австрия няма нужда да доказваш нищо - ако подадеш сигнал те са длъжни да проверят ситуацията.
То и тук е така - друг е въпроса практиката..

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Убедена съм че дори една проста проверка от страна на подобна организация за закрила на детето би накарала родителие да осъзнаят че поведението им не е правилно и би ги стреснала достатъчно за да го променят.
Пини, приеми че има много различни светове и различни хора. Има и такива, при които това нищо не променя или не съществено. Тогава има други методи за действие като извеждане на детето от семейството и пр. все травмиращи в някаква степен, но цел да му осигурят известна степен сигурност.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 3rd September 2010, 18:47
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
. Няма разлика за мен между лекичко пляскане и пребиване - и двете са физическо и психическо насилие над децата и издават некомпетентност и безпомощност на родителите да се справят с възпитанието на децата си.
Пини понякога нищо не зависи от родителите Имам познати които са чудесни родители но детето(13 годишно) им е просто ужасно.Никога не е било бито но за сметка на това то редовно посяга да удря родителите си .Детето е проблемно от малко и от 2 годишен го водят по психолози и специалисти но няма оправия.Самата аз съм била свидетел на такива гледки че ако аз му бях родител определено нямаше да го шляпам нежно по дупето.
Има деца и деца...понякога когато нямат уважение към теб то тогава страха замества уважението и поне ги държи в правия път.Специално това дете знам с сигурност че ще свърши в затвора ...
Отговори с цитат
  #109  
Стар 3rd September 2010, 19:47
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

за да е станало детето толкова агресивно сигурно има причина. И тя едва ли е, че не са го били. На едно дете трябва да му се създадат граници- те му дават опора, но не трябва да го задушават. После важно е и отношението на родителите един към друг. Не е лесно да възпитаваш деца, но боят не е начинът
Отговори с цитат
  #110  
Стар 3rd September 2010, 21:11
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Пини колкото и да не ти се вярва има деца които са лоши и това няма нищо общо с родителите им или възпитание ...просто характер ...
Същите хора за които говоря освен това дете имат и 2 сина които са на по 20 и нещо години и винаги ми е ставало драго като ги видя как прегръщат баща си и колко го оби4ат .Докато не се сблъскаш с такова дете просто не знаеш за какво говоря
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разглезенилисаднешнитедеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:37.