IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 10th August 2006, 14:22
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
То за това не трябва ли анестезиолог? Един зъболекар има ли знания да сложи пълна упойка? Това го питам от любопитство не искам да подценявам никой. Обаче май пълните упойки въобще не са за предпочитане от това, което съм чувала.
.
Отнемането на съзнание извън медицинско заведение(болница) и в отсъствието на анестезиолог е абсолютно забранено!Аз иначе знам как става ,но първо не ми влиза в работата,второ и няма да смея да го направя...и трето няма да мога да го направя
Тия работи се правят в клиника или отделение,със сичките му изследвания и т.н.Не е шега работа ,въпреки това знам няколко колеги,които го правят в кабинети с анестезиолог,но те са доста смели според мене... да не ги наричам по друг начин..
е то за мъдреците е ясно, а какво правиш когато упойката вече не "хваща" пациента?
Отговори с цитат
  #52  
Стар 10th August 2006, 14:29
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Kak вече "не хваща"...Когато почне да отпуска(да преминава действието й) ли имаш предвид или ??
Отговори с цитат
  #53  
Стар 10th August 2006, 15:11
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Kak вече "не хваща"...Когато почне да отпуска(да преминава действието й) ли имаш предвид или ??
ами да. Моята зъболекарка когато реши да ми смени всички пломби с бели се мъкнах всеки ден при нея и вече на третата седмица никакви упойки не ме хващаха. Чувствах си всичко.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 10th August 2006, 18:16
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Aми тогава се прави почивка....за една седмица например.. Но това по принципе рядко срещано...
Отговори с цитат
  #55  
Стар 10th August 2006, 19:13
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Aми тогава се прави почивка....за една седмица например.. Но това по принципе рядко срещано...
нямах такова време за почивка. обаче според мен в определен момент реших че преиграваше. Единият път си спомням сложи упойка която се слагала при вадене на зъби не ме хвана въобще. Та карахме на автопилот. Хайде стига съм те занимавала с глупости.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 10th August 2006, 20:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Много зависи как се поставя упойката..имам предвид там,където трябва да обезболи ли е или някъде около...Другият вариант е дали е за долни или за горни зъби..Упойките за долни кътници ловят доста по-трудно,заради факта,че долната челюст е много по-масивна и плътна от горната. Понякога трябва да се обезболи допълнително и нерва на бузата за да изчезне болката Индивидуално е до голяма степен..Зависи от анатомичното разположение на нервите,които инервират езика,долната челюст и бузата..
Отговори с цитат
  #57  
Стар 10th August 2006, 20:50
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Не, не то аз нямам кътници от сто години вече. Мисля беше 6- ти долу в ляво. Сигурно ще паднеш да се смееш с моите обяснения.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 10th August 2006, 21:15
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

да де...6тия зъб се казва първи кътник
Кътници са 6ти,7ми и 8ми(мъдреца) зъби..
Отговори с цитат
  #59  
Стар 10th August 2006, 21:22
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
да де...6тия зъб се казва първи кътник
Кътници са 6ти,7ми и 8ми(мъдреца) зъби..
лелелелеле как чета обаче. ама така когато влизам в форума през работно време. значи за кътник става реч.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 13th August 2006, 11:47
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Нямям време сега да чета цялата тема, затова направо питам - и на мен ми растат мъдреци... долу вляво се е "оголил" около 30-40%, другата част е покрита още с месо :P Аз си ям спокойно, ама нещо май ме наболява като дъвча нещо твърдо там (краставици, чушки... :P ) Има ли някакъв проблем, може ли да се възпали нещо там?
__________________
...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:41.