IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th July 2006, 18:06
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Точно щях да казвам че е въпрос на ген, но са ме изпреварили. При мен ситуацията е гъста, чуплива коса, дебел косъм.
Пяната помага. Боядисването си е нож с две остриета. Ако не я боядисваш заради обем не започвай.
Вземи си продукти на които пише extra volume. Аз скоро си взех Dove но за боядисана и изтощена коса. Преди не съм харесвала марката, но сега съм много доволна.
Другия вариант е да си смениш прическата. Аз винаги в салона казвам „без обем”. Филирането на косата много помага да създаде илюзията за обем. Редовното подстригване също. Защото, ако не си подрязваш връхчетата ежемесечно, косата започва да висва надолу и тежестта спомага пак за намаляване на обема.
Друго не се сещам в момента.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st July 2006, 10:03
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране Re: Гъста коса,но тънък косъм :(

Цитирай:
Първоначално написано от veselana
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Я кажете,има ли още някоя подобен проблем-косата ми е гъста,но косъма ми е доста тънък.Каква козметика ползвате или каква бабешка рецепта знаете за удебеляване ,ако въобще по някакъв начин може да се повлияе на дебелината на косъма
Според мен миличка е въпрос на ген
не знам дали е ген в случая...и аз (сестра й), и родителите ни са с хубави коси с дебел и лъскав косъм...май си е провалила косата от много боядисване..
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31st July 2006, 10:37
stoianbs stoianbs не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Бургас
Мнения: 482
По подразбиране

Това с бръсненето не оказва голямо влияние нито върху дебелината нито върху гъстотата. Аз съм го правил не защото имам проблем а просто ми беше интересно как ще изглеждам а имам и познати които се бръснат доста често и са на същото мнение
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31st July 2006, 10:39
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Това, че родителите ви са с "хубави коси с дебел и лъскав косъм" не означава, че и вие задължително трябва да сте с такива. Не помня тези неща с гените как ставаха, ама се учат в училище и нещо такова си спомням (да бях седнал и да уча и сега щях да го обясня ). Ама примерно може родителите да са с кафяви очи и двамата, а детето със сини
__________________
...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st July 2006, 10:56
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uspeh
Това, че родителите ви са с "хубави коси с дебел и лъскав косъм" не означава, че и вие задължително трябва да сте с такива. Не помня тези неща с гените как ставаха, ама се учат в училище и нещо такова си спомням (да бях седнал и да уча и сега щях да го обясня ). Ама примерно може родителите да са с кафяви очи и двамата, а детето със сини
знам,знам, аз ги помня тези уроци по биология, но не ми се изброява родата до девето коляно..повечето не са имали тънък косъм,а напротив - много дебел и лъскав (като по-млади,разбира се)..моята коса(наричана нескромно от една приятелка "най-красивата коса във всички галактики 8) ) не е боядисвана никога и си е прекрасна с минимална поддръжка...но ти нямаше да говориш така,ако знаеше как сестра ми си боядисваше косата още в гимназията...нормално ли е за една седмица да смениш цвета й 3 пъти !!!
сестро,не се чуди...остави си косата намира и я подстригвай по-често..а и знам,че ще се възпротивиш, но чесънът е най-доброто решение..като си дойдеш,ще ти подаря чудесна маска с чесън (НЕ МИРИШЕ КАТО НАТУРАЛНИЯ)
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st July 2006, 11:02
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Аз съм чувал нещо и за копривата
__________________
...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31st July 2006, 11:17
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uspeh
Аз съм чувал нещо и за копривата
о,да - сега си спомням..едно време си бях мила косата с отвара от коприва...но за резултат не говоря - то беше само веднъж
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31st July 2006, 11:56
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

А на мен лично не ми харесват дебели косми. В смисъл, че харесвам гъсти коси, но с тънки косми - оформят се много по-лесно, по-меки са и са точно като коприна.
п.с. А пък моята коса май взе да пуска по-дебели косми На стари години, възможно ли е това А не ги ща тези корабни въжета
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31st July 2006, 12:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Уф,Верита,хайде да се сменим ,подарявам ти моята коса Да ви кажа,че моята коса наистина беше с дебел и здрав косъм преди да почна да я боядисвам,ама толкова години търпя невъзможен терор от моя страна,че сега е ужасно тънка,въпреки че не я боядисвам вече доста време.Почти ми е подстригана и боядисваната част,има още съвсем малко...май ми остава само да се надявам,че ще почне пак да ми расте дебела коса
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31st July 2006, 12:36
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Има едни маски с плацента, те правят косата като за реклама
А иначе - една бабина рецепта, която от опит знам, че действа - един жълтък, една супена лъжица зехтин(бадемово масло) и една супена лъжица ракия (или друг алкохол - пфу, да го хабим за суетата) и малко шампоан се смесват и бъркат, докато стане кремообразно. Слага се на косата поне за 20 мин, с найлон и хавлия, после се изкъпва. Гледай да не попадне белтък, че ще се втричи от топлината на главата ти и после много трудно се мие. А иначе, онова с чесъна съм го пробвала, но с натурален и ...боже мой, НЕ ГО ПРАВЕТЕ, косата става наистина хубава, но половин година след това СМЪРДИ!!! Може би с чесън на прах от аптеката не е така, но.. НЕ, аз не бих сложила на главата си чесън НИКОГА ПОВЕЧЕ!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гъстакосанотънъккосъм
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:22.