IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th January 2005, 16:13
^^palavata^^ ^^palavata^^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 14
По подразбиране Пушачи - непушачи

Какво мислите за новата забрана от 1.01.2005 година ще се провали ли и този жалък опит на иначе така милата ни държавица, да е като просперираща Европа?или ще си останем отново малкото село на Балканите?

:P
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2005, 17:43
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране За наредбата

Много шум се вдигна за тая наредба значииии
Ако я прочетете внимателно, ще видите, че се забранява пушенето в:
Детските градини- да бе, нали, горките деца- няма да могат да пушат след следобедната закуска, докато чакат майките им да ги вземат!
Болниците- лекарят държи скалпел в едната ръка, цигара в другата??
В градския транспорт?????!!!!????

Много шум за нищо май.....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th January 2005, 17:52
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране човешки права

Това да делиш хората по определен признак и едните да бъдат санкционирани, а другите- не, се нарича дискриминация!!! Аз, като не харесвам чалга, съвсем логично, не ходя в БИАД!!!
Като им пречи на непушачите, а аз съм съгласна, че не е приятно да ти димят, да си направят сдружение, да си намерят един бизнесмен непушач, който да отвори заведение за непушачи, да наеме персонал- непушачи и да си ходят там!
Имах една колежка в университета, която много обичаше да идва в групичката на пушещите/ ние винаги се събирахме около пепелника, не сме димели навсякъде/ та тази девойка идваше на мястот за пушене и започваше да маха с ръце и да пищи колко й димяло и да сме си загасели цигарите!!!!Това на какво прилича????!!!
И последно- държа да ви кажа, че в Еврпейския съюз пушачите изобщо не са на изчезване, както се опитват да ни убедят...
...а си обещах да не се ядосвам....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th January 2005, 18:29
^^palavata^^ ^^palavata^^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 14
По подразбиране

Но това в все пак България драги съгражданчета , и ние сме длъжни да се предържаме към тази ЗАГУБЕНА КАЛУЗА.Но в желанието ни да сме Европейци ,се превръщата ме шутове за нацията ни И аз не харесвам тази забрана (въпреки че не пуша) по простата причина , че по4ти вси4ки които познавам пушат.И мисля ,че никой неможе да ми забранява какво да правя щом съм влязвла в некое заведение е което се пуши имам реалната представа ,че се тровя,но държарвата ни решава да наложи вето ,което е как да кажа отнасящо се за накой градове в България ,но не и за цялата страна А защо ли е така? Тук в провинцията се пуши като за световно,в градини,училища ,децки градини , улици , на всякъде . Мися ,че това не е начина ....

извинете ме за дръзките думи ,но съм за пореден път огорчена от оправниците ни
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th January 2005, 06:18
None
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране пушачите да си се тровят сами

Палавата да се научи да пише.

Пушачите са убийци, на себе си и на другите около тях. Спрете тази лудост, преди вашите деца да са посегнали към сладката отрова.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th January 2005, 14:41
ина
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Съгласна съм с None.Пушенето е ваше право,но във вашия дом.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th January 2005, 15:04
^^palavata^^ ^^palavata^^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 14
По подразбиране

None мисля ,че тук не се учим да пишем а да излагаме тезите си и да дискотираме,така ,че не ме критикувай как пиша , мислиш ли ,че на мен ми харесва да гледам как некакви келеша по на 10 години лапват цигари или пушат жойнт? Но това е първо до възпитанието на ,човека и второ до това той какво би избрал да се трови и да умира бавно или да води пълноценен начин на живот.Аз лично ако имам дете някога ще му изложа и двете тези за пушачи и не пушачи и ще му дам свобода да си реши какво да прави.Ние живеем е демокрация и хората имат право на слово и избираемост никой не може да ни забранява нещо, а само да ни поучава
Е но това си е лично мое мнение...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th January 2005, 18:31
Ина
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

И когато детето ти пропуши-за да е като приятелите си-ще му плащаш лечението и ще го наблюдаваш как се унищожава?Неговите права ще съкратят твоето право на живот.Само не започвай,че е до възпитанието у дома-след 10г. авторитет са приятелите и училището и тежко ти,ако те не са "на твоя страна",колкото и добра майка да си...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th January 2005, 20:41
None
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране пушачите да си се тровят сами

Моля пишете на кирилица.Палавата, правописните грешки са признак на неуважение към читателите на твоите мисли.

Аз съм определено за правото на избор, когато става въпрос за взимане на "информирано решение". Проблема с пушенето е, че взимането на това решение е почти винаги несъзнателно, под влиянието на околните или на средата като цяло, и без истинско осъзнаване на рисковете. А, когато вече започнеш да се тровиш, обикновено въвличаш и други хора, а тогава твоя избор унищожава не само теб, но и всички около теб. Задължение на държавата е да предотврати това, или да го минимизира доколкото е възможно. Ако си внимавала в училище, когато говореха за социалния договор, може би си чула че защитата на благосъстоянието на човека е една от основните причини за създаването на държавата. А, какво, питам аз, е пушенето, ако не посегателство върху благосъстоянието на хората? Нима здравето не е най-важното в благосъстоянието на всеки един от нас?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th January 2005, 22:03
^^palavata^^ ^^palavata^^ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 14
По подразбиране

None и всички останали ,които четат моито скромни мисли извинете ме за правописните грешки...
"А, когато вече започнеш да се тровиш, обикновено въвличаш и други хора, а тогава твоя избор унищожава не само теб, но и всички около теб"-това знаеш ли какво се нарича -слабост на човека ,ако ти си един силен човек няма да посягаш към цигарите ...но ако всички мислеха като мен или теб или всички не пушачи щеше да е много добре,но както виждам много хора проста са решили да се тровят ,тогава те показват че са слаби... Но това държавата да ми говори за тютюнопушенето е смешно защото оправили всичко ,че и до това стигнали... Европейци нема да станем с мизерен стандарт на живот...

p.s. None както не те критикувам как пишеш и дали на латиница или на кирилица се надявам и на теб да не ти прави такова голямо впечатление за моите малки правописни грешки...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пушачинепушачи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:40.