IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th November 2008, 01:37
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране КОЛИТ

Извинете ме ако има такава тема,как лекувате колита,пазите ли диети постоянно,какви храни приемате и какви не,каде точно е болката при вас,благодаря предварително за споделените мнения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th November 2008, 09:50
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

майка ми в момента кара много тежка форма на колит - симптомите са й почти като при дископатия - чак кръста я боли...прави сума изследвания и пие хапчета някакви, естествено и с храната внимава....има възпаление на целия чревен тракт и понеже тя има запек от край време й казаха че вероятно това е причината за изострения колит...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th November 2008, 14:37
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Аз нещо не разбрах - ти си мислиш, че имаш колит или той е диагностициран от лекар???

Лечението на колита е различно, защото той може да бъде провокиран от различни неща, също така зависи дали е остър или хроничен. Не съм лекар, гастроентеролог пък съвсем - не, така че моят съвет е просто да се консултираш със специалист.

Иначе спазвам някаква хранителна диета винаги, когато усетя някакво коремно неразположение. Много добре ми влияе чаят от мента. Избягвам газираните, препържените, пикантните храни, в общи линии всичко, което спада в графата силно дразнещи храни.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st November 2008, 02:10
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Да ходих на лекар и ми казаха какви храни да не ям,защото ше стигна до колит ако не спазвам диета,иначе имам и гастрит,който се появява от време на време,абе направо със стомаха и с тези храни ужас вече,газирано не пия,само вода,сладко не ям,пържено от време на време почти не,бобени храни не ям,еми кво да се яде незнам
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st November 2008, 13:35
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Напълно те разбирам! Преди много години аз пък бях принудена да спазвам една диета, според която ми беше позволено да ям само картофи, ориз и ябълки. След това намразих и картофите, и оризът, и ябълките...

Не ти ли казаха кои храни са добри за теб все пак? Кисело мляко, компоти, сирене, яйца, но не пържени, всякакви супи без запръжки, бяло месо?

След 2-3 дена мисля, че можеш да започнеш да си ядеш нормално, ако се чувстваш значително по-добре.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd November 2008, 12:16
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Вече ме е страх да ям какво да е,ужас,гледам да не хапвам пържено,а любимата ми царевица не съм близвала от половин година,но като знам как боли и не ям,няма начин.дано се размина с това възпаление и след време да си хапвам нормално,поне се надявам
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th November 2008, 17:30
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

моя колит е хроничен.
докторът ми каза че било по-лесно да ми каже какво да ям, щото по-малко били нещата и така ще ги запомня....
казаха ми дори на доматите да им беля люспите...
но, да чукна на дърво, от доста време не съм имала проблеми.
ям от всичко, но пържено не. дори манджите ги готвим без запръжка. Но от боб, зеленце и подобни газообразуващи не съм се отказала. Просто сменям първата вода на боба. Получавала съм кризи и то много лоши - беше ми се схванал целия крак и кръста, точно както описа Биби82, почти като дископатия. Друг път пък съм и повръщала.... но тези кризи са рядкост.
докато има криза трябва да се спазва някакъв режим - на мен обикновено ми казват да си направя две кофи чай и това да ми е яденето за деня. Но после като се оправят нещата си хапвам от всичко.

За всеки е различно - следвай съветите на доктора.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th November 2008, 20:03
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Офффф с този колит ужас,и аз сменям водата на боба и си го хапвам от време на време,макар че не трябва,казаха ми също да не ям,леща,царевица,домати,тес тени изделия,бели картофи,маслини,кишу,газир но никакво да не пия,захарни изделия,да наблягам на рибата най вече и пилешко,а от плодовете банани и портокали изобщо да не ям.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th November 2008, 01:52
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от llullu
Офффф с този колит ужас,и аз сменям водата на боба и си го хапвам от време на време,макар че не трябва,казаха ми също да не ям,леща,царевица,домати,тес тени изделия,бели картофи,маслини,кишу,газир но никакво да не пия,захарни изделия,да наблягам на рибата най вече и пилешко,а от плодовете банани и портокали изобщо да не ям.
Ебаси,ми то к'во остана за ядене?
Любимите ми храни и не мога да ги ям.Понякога дори вечерям с кишу и бира ,а бананите присъстват всеки ден в менюто ми ,затова и ме боли корема постояно ,но не се отказвам от тях за нищо на света.
Разбрах ,че имам колит,когато започнах да пия повече прясно мляко на ден главно вечер.Така ми се беше възпалил стомаха ,че неможех да стоя на едно място от болки.
Към всички храни горе прибавям прясното мляко и гроздето.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th November 2008, 14:16
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Прясно мляко и грозде абсурд,затова те боли избягвай да ги ядеш мила,те предизвикват възпалението.Наистина не остана кво да се яде,ужасна работа
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КОЛИТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:26.