IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 12th August 2008, 13:07
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Днес ми изписаха Роакутан и съм пред дилемата, дали да започвам с това лечение Най-вече се притеснявам, заради уврежданията, които може да причини на плода. Дерматоложката ме увери, че ако се изчака 1 година, както е по указанията няма да има проблем с това, но аз не го вярвам много.
По принцип се бях възстановила от изключително тежко състояние до там да нямам нито една пъпка... но явно ефектът е бил само козметичен и привиден, защото в момента пак съм зле (но не чак толкова ). И с антибиотици съм пробвала, но не ми понасяха. Единствено като възможност ми остава само Роакутан или хормонални лекарства (по нейни думи)
А гинеколожката ми разправя, да раждам до 24 (не че съм се засилила, но сега съм на 22)... да се чудиш на кой лекар да вярваш

Ако някоя жена има опит с това лекарство и със забременяване след това, ще се радвам да сподели.

За цената, тъй като е доста скъпо лечението, ме посъветва да отида до Солун и да си купя няколко опаковки.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 12th August 2008, 15:22
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от {Boni}
И с антибиотици съм пробвала, но не ми понасяха. Единствено като възможност ми остава само Роакутан или хормонални лекарства
Бони прави ли си изследвания на хормоните ?
Въобще някакви изследвания правиха ли ти ?
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 12th August 2008, 15:52
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

По принцип пролактинът ми е извън норма, но това изследване го беше пуснала гинеколожката ми. Дерматолози на изследвания не са ме пращали. Дори днес ми казаха, че не е нужно, защото всеки дерматолог като ме види, веднага ще ми постави същата диагноза. Иначе ако реша да пия Роакутан ми е казала какви изследвания да си направя, но те са само и единствено свързани с приема на това лекарство и нямат никакво отношение към акнето. В общи линии диагнозата е ясна, алтернативите за лечение са няколко, но не ме устройват особен Ще се консултирам с още няколко специалисти и ще мисля какво да правя.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 13th August 2008, 17:08
Hellson Hellson не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 23
По подразбиране

Години на ред имах проблем с Акнето по лицето, през какво ли не съм минал. Но само Роакутана успя да ме излекува. Вече 6 месеца минаха от както свърших терапията с роакутан, без да ползвам нищо в момента и нямам нито една пъпка на лицето. Да чукнем на дърво така да си остане
Каквито и да са отрицателните ефекти си струва. Все пак се ползва само 3-4 месеца.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 13th August 2008, 17:16
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Супер, много е хубаво да се чуват такива добри новини.
Но :
Цитирай:
Първоначално написано от Hellson
Каквито и да са отрицателните ефекти си струва. Все пак се ползва само 3-4 месеца.
Те ще се преживеят ...
Да няма последствия само..
От едни антибиотици , какви последствия има, дето се предписват за щяло и нещяло, а какво остава за лекарство, което доста лекари отказват на пациентите си.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 13th August 2008, 20:12
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Hellson браво , че си си оттървал, дано е за винаги - плередполагам, че си мъж, ще извиняваш ако греша.
Аз обаче ще се въздържа за сега и ще потърся съвет и от други специалисти, въпреки че нямам много избор. В краен случай и до това лекарство ще се стигне
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 25th August 2008, 18:50
63amg 63amg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Аз имах пъпки 6 години,от 14 до 20 годишен,когато най-накрая реших да започна лечение с Roaccutane.Реших се,защото моето акне беше много тежко.На мен нищо друго не ми помогна,а съм опитвал какво ли не.Измазал съм всички съществуващи мазила,пил съм 3 вида антибиотик - доксициклин,дотур и третия го забравих,горили са ме(по тялото) с киселина,подлагал съм се на лечение с лазер и микрокристален пилинг,ходил съм много на солариум,абе каквото се сетите.Нищо,ама нищо не ми помагаше.Сега вече пия 4 месеца Roaccutane и нямам 1 пъпка.Лекувам се в Токуда.Остават ми още към 3-4 месеца от лечението.Аз го започнах,защото вече не можех да се позная в огледалото.Първия месец от лечението малко намаляха,после като 4е ли се осилиха,но след 2 месеца изведнъж изчезнаха.Пих 3 на ден,сега съм 2 на ден.Но все пак съм момче 75 кила.Не се виждат странични ефекти.Редовно си правя изледвания.Мажа се с плажно малсо като излизам навън,това е единственото неудобство.Само че хапчето го взимам от Гърция,тея за България май не са чак толкова добри,защото разликата беше точно когато смених роакутана дето е за България с такъв от Гърция.Ми друго не се сещам,ако има въпроси питайте.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 25th August 2008, 20:13
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

все така успешно да ти върви лечението. Аз за момента се въздържам, пък и се пооправих малко . Дано не ми се налага да го пия.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 2nd October 2008, 21:30
borislava stoeva borislava stoeva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
един приятел го пие, имаше ужасни пъпки по гърба, сега вече няма нищо. ама не съм забелязала да му изсъхва кожата. даже след месец и нещо му намалиха дозата, защото имаше голямо подобрение.
освен това го купува от склад, за 105 лева. така че намери си познати, за да ти излезе по-евтино, това са си 40-50 лева на месец 8)

Mojesh li da mi dadesh nqkakvi koordinati na tvoq poznat,zashtoto mai shte se naloji i az da piq tova lekarstvo za da go popitam nqkoi neshta.Mnogo shte sym ti blagodarna
Отговори с цитат
  #40  
Стар 25th March 2009, 23:32
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Ох вече и аз много се замислям дали да го пия, бяха ми го изписали,отказах, скоро пак съм на преглед и трябва да реша.В момента от антибиотика кожата ми е по-добре, нямам възпълени или подкожни пъпки, само зачервявания от стари такива и тук таме някоя дребна.Но искам веднъж завинаги да ми се изчисти изцяло лицето и да е перфектно, а друг начин не виждам.Снощи гоорих с една приятелка, която го пила преди години и каза, че е много доволна, била е много зле, а сега наистина има перфектна кожа и даже две здрави дечица Притесняват ме страничните ефекти, аз даже антибиотик не исках да пия защото съм по-консервативна, но ме успокояват, че Роукатина(тук го наричат Accutane) е разработено лекарство, предписват го почти на всеки и не било толкова опасно.Но не знам дали има смисъл да рискувам...
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ROACCUTANE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:49.