IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 21st July 2010, 10:12
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Добре, че ми разясни, че иначе падам от луната...

Айде сега малко мислене: Къде е написало момичето "5кг мазнини" и какво иска да сваля? Тялото може да задържа вода и отпадъци. Така, че дали 5кг са нормални за нея или не - единствено тя може да каже... Аз само допълних мненията на изказалите се потребители...

Тия математики може да ги спестиш. Както съм писал над 100 пъти - всичко е индивидуално. За теб може и да е нуждата 14000, за мен нуждата е над 30000 - ако трябва да изчислявам по различни таблички. И пак по тях - приема ми е около 15000 и пак качвам килограми (за 2 месеца - 6кг)! Прави си изводите колко е вярна тази теория за калориите. Дори в общия случай за нетрениращ човек пак е строго индивидуално. Все пак никъде момичето не е писала с какво се занимава и т.н. Теоритично е възможно и за 1 ден да махнеш 5кг мазнини!

daniski, личния опит не значи 1 милион или милиард души. Нали така? Най-добрата ми приятелка държеше да я прави тази диета и не помръдна с нито 1 килограм!

Ами да... ако някои е 150-200 килограма, за 2 седмици 10кг са нормални килограми за премахване.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21st July 2010, 12:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daniski
mindbender,няма такъв да се е хранил стриктно по Дюкан и да не е мръднал с килограмите!Аз ти го казвам от личен опит.
Това звучи интересно и буквално означава, че ти следиш абсолютно всеки 1 човек на планетата, който прави дюкан и отчиташ резултатите му, няма как иначе да е личен опит
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21st July 2010, 15:12
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране Re: "Строга, но справедлива.."

Цитирай:
Първоначално написано от lovelygirl
е името на диетата. Намерих диета, която обещава смъкване на нежелани 10кг за две седмици! Е моята цел не е такава, но имам 5-6 излишни такива, които се натрупаха на нежелани места ... а лятото е в разгара си!
Интересувам се дали някой от вас е бил на тази диета или е чул за резултати от нея? Дори и да не сте я пробвали, смятате ли, че ще има резултат, понеже аз нищо не разбирам от диети ... Ако има значение пробвах какво ли не , за да отслабна- от диети, разделно хранене до регулиране на нивото с хранителни добавки,резултат - никакъв... (160см/55кг)
След прочетеното аз си мисля, че не говорим нито за 150-200кг, нито за задържане на вода!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21st July 2010, 15:13
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

1г мазнина има точно определен брой калории, който е изчислен точно. Тук място за спор няма. Нуждата от калории е различна, прав си, но за да се изгорят 5 кг мазнини е много ясно колко енергиен дефицит е необходим. И точно толкова ясно е, че този енергиен дефицит не може да бъде налице за една седмица.
Не виждам причина да се хващаш за всяка моя дума и да спориш само от любов към спора. Аз не познавам хора, които искат да отслабват и да не искат да свалят мазнини, а вода. Ти познаваш ли такива?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21st July 2010, 15:29
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

иванин,лично ги следя всички на планетата.Теб също!Ти откъде знаеш с какви технологии разполагам,а?а?
ами ако съм извънземна?а?а?А?А?аааааааа ама ха!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22nd July 2010, 10:41
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Как да е невъзможно??? Ще ти дам пример със себе си, тъй като си следях преди тези данни. Вече обаче е излишно.

Години - 26, тегло - 75кг, сън - 8ч.

За седмица ми се събират средно по 21км - плуване, 560км колоездене, и 70км бягане. Ако не ти се струва реално, може да ти дам координати на хора, които да подтвърдят как тренирам, а нищо чудно и за някои по екстремни случай да ти споменат. Разбира се може и да заповядаш да проследиш мойте тренировки, ако имаш желание... Ето ти 1 калкулатор какво дава за дневен разход:

# Calories burned from Swimming: 1204 per day
# Calories burned from Cycling: 2301 per day
# Calories burned from Running: 670 per day

# Total calories burned: 6242 per day

Note: 3500 calories = 1 pound weight loss

Отделно още ЛФК + пилатес упражнения, които се правят всеки ден. Тях не съм ги смятал обаче... Една сметка на това колко килограма би трябвало да губя показва, че почти 5кг (4.8 по-точно) на седмица. Може ли да обясниш тогава как за 2 месеца с такива тренировки качвал килограми (6кг за 2та месеца)?

Ето ти и друг вариант - състезание Ултраман (http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrama...e_challenge%29)
Ден 1: 10км плуване, 145км колоездене - 9247 per day
Ден 2: 276км колоездене - 10005 per day
Ден 3: 84км бягане (на 2 етапа) - 7701 per day

За 3 дни между 3,5кг и 4кг.

Поне казваш, че не може да бъде налице за една седмица - аз ти давам пример, които твърди обратното.

А отделно за такова точно изследва са от значение и отношението м-у различните мускулни влакна, пулса, храненията предните дни и т.н.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd July 2010, 10:49
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Не става въпрос за спорене тук... Става въпрос за това, че твърдиш и убеждаваш хората в нещо, което не е вярно. И като те поправя и си ти тази, която го обръща на спор. Теб специално 1 път не съм те видял да удобриш мое мнение, винаги търсиш как да налагаш обратното.

Може да отидеш при някой диетолог или при масажист, които се занимава с антицелулитен масаж (тъй като и там се обяснява това), да си хванеш паласката и да питаш - това тук - 100% мазнини ли са или са мазнини и вода? После може пак да си поговорим по този въпрос.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd July 2010, 11:06
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Именно примерът ти потвърждава това което казвам аз. Трябва енергиен дефицит- този който ти постигаш с толкова натоварване е за повечето от нас нереален. Ако момичето, пуснало тематa прави такъв спорт да ме извини, че говоря от нейно име

Пък освен това не оспорвам всяко твое мнение, знанията ти по източна медицина са впечатлителни
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd July 2010, 13:24
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

"Нуждата от калории е различна, прав си, но за да се изгорят 5 кг мазнини е много ясно колко енергиен дефицит е необходим. И точно толкова ясно е, че този енергиен дефицит не може да бъде налице за една седмица."

Тук не видях да пише за момичето, а говориш общо. За това и не съм те разбрал. Както и да е вече се изясни. Приятен ден от мен
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th August 2010, 09:15
kaarea kaarea не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 3
По подразбиране Re: "Строга, но справедлива.."

[quote



Първи ден

Закуска
черно кафе

Обяд
2 твърдо сварени яйца, един домат, една маруля

Вечеря
100 г месо, салата, сок

Втори ден

Закуска
черно кафе без захар, един сухар

Обяд
100 г месо, зелена салата

Вечеря
парче шунка, чаша айран

Трети ден

Закуска
черно кафе без захар, сухар

Обяд
зелена салата, 1 домат, плод по избор

Вечеря
ще се наложи да я пропуснете - пълно гладуване

Четвърти ден

Закуска
черно кафе без захар

Обяд
1 твърдо сварено яйце, 1 кафена чашка настърган морков

Вечеря
голяма плодова салата


Пети ден

Закуска
черно кафе без захар

Обяд
половин варена риба

Вечеря
1 кафена чашка настърган морков

Шести ден

Закуска
черно кафе, сухар

Обяд
голямо парче варено пилешко, зелена салата

Вечеря
2 твърдо сварени яйца, чашка настърган морков

Седми ден

Закуска
чай без захар

Обяд
голямо парче месо, плодове

Вечеря
не много от обичайната вечеря, която сте приготвили за семейството

След това продължете диетата така:
8-ми ден като 6-и ден, 9-и като 5-и, 10-и като 4-и, 11-и като 3-ти, 12-и като 2-ри, 13-и като 1-ви. Пийте всеки ден по 1-1,5 литра вода.

Благодаря много, за отделеното внимание [/quote]
Това е е ли модифицирано "Японското чудо"
Не съм голям специалист по диетите, но преди 6 години бях 109 кг, за около две години свалих до 67, като ги задържах без никакви ограничения и лишаване от храна последните 4 години, в момента съм 76 и днес ми е четвърти ден на Японската диета, но в този вариант:
1 ден:
Закуска: 1 чаена чаша кафе без захар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца
Вечеря: парче сварено месо и салата с лимон по избор
2 ден:
Закуска: 1 чаена чаша кафе без захар, сухар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца
Вечеря: шунка, салата, 1 ч.чаша кисело мляко без подсладители
3 ден:
Закуска: 1 чаена чаша кафе без захар
Обяд: зеленчуци, плод
Вечеря:2 твърдо сварени яйца, шунка, салата
4 ден:
Закуска: 1 чаена чаша кафе без захар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца, сок от моркови
Вечеря: парче сварено месо и салата с лимон по избор
5 ден:
Закуска: настърган морков с лимон
Обяд: печена риба и домати
Вечеря: не се яде
6 ден:
Закуска: 1 чаена чаша кафе без захар
Обяд: 200 гр варено пилешко месо и салата
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца и настърган морков
7 ден:
Закуска: 1 чаена чаша кафе без захар
Обяд: парче месо, кисел плод
Вечеря: може да се яде всичко

снощи се теглих и съм -2.
Имам опит в свалянето на много кг както и на задържането им, но за мен самата. И от собствен опит мога да кажа, че ако ни си постоянно на диета, за начало тази е чудесна, защото може да свалиш 2, 5, 10 в зависимост от това колко кг имаш да сваляш, тези първи кг колкото и да са много не са вредни и вярно мазнини почти не сваляш, но това са води и токсини, които трябва да се изхвърлят преди същинското сваляне. С други думи, просто си изчистваш организма от боклуците. За всеки е строго индивидуално, мисля, и всеки сам за себе си трябва да працани кой е най-правилният вариант за него.
Лично за себе си, съм преценила, че до къто не изхвърля, водата и токсините, каквото и да правя ефект няма. След 14 дневния цикъл на прочистване минавам на определен рижим на хранене, съобразен с натоварването ми, работата ми, навиците ви и любимите ми храни.
Не критикувам никого, просто споделям опита си, защото знам какло е трудна борбата с кг, особено когато са много...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotСтроганосправедливаquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:41.