IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #231  
Стар 19th November 2007, 13:39
ivis_di ivis_di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 1
По подразбиране корекция на уши

искам да си направя корекция наушите!моля ви насо4ете ме кьм някои лекар!
Отговори с цитат
  #232  
Стар 27th November 2007, 20:40
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

здравейте и моята операция вече мина.Беше на 12 този месец.доволна съм от резултата,само се надявам след време да не се върнат обратнове4е слагам лентата само вечер,странното е че ушите не ме болят докато съм с нея а като я сваля.при вас как беше?
Отговори с цитат
  #233  
Стар 27th November 2007, 20:46
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Нормално е да е така.До колкото ми е известно операцията се прави по метод, чрез който се изпилява хрущяла, придава му се нова форма и се зашива кожата.Той, както и кожата се стремят да се върнат в първоначално положение, тък като имат памет.Лентата за това се носи, докато хрущяла и кожата запаметят новото си положение.Нямам притенциите да съм прав или съвсем точен, но това знам.
Отговори с цитат
  #234  
Стар 27th November 2007, 21:44
gitsa gitsa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 12
По подразбиране

На мен ми бяха много чувствителни след свалянето на лентата-даже вятъра ме дразнеше. Болка имаше, но не нетърпима. Затова се опитвах възможно по-дълго да я нося. Бях свикнала с нея. Месец след операцията бях на преглед и питах дали да продължавам да я нося поне през нощта с цел да предотвратя клепването, а доц. каза, че не било нужно. Лентата служела най-вече да предпазва ушната мида от обръщане. Вече 2 месеца след операцията продължават да са ми малко изтръпнали, но усещането постепенно отшумява. То от апандесита ме опъваше 2-3 години, затова считам за нормално състоянието ми и на Danito.
Отговори с цитат
  #235  
Стар 27th November 2007, 22:12
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Изтръпването минава адски бавно, ако не се лъжа при мен почти година мина докато що годе добре си ги усещах вече.
Отговори с цитат
  #236  
Стар 28th November 2007, 20:32
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Ясно.И моите са изтръпнали.и друго исках да питам,паднаха ли ви конците и кога.Моите били някакви силиконови.и сега зад ухото ми стои като раничка с коричка,макар че аз не съм си ги гледала отзад.а в листа който ми дадоха пишеше че ако не паднат някъде до седмица сами,трябжа аз да ги почистя с тампон с спирт,а мен честно казано ме е страх и досега не съм ги пипала.а пък лекаря ми каза че не падали.луда работа направоВече съм готова и едни цици да си сложахаха,ама там е май по-страшничко
Отговори с цитат
  #237  
Стар 28th November 2007, 21:52
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

На първата седмица трябваше да ида при Тонев и сестрата да ми махне конците, точно по същия начин както си го написала, само , че не беше със спир, а с кислородна вода, ако не ме лъже паметта...
Отговори с цитат
  #238  
Стар 7th December 2007, 22:42
stefanova stefanova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 3
По подразбиране

някой да има някакви отзиви от доцент Трайков - оперира във ВМИ , има и частна дейност
Отговори с цитат
  #239  
Стар 8th December 2007, 09:36
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране Re: корекция на уши

Цитирай:
Първоначално написано от ivis_di
искам да си направя корекция наушите!моля ви насо4ете ме кьм някои лекар!
Не мисля че някой от тук би те насочил, лекари много и всичките правят този тип операции, може би е добре първо да си избереш начина на операцията, защото някай от хирурзите (даже май всичките при които бях на консултация) предпочитат даден метод
Отговори с цитат
  #240  
Стар 27th December 2007, 15:03
kaira kaira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 8
По подразбиране

Реших най-накрая да се включа по темата,ако с това мога да помогна на някого,ще се радвам!Досега бях писала единствено на лични на trini_ti.
Имам 2 корекции на ушите.Първата беше правена при Стоянов.Уговорката беше да бъдат направени с изпиляване,д-рът искаше с пълна упойка,операцията ми струваше 2300лв.Реших,че за тези пари предлагат върховно качество.Месец след операцията ушите се върнаха в същото положение,едното ухо обаче беше с неестествено пречупен хрущял.Формата на другото също беше ужасна,но поне се радвам,че не беше чупено и се върна изцяло в изходна позиция и това позволи да си направя втора операция преди месец при доц.Анастасов.Определено стана едно много естествено изглеждащо ухо,докато счупеното той се опита да го пооправи,но стои ужасно грапаво и с неравности.Доцентът каза,че повече от това нищо не може да се направи,поне стои плътно залепено за главата ми,даже много по-залепено от другото,поради което се получава малка разлика в това,колко са прилепнали ушите,но тази разлика май само аз си я виждам и не съм убедена,че си струва да оперирам отново само едното ухо.А и може би е забележима само,когато косата ми е силно опъната назад.Само да отбележа,че операцията при Анастасов ми струваше 650лв,беше с местна упойка и ви гарантирам,че каквито и шумове да има по време на операцията,не могат да се сравнят с излизането от пълната упойка и болката не толкова в самите уши,колкото в задната част на главата и гаденето-все последици от излизане от пълна упойка.
Досега не се включвах във форума,просто защото се притеснявах,че ще изкажа негативно мнение.Но може би така е по-добре,защото аз лично направих грешката и се доверих сляпо,не проучих нещата докрай и най-вече реших,че колкото по-скъпо,толкова по-качествено.
Мисля,че и сами може да си направите изводите.
Ако някой се интересува от повече подробности,може да ми пише и на лични.
Желая на всички весело посрещане на нова година!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:55.