IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th July 2007, 21:23
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

ми аз доколкото знам прегледът за киста на яйчниите е мн безобиден само нещо като видеозон...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th July 2007, 23:05
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

И аз съм със спукана киста и при мен признаците бяха подобни, само дето започна болката от бъбреците и със свеки ден слизаше надолу, в деня на спукването болката беше непоносима и в един момент не можех да мърдам въобще защото имах чувството че нещо ще се скъса в мен, и аз усещах подутост и т.н. температура горещи вълни. А някой ще меже ли да ми препоръча добър гинеколог по тези въпроси?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19th July 2007, 00:47
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Здравейте, момичета!
Накратко..имам киста на яйчника - около 33 мм, която не се повлиява от хормоналното лечение (малко повече от месец пия Оргаметрил). Гинекологът ми ми каза да го пия още седмица и след това, ако кистата не се е спукала, смята да я премахне оперативно (класическа операция, не лапароскопия).
Естествено е да съм притеснена, не съм раждала и т.н.....
Някоя от вас претърпявала ли е подобен род операция......и какво е било лечението ви преди да се отсече, че нищо друго не помага...? Чела съм, че за нераждала жена операцията не е особено препоръчителна, а и кистата ми май не е от най-големите...(видях пример с 12 сантиметрова.....)
Знам, че е най-добре да се консултирам и с друг лекар...но..., като ви кажа, че ще е четвърти по ред....
Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнение и опит.... ...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th July 2007, 08:58
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

А защо не ти направи лапароскопия, или не ти смени хормоналните лекарства, преди да легнеш под ножа защоне се опитат всички варианти. Просто търсиш и търсиш други лекари.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th July 2007, 11:41
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Първият път на сестра ми кистата беше 20мм. Дадоха й лекарства (нямам идея какво). Но вместо да й намалее, за една седмица й нарастна двойно и имаше силни болки. Беше на 20 години тогава, нераждала. Оперираха я по спешност и й махнаха и повече от половината от единия яйчник. Сега отново има киста, но доктора и е предписал Диане-35 за 2 месеца, за да види как ще се повлияе от това. Пък после ще решава. Естествено спря опитите да забременее за известно време, пък и 10 месеца нищо не се получаваше. Така, че непременно потърси още мнения.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th July 2007, 13:03
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране кисти

Ще ти кажа при мен как беше,имала съм 2 пъти досега кисти.Единия път с Оргаментила се стопи,а втория път си спомням че трябваше да се махне,сега си гледам снимката и пише +0.1,5 см.Мен ме беше страх и отказах първоначално и тогава доктора ми каза че щом неискам ,да правя секс и че може да се спука от самосебеси,само че тогава ще бягам от болка,оказа се прав с едно изключение че не бягах ,а направо ме носеха ,защото болката беше силна и неможех да ходя.Тогава отидох в спешното в Пирогов и там казаха че всичко е ок,изписаха ми лекарство няколко дена.Можеш да питаш лекаря ти,дали и при теб може по същия начин,но пак ти казвам при всеки е индивидуално,при мен така се случи.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th July 2007, 13:51
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

на мен лично тая киста ми се вижда малка за операция.консултирай се и с други лекари - би трябвало да може да се разбие медикаментозно
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th July 2007, 20:44
Fionnaa Fionnaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Здравейте, момичета!
Накратко..имам киста на яйчника - около 33 мм, която не се повлиява от хормоналното лечение (малко повече от месец пия Оргаметрил)...
миличка, не се подлъгвай веднага да лягаш под ножа. аз имах киста по-голяма от твоята, за 2 месеца Ясмин и вече я няма. защо толкова бърза...моята лекарка ми беше казала,ч е и 4 месеца ще изчака да си пия хапчетата. какви са тея агресивни подходи?! изчакай, смени лекаря! или поне попитай втори за още едно мнение
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th July 2007, 20:46
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Благодаря ви, момичета...
Иска да ме оперира сега, защото излиза в отпуск за месец и половина и каза, че не иска да рискува кистата ми да се спука през това време и да трябва да ме оперира незнайно кой ...някъде си.... по спешност...

Прочетох някои неща и със сигурност няма да се съглася на отворена операция, защото той явно възможност за лапароскопия няма, след като не ми я и предлага...
Другата седмица ще отида на преглед и при друг гинеколог - и той много добър уж .
Преди 2 години имах киста, пих 10 дена хормони и това беше достатъчно да се спука сама.....Сега даже като гледам...пак е била 3 см.....и не помня нито кански болки, нито нищо....просто на следващия преглед кистата я нямаше....Не разбирам защо сега ще се налага операция, ако се спука..., но това са май въпроси към гинеколога ми...
Както и да е... на първо време ще се моля и този път да се спука сама като спра оргаметрила......, ако не... ще търся специалист за друг вид медикаментозно лечение (което е за предпочитане, разбира се ) или лапароскопия....
Мерси отново на всички....
Много, много ви пожелавам никога (повече) да не ви се налага да търсите подобни съвети ...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th July 2007, 23:18
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Според мен има гинеколози, както, за съжаление и други доктори, които описват всичко толкова драматично и колоритно, само и само да те набутат с повечко парички. Аз заради моите кисти смених трима гинеколози (всички те препоръчани и "проверени"). Попаднах на абсолютно противоречиви твърдения, медикаменти и т.н. Нямам нищо против трудът им да се заплаща, но когато не са професионалисти, а държат на професионално заплащане, не е честно!

Затова, ако има възможност, препоръчвам на всички да потърсят поне второ мнение.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кистанаяйчниците
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:31.