IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 1st September 2007, 22:36
Лия Лия не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Канада
Мнения: 17
По подразбиране

Никога до сега не съм чувала че руснаците са били дискриминирани в България, но това сигурно е защото не съм познавала много такива когато живеех там. Това е абсолютно ужасно. Все още ли е така, или е било по-скоро в началните години след като дойде деморацията, когато може би руснаците са били визирани като "комунисти"?

Общо взето децата са си ужасно нещо. Като се сетя за някои деца в нашия клас на които им се подиграваха направо ми се приплаква. На мен никога не са ми се подигравали, слава богу, но някак си не бях на 'ти' с по-популярната група (това беше още в бг).

Тук, в Канада, се гледа с много лошо око на дискриминацията. Няма никакъв начин да разбера какво си мислят хората за имигрантите, но знам че са много мили и рядко се чува някой да е обиждан или подиграван.

Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Образованието им е на много високо ниво по същите причини, закони и дисциплина! Но там няма професор взел рушвет, просто няма... Дали ги е страх или това им е насадено не знам. Но знам как им промиват мозъците че тяхната държава е номер едно, европейците колко са изостанали... това в часовете по история на САЩ.
Не знам какво е в САЩ., но в Канада се гледа с много добро око на европейското и се цени като по-високо кътчество, точно както едно време, преди 89, се е гледало на САЩ. Като имаш нещо хубаво, често те питат дали е европейско.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 10th October 2007, 17:02
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Аз мога да изкажа впечатления само за САЩ,засега.Имаше ги,разбира се,реднеците с въпроси от рода на "Този щат Европа къде се намира?" или "Европа колеж ли е?",които всеки поживял там е срещал.Но имаше и случай,когато,разбрал от къде съм,бял и беден американец,т.е. по-скоро white trash според повечето критерии,ми запя българския химн Така че - огромна държава,хора всякакви - от много интелигентни и космополитни до безкрайно кухи,повърхностни и ограничени.
А по въпроса за дискриминацията - не съм я почувствала никъде,даже повечето мъже си умират за източноевропейки,има цели райони,където само жените(съпругите) са с подобно потекло - рускини,чехкини,полякини и всякакви други -ини.Но като се замисли човек и това би могло да се изтълкува като дискриминация - вземат ги за материал за разплод,че после да си имат симпатични синеокички дечица с "недебели" неамерикански гени Това в кръга на шегата.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #53  
Стар 10th October 2007, 17:50
gergana gergana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: София
Мнения: 36
По подразбиране

Karlotta, честно да ти кажа, колкото и ограничени да са американците, не вярвам да не са чували за континента Европа.Все пак европеец ги е открил, ако мога така да се изразя.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 11th October 2007, 07:51
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Gergana,наистина звучи невероятно,но си е самата истина.И далеч не е само мое наблюдение,много познати са ми споделяли подобни случки.Предполагам,че е така,защото хората,които заминават на work&travel работят на места,където ходят хора от средна и под средната класа,представители на т.нар. среден запад,които са наистина зверски ограничени.И далеч,ама далеч не знаят,нито пък се интересуват какво има извън САЩ.В много случаи не се интересуват дори какво се случва в държавата им.Преди последните избори за президент моя позната беше на бригада и работейки в ресторант там се заговаря с клиент и го пита за кого ще гласува.Той я пита кои са кандидатите.А това става няколко седмици преди изборите,когато медиите са заляти с въпросните кандидати за президент.Плюс това далеч не е като у нас,където има много кандидатиращи се за каквито и да е постове,там обикновено се броят на пръстите на едната ръка на алкохолик - стругар.... И все пак да поясня,че не казвам "всички американци са тъпи",говоря за една точно определена прослойка.Както казах в миналия си пост има и такива,които могат да ти съберат очите с това,че знаят химна,кой е президента,че сме били под турско робство и други подробности за Бг.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #55  
Стар 11th October 2007, 12:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А ти мислиш ли, ч в България няма толкова ограничени хора- отиди в забутаните планински села, същото е. Просто мащабите ни са много много различни- в огромна страна като Америка е нормално да има много повече ограничени и неначетени хора- разгледай картинката в проценти, тогава резултатите сигурно няма да се различават много.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 12th October 2007, 08:02
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

А аз кога казах,че в Бг няма ограничени хора?Просто темата е за чужбина и коментирам впечатленията си за там,въпреки че малко изместих темата от дискриминацията.И все пак неколкократно подчертах именно това - огромна държава,приютила хора от всички краища на света,нормално е да има от-до.Просто обърнах внимание на фрапиращите случаи.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #57  
Стар 16th October 2007, 17:51
gergana gergana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: София
Мнения: 36
По подразбиране

Въпреки,че се измествам малко от темата за дискриминацията,искам да споделя,че за мен "всичко българско и родно" е болна тема.Аз съм "ревностен родолюбец"
Отговори с цитат
  #58  
Стар 16th October 2007, 17:57
gergana gergana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: София
Мнения: 36
По подразбиране

Не ме вълнува каква е ценностната система на американците,как живеят,какъв е жизненият им стандарт и всякакви други въпроси от този род.От гледане в чуждата паница,нашата супа изстина.Време е вече да започнем да ценим "българското", да милеем за своето
Отговори с цитат
  #59  
Стар 17th February 2008, 21:05
daymler daymler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 31
По подразбиране

Хах...колкото и абсурдно да звучи...аз съм българин и съм дискриминиран в собствената си държава!Та иде реч за града Исперих - Разградско.Тук е страшно!Самият град е много красин спокоен и т.н. обаче е фрашкано с турци!Нищо против турците циганите и т.н. широкоскроен човек съм но те явно имат против нас.Тук властва партията ДПС и ако не си съгласен няма реализация.В училищата се говори масово на турски а българите не разбират нищо.(мисля че по закон нямат право на майчиния си език в обществени сгради но...)кмет - турчин, администрация - турци...магазинери заведения...и т.н. - турци!Има 2 дискотеки едната е на турците другата на българите?!?Има бая заведения - всички на турците без едно - то на българите.Не че не може да отидеш в другите...просто се говори на турски и хората те гледат странно...в училищата не се правят забележки за това просто защото ако се направи може дори директора за изхвърчи.По улиците на турски!Абе кво да ви говоря...и ако си към ДПС - влизаш навсякъде!Може и кмет да станеш без образование никакво!Но ако не си от ДПС...абе както казах няма българин в администрацията и на по важните постове.И така аз се чувствам задушен като човек и нямам търпение да завърша и да се махна от този "български затвор за българи".
__________________
Everybody's talking all this stuff about me
Why don't they just let me live?
I don't need permission, make my own decisions.
That's my prerogative!
It's the way that I wanna live.
You can’t tell me what to do.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 17th February 2008, 23:48
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Daymler, точно за този град съм напълно съгласна (имам познати там). За съжаление от написаното, трябва да се съглася с теб, че наистина положението е сериозно,
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Расовавъобщедискриминация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:37.