IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 25th November 2008, 14:28
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Забравихте една от най-проблемните храни, напълно противопоказани при колит - зелето
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th November 2008, 21:03
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Уффф дааааааааа,зелето,нито на салата,нито кисело,нито на манджа,много го обичам това зеле
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th March 2009, 08:36
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

разбрах,че разболееш ли се веднъж от колит няма лекуване братчеее...
трябва да се съобразяваш какво да ядеш и пиеш
аз имах опасения и симптоми за колит и като прочетох,че трябва да спирам цигари,алкохол,кафе,бобени истории,лук...и взе че ми мина
шегата на страна-кофти си е и се радвам (и надявам) моето да не е било колит,че лоша работа...
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th March 2009, 09:33
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mycka
разбрах,че разболееш ли се веднъж от колит няма лекуване братчеее...
трябва да се съобразяваш какво да ядеш и пиеш
аз имах опасения и симптоми за колит и като прочетох,че трябва да спирам цигари,алкохол,кафе,бобени истории,лук...и взе че ми мина
Права си, Муска... обаче кво сега да умираме ли... Аз намалих подправките като цяло, алкохолът - почти не близвам, но цигарите и кафето си ползвам...то толкова храни ми забраниха - то не бе шоколад, мляко, домати (ако са с люспите им), боб, чушки, патладжани, абе..света на яденето.... просто понякога като се потпусна и си получавам кризи, после пак се пазя два -три месеца и така....
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th March 2009, 10:13
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mycka
трябва да се съобразяваш какво да ядеш и пиеш
Като ми поставиха диагнозата и лекаря започна да ми изрежда какво да не ям и какво да не правя изумях и до ден днешен мисля че щеше да е по-лесно да надраска на едно liste какво мога да ям ,че май бяха доста по-малко неща.Да чукам на дърво отдавна не съм имала проблеми ,но за съжеление пролет и есен се обострят такива заболявания и чакам ада да започне отново.
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th April 2009, 14:46
Liutenitsa Liutenitsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Пловдив
Мнения: 19
По подразбиране

Искам да споделя,че преди доста време и аз имах диагноза колит.Излекувах го с една година диета:хляб,картофи,ориз,бел ени домати и месо/всичко варено,задушено или печено.Сега хапвам всичко,като ограничавам до минимум пържени храни,фасул,леща,кисело млеко,зеле,сладолед,черен чай,газирани напитки и студени безалкохолни.Просто триабва да си обарнете внимание какво ви дразни стомаха и почти да го избягвате.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th April 2009, 15:47
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Ами то това не е съвсем излекуване... Просто си туширала проблема, но предполагам ако консумираш някоя от изброените храни отново се активира ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КОЛИТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:47.