IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 25th September 2007, 19:06
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Да естествено че ще стискам,напълно разбирам как се чувстваш,не се притеснявай всичко ще бъде наредхайде до утре.успех
Отговори с цитат
  #172  
Стар 26th September 2007, 14:09
gitsa gitsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 12
По подразбиране

ето ме. с нови уши съм. операцията трая само час. към 12 си тръгнах и сега си поркам биричка у нас и чакам в 16 ч. да почнат болките. безкрайно се забавлявах. едвам се сдържах да се хиля по-кротко, ча да не зашият нещо накриво. мен ме беше страх да не видя спринцовката с упойката и да не би да не ме хване. съжалявам /поне засега, докато не са започнали болките/, че съм се кумила толкова години. и ако трябва да избирам между кола маска и тази операция, определено ще предпочета операцията. съвсем сериозно. много леко ми биха упойката, все едно комар те ухапва. така блокират някакъв нерв и трябва да не мърдаш, че да не засегнат друг. като легнах бях с пулс 97 , а по време на операцията ме налегна едно спокойствие и падна до 48-чак се уплаших. единственото ми притеснение беше от толкова лафове и вицове да не забравят какво правят, та само им напомнях. първо ми намазаха цялото лице с йодасепт-включително и около очите. затова са искали да дойда без грим. сложиха ми под левия крак нещо мокро-било за кръвоносните съдове. добре, че бях с местна упойка, че като си спомня след апандесита кво ми беше. в 16 ч. трябва да пия ефаралган през 4 ч., а за всеки случай си купих и течен аналгин. питах дали мога "да полея" довечера с питие новите уши и доц. рече, че е задължително. та, с тия лекарства и алкохола смятам, че ще мога да заспя. щото моята позната, дето си ряза ухото преди години, каза, че първата нощ се седи и се гледа телевизия-будуваш. утре рано сутринта съм на превръзка и после пак ще пиша. благодаря ви за подкрепата, имах нужда от нея.
Отговори с цитат
  #173  
Стар 26th September 2007, 21:01
Аватара на silly
silly silly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Варна
Мнения: 61
По подразбиране

Радвам се че операцийката ти е минала толкова леко!
Дано да си доволна от резултата след това

Аз съм насрочена чак за 12 ноември, петък при Заякова. Нямам търпение вече! И аз ще съм с местна упойка, обаче мен ще ме режат 2 часа, направо нз дали ще мога да издържа
__________________
Keep your faith baby!
Отговори с цитат
  #174  
Стар 27th September 2007, 12:49
assyabor assyabor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1
По подразбиране До Gitsa

Страхотно е, че някой споделя подробности за самата операция пост фактум. Повечето от нас пишат във форума преди събитието, когато вълненията са най-силни. Апропо, и аз съм така .
Gitsa, какъв метод на операция ти приложиха? Колко често ще ти сменят превръзката и кога ще я махат? Каква лента ще ползваш и колко време ще я носиш (нещо не мога да си намеря подходяща по магазините, а операцията ми е след около десетина дни)? Кога, според теб ще си в състояние да се върнеш на работа или към ежедневните си задължения? Благодаря ти предварително и успешно възстановяване!
Отговори с цитат
  #175  
Стар 27th September 2007, 14:08
gitsa gitsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 12
По подразбиране

по време на операцията си подмятаха някакви пили. затова и питах дали чупят хрущяла, режат ли го или само пилят. казаха, че пилят и никога не чупят, защото щяло да си личи, че са оперирани ушите. спах си като къпана, но по гръб. преди да легна изпих един ефаралган и за по-сигурно 1 ампула аналгин. сутринта едвам станах за превръзка. махнаха обикновения бинт и разните му марли и памуци, казаха, че всичко било супер и видях как на две марлички сложиха някакво мазило, навиха ги като фитил и ги сложиха зад ухото. рязаха от някакво листче, което приличаше на лента за кола маска, но къде ми го лепнаха точно-не разбрах. следва марля, памук и лентата. тя представлява широк ластичен бинт, който дадох на шивач да облече с едно еластично трико. трябва да е широк /колкото дланта ми е/, защото да покрие всички джаджи, които са ми върху ушите. още преди операцията доцента ми взе мярка, като го уви 2 пъти около главата, но хлабаво. каза 2 такива да си ушия. не трябва да са много стегнати, защото от носене може да боли глава. 7 дена няма да свалям марлите /но мога да си сменям лентите/ и чак тогава ще си измия косата със йодасепт и шампоан в съотношение 1:1, както правех 3 поредни дни преди операцията. смятам след седмия ден да ходя на работа, но бих могла и днес да съм там- не ми се обяснява защо е по-подута лентата под ушите. смятам и да си вързвам кърпа над бинта понякога. дори след седмия ден пак трябва да имам памуци под лентата, която ще нося денонощно 2 седмици, а останалите две седмици мога да махам през нощта, но ако издържа, няма да я свалям изобщо. при лекаря ще ходя след месец-живот и здраве. скараха ми се, че не пия на 4 часа ефаралган. трябвало да го взимам 4 дни, като може и на 8 ч., дори и да нямам болки, защото по-бързо ще спаднел отока /който не виждам и не чувствам/. даже след болницата можеш да си на работа, ако не се притесняваш от естетическия си вид. като ни вадят зъб с упойка не си взимаме болнични. те и болничен ми предлагаха, но аз не искам ония кокошки от работата да ме разправят по коридорите. успех на всички и бързайте, че покрай тая "пълна промяна" ще вдигат цените.
Отговори с цитат
  #176  
Стар 3rd October 2007, 08:34
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

здравейте на всички.исках да споделя че си записах консултация при Анастасов,на 9.10 съм в пловдив.тои е казал че може и без но аз все пак реших да отида.Исках да питам и Мира как е,защото не я засичам мн мн в скайп за да я питам.надявам се че всичко при нея е окдо скоро
Отговори с цитат
  #177  
Стар 3rd October 2007, 13:14
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silly
Радвам се че операцийката ти е минала толкова леко!
Дано да си доволна от резултата след това

Аз съм насрочена чак за 12 ноември, петък при Заякова. Нямам търпение вече! И аз ще съм с местна упойка, обаче мен ще ме режат 2 часа, направо нз дали ще мога да издържа
Спокойно моята беше час и половина и въобще не усетих как мина времето, даже ми беше многа интересно, най-много за два часа да станеш нетърпелива . А защо чак тогава?
Отговори с цитат
  #178  
Стар 3rd October 2007, 19:45
Аватара на silly
silly silly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Варна
Мнения: 61
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от trini_ti
Цитирай:
Първоначално написано от silly
Радвам се че операцийката ти е минала толкова леко!
Дано да си доволна от резултата след това

Аз съм насрочена чак за 12 ноември, петък при Заякова. Нямам търпение вече! И аз ще съм с местна упойка, обаче мен ще ме режат 2 часа, направо нз дали ще мога да издържа
Спокойно моята беше час и половина и въобще не усетих как мина времето, даже ми беше многа интересно, най-много за два часа да станеш нетърпелива . А защо чак тогава?
Хах, аз още от сега нямам търпение

Еми Заякова каза, че щяла да отсъства доста време от Варна, защото щяла да пътува. Пък и ни посъветва да направим операцийката някой петък, за да се възстановя събота, неделя и някой друг ден, и така да не пропусна много от училището
__________________
Keep your faith baby!
Отговори с цитат
  #179  
Стар 7th October 2007, 00:37
gitsa gitsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 12
По подразбиране

здравейте! извинявайте, че не съм писала скоро, но започнах работа и ме побъркаха от задачи. чувствам се идеално. на 7-мият ден трябваше да си измия косата след консултация с доц. анастасов /според сайта му/, но мен ме достраша да се справя сама у нас и му се обадих. предложи ми да отида в болницата и там да свърша работата. приех предложението. и там сама се измих, но и другия хирург присъства и казаха, че са доволни от резултата. скараха ми се, че съм си травмирала ушите от прекалено стегнатата превръзка, но аз се страхувах да не би да щтръкнат отново. сега нося по-хлабав бинт. вътрешните конци цяли да си останат завинаги, но имало аномалии, при които организма ги изяждал. външните-сами щяли да паднат. ако не изчезнат, трябвало да ги мажа с одеколон или спирт. чувствам в момента сърбеж, което за мен е знак за заздравяване. като си махна превръзката са ми много чувствителни ушите и всяко докосване на косъм ме гъделичка. мога /след 7-мия ден/ да си мия косата ежедневно с обичайния шампоан, но аз предпочитам да го смесвам с йодасепт 1:1 до края на първия месец-така и не усещам разликата. съветвам всички, които имат комплекс да го отсраняват своевременно, а не като мен да се мотат с години. а и операцията си е голям купон. толкова се смяхме на вицове, че няколко шева ги корегираха.
Отговори с цитат
  #180  
Стар 11th October 2007, 19:11
Аватара на silly
silly silly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Варна
Мнения: 61
По подразбиране

утре е операцийката, нямам търпение
__________________
Keep your faith baby!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:47.