IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 17th July 2006, 22:23
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

На колко години си Моник?Не се отчаивай.Трябва силна воля и на първо място посещение на лекар.
__________________
За да почувствате цената на това,което притежавате,представете си,че сте го изгубили.
Плутарх
Отговори с цитат
  #112  
Стар 17th July 2006, 23:08
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Може би просто си уплашена....
А сигурно лекарите не ти обръщат достатъчно внимание, защото не си им казала за булимията.....

По-добре, вместо на всякакви лекари да отидеш на диетолог, те също са квалифицирани медици и най-добре ще са запознати с проблема ти, моагат да при предложат диети, лекарства, безвредни хранителни добавки, съвети.

Най-вече - не оставай сама, вярвай, че можеш да се пребориш. Успех и пиши
Отговори с цитат
  #113  
Стар 18th July 2006, 12:22
monik monik не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 5
По подразбиране

здравейте пак..страшно ви благодаря за бързия отговор...много се радвам че в този форум можем да си споделяме и помагаме...
днес пак бях на лекар следкато 24 часа носих един апарат който записваше всичко което става със сърцето ми..резултатите показаха че сърцето ми е здраво...надявам се наистина да е така ,но оплакванията ми продължават ,а ме е срам да кажа на кардиолога си за булимията...Обещах си че веднъж за винаги ще кажа край на повръщането..страх ме е обаче че съм си обещавала стотици пъти....
до скоро...
Отговори с цитат
  #114  
Стар 18th July 2006, 14:33
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Ами най-добре не си обещавай, ще направя еди какво си, ами си казвай всеки път, "не сега - после", няма да правя това -да речем -да изям това и това, да изпуша цигарата сега и т.н., ами да речем - след час, утре.

Аз мисля, че като отлага човек във времето, може - макар и с мнооого голям зор- малко да поеме контрол над нещата. Майка ми го каза това - така се е отказала от цигарите - просто спря изведнъж, след 30 години пушене, за голям сеир на всички, които ни познават. Аз така свалих от над 100 кила до 72 (за около 2 години). Вярно, че всяка зима качвам кила, но на мене лакомията просто си ми е вродена.

Та значи за мен номерът не е да си кажа "Цял живот повече няма да ям тази храна, та поне днес да се наям за последен път" - защото така никога не успях да започна , а "Имам цял живот отпреде си да ям това, обаче точно днес не ща, защото днес искам да направя нещо за себе си".

Сега не знам дали всичките ми приказки имат някаква полза за тебе, но щом правиш нещо за себе си, значи имаш желение и можеш да с есправиш

Пак - успех!
Отговори с цитат
  #115  
Стар 19th July 2006, 13:43
monik monik не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря ти за съвета Цвети...!!определено си права по добре е да направиш нещо днес отколкото да си обещаеш да го свършиш утре...възхищавам се на волята ти как си успяла да отслабнеш толкова..това е чудесно...
аз се опитвам освен от затворения кръг на булимията да изляза и от затворения кръг на депресията в която съм изпаднала...вчера се замислих колко отдавна не съм се чувствала истински щастлива и пълна с енергия...булимията е само част от прблема тя е едновременно причина и следствие...вярвам обаче че ще се справя...а като начало искам пак да се науча да обичам себе си...
наистина пожелавам успех на всички
до скоро
Отговори с цитат
  #116  
Стар 19th July 2006, 18:29
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

булимията и анорексията е на психична основа и е болест препоръчвам ви да се консултирате с психиатър и то някои добър а не като повечето психиатри дето са за психиатрия
Отговори с цитат
  #117  
Стар 19th July 2006, 22:00
lila lila не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

monic мога да кажа само че те разбирам напълно. повечето от момичетата, които сме писали тук сме в
together.edu.ms
проблемите със сърцебиенето не са за подценяване. булимията често води до подобни и много други здравословни проблеми. най-страшното от всичко е, че тя може да доведе до електролитен дисбаланс ( мисля, че така се наричаше....което ще рече- фатален край).... важното е да почнеш да се справяш с булимията, за да се подобри здравословното ти състояние. знам колко суховато и безчувствено звучи това. ако искаш се присъедини към форума, там има много информация. това сме хора с хранително разтройство.
__________________
when it feels like fear
like I'll disappear
gets so hard to steer
yet I go on
Отговори с цитат
  #118  
Стар 30th July 2006, 23:15
amazing_girl amazing_girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 63
По подразбиране

момичета знам,че не е много умессно сега да задам въпроса си,но Как повръщате храната?организмът свиква или се насилвате
Отговори с цитат
  #119  
Стар 3rd August 2006, 10:54
Цвета С Цвета С не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 411
По подразбиране

Аз бях болна от анорексия(1година,тегло 38 кг)след това 7 години от булимия,все още не съм напълно излекувана,антидепресанти е ме подлудяваха имах чувството ,че съм надрусана по цял ден спях и щях да полудея за това ги спрях ,сега не се тъпча ям здравословно и вече не повръщам по 6-7 пъти на ден а примерно 1 в месеца.На мен най-вече ми помогна приятела ми ,звучи като клише ,но се влюбих и се излекувах и вече поече от година съм добре.Така че според мен трябва най-вече да се намали количеството приемана храна(но и да се промени качеството)
Отговори с цитат
  #120  
Стар 3rd August 2006, 15:20
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Знам със сигурност, че по белия свят има клиники за лечение на болни от хранителни разтрсойства. В нашата мила Родина има ли вече такива специалисти или всеки се оправя сам??

Не трябва да ви е срам от лекаря, от който и да е лекар, за каквото и да е. АКо искате да ви помогне, трябва да сте искрени с него.

Стискам палци на всички, горе главите
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:57.