IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th June 2010, 20:21
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Не уж, това наистина е форум за помощ, взаимопомощ, за взаимо, за забавление и т.н. Човекът пита защо изглежда добре и аз му казвам, но не знам защо вадиш думите от контекста

Всъщност той самият е приел нещата нормално, както трябва да бъде. Неясно е защо идва 3-ти човек и се опитва да направи някакъв проблем от нищото, след като проблем няма. Защо вадиш думите ми от контекста, защо изобщо пишеш в тази тема и каква взаимопомощ оказваш изобщо, след като единствената цел е да създадеш проблем? Щастлива ли си, не знам
Ние сме мъже и така си говорим, нормално е в мъжки разговор така да се говори, ако не го разбираш, нормално е (ако си жена, което предполагам). Гъ Бъ.
Аа, Иванин, не на мене тия!!!
Аз може и да не съм допринесла с нещо в темата, но редовно чета тук и се информирам за нещата, които ме интересуват. И редовно попадам на ехидно-надуто-всезнаещо-високомерните ти постинги (с цел помощ, ъвкорз) и не само твои такива, за съжаление. Не знам умишлено ли е, но много често попадам на кофти и дори груби отговори на съвсем невинни въпроси (повтарям не само от теб, но най-вече). Съответно и много често се заформят полемики, каквато не търся изобщо, защото нямам нужното време, не друго и не ми разправяй, че мъжете така си говорели защото съм виждала и чувала мъже и извън форумите
до сексистски изказвания не мисля да стигам, защото освен, че е тъпо с нищо не допринася за тежестта на аргументите.
mindbender, малко ли е?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28th June 2010, 21:04
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Неразбирането не е оправдание да нападаш някого ; )

Както каза mind, само ти си знаеш какъв е проблема и той си съществува само при теб, ние сме cool. Много хора просто не разбират иронията, сарказма, аз не ги нападам за това, така че не ме нападай и ти за нещо, което не разбираш
Ако попадаш на нещо, което очевидно е обидно и неправилно, поправяй го. Но в случая си вадиш извод за частното от цялото (като цялото е отново единствено твоя преценка за нещата) и никак не си права да влизаш в ролята на адвокат на някого, след като той не търси такъв

Разбираш ли, на кратко ти изравяш стара тема и пишеш нещо, което 1-во не е по темата и 2-ро е неправилно тълкуване. Аз не виждам смисъла, не виждам целта, не виждам причината да го правиш - сигурен съм, че има такава някъде там, но не е никак обективна.

Щом си чувала как си говорят мъжете и знаеш как си говорят мъжете, няма проблем, явно аз греша
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28th June 2010, 21:30
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Ок, аз не разбирам никак даже не разбирам защо почти винаги, когато решиш да "помогнеш" с мнение или съвет в някоя тема трябва първо да смачкаш виртуалния фасон на търсещия съвет?! Сарказъм ли каза че било? Е, не ти разбирам иронията, сарказма и както там наричаш високомерното си отношение и точно това е причината да ровя в стари теми вместо да пиша мнения, за които може да бъда порядъчно нахокана в последствие.
Иначе- да, очевидно ги разбираш нещата, би могло да се научи доста от теб, плюс екстрата, че си грамотен и с дар слово. Само ако не беше толкова надут!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th June 2010, 09:31
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Един нормален човек не би се засегнал от някакъв пост, дори да съдържа нещо по-остро!!!

Това, което забелязвам аз в този форум, че много от потребителите имат повече психически и интелектуален проблем отколкото какъвто и да е друг. Не целя да обидя някой с това изречение, но предвид това море от информация (интернет), всеки може да се информира достатъчно добре и най-вече да разбира "защо" и "как". И дори не е нужно питането в някакъв форум на въпроси, за които е писано на толкова много места. Според мен по лесно е да се намери нужната информация, от колкото да се регнеш в някой форум и да следиш после какво е писано по темата... А как вообще се приема съвет от някого без да се знае дори какъв е и дали е правилно?... Голяма част от съфорумниците просто търсят лесния път и да им се даде наготово. Ако могат и само да си гледат кефа и всичко да става от самосебе си, даже нямаше и да се замислят... Единици са тези, които като им отговориш нещо или посъветваш, задълбават или продължават с нов въпрос!

Аз го разбирам Ivanin и ме радва как се изразява. И точно така трябва да се говори на хората, а не чрез лигня каквато например има в категориите с диетите. Правят уж диети, пък си консумират някакви сладости и абсурдни комбинации, и то се радват на тях!!! Оттам следват постове на други (жени в 99% от случаите): "о това е много вкусно", "дай някаква подобна рецепта, че не мога да консумират някоя от съставките, защото ще ми се лепне" (иначе то всичко си е за лепване), "няма лошо в това да си хапваш сладко от време на време" (в никоя модерна диета не съм виждал като забелжка подобно допълнение), "много добре се справяш с менюто" (нищо не разбират, ама защото им отгоравя на вкусовите рецепторчета по езика и удобряват). И това с диетите продължава месеци и години. Повтарят се, сменят се по 10 диети. Станали са много опитни и вече свободно ръсят съвети и мнения, а дори не знаят каква е физиологията на организма и какъв е човека на когото обясняват... Относно тренирането е подобен случай. Без да се знае възрастта и подробно здравословното състояние, физическата подготовка не е коректно да се дават съвети. Но всеки си имал някакъв опит и вече е много знаещ...

И пак повтарям: Нормален човек няма да се обиди от нечий пост. Все пак най-добре проблема си го знае само той! А дали ще сме му полезни ние, зависи пак от него!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th June 2010, 19:53
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Уфф, mindbender казах, че не искам да влизам в полемики, затова ще пробвам да съм кратка:
Аз съм на мнение, че повечето потребители влизащи в раздел диети и т.н. търсят най-вече мотивация!!!
Убедена съм, че дори под формата на някакъв банален, или недай си боже тъп въпрос, повечето търсят мотивация, подкрепа, одобрение... неща от тоя сорт. И когато вместо това те получат суха теория обилно гарнирана със сарказъм или директно нахокване, те или спират да пишат в темата (както е в тази) или се комплексират още повече от такива като вас, които за разлика от простосмъртните чревоугодници са като извънземни киборзи с невиждана досега дисциплина.
Както и ти каза, нета е пълен с инфо и суха теория, хората тук идват за друго, но предполагам mindbender-ите са запознати само с ненормалните поведения у хората.
whatever, извинете, че се намесих!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 29th June 2010, 20:34
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не може да кажеш "не влизам в полемики" и "нямам време да пиша тук" след 4 некратки поста, това е ненужно и очевидно безсмислено извинение

Всякак може да наречеш постовете, но суха теория? Стига, не знам както ти е разбирането за суха теория, но явно и тук се разминаваме.

Ще пробвам и аз да съм кратък (но няма да бъда) mindbender се опита да ти обясни основното, което именно за теб е проблем. Начинът на изразяване. Това е моят начин и именно затова е мой, защото не е банално безсмислен Защото 95% от обясненията, отговорите и съветите на много от потребителите са просто неефективни, те са именно суха теория, а както се забелязва и неправилна, освен суха. И това, че съвкупността от хора отговаря по един банален, еднакъв, сладникав и с нищо не помагащ начин на изказ, не значи, че това е правилния изказ. По принцип общото и съвкупното е неправилно, няма как да бъде.
Всеки си има стил, който смята за правилен, но само времето доказва дали е такъв. Уверявам те, че моят се е доказал, иначе нямаше защо да го поддържам. Уверявам те, че много повече хора (и изобщо не говоря за форума) са се замислили относно начина си на живот, тренировки, хранене, след като са се сблъскали с този стил, защото той е Ефективен.

Ето какво се случва в обикновения случай, който вече беше описан - идва някой, пита "добре ли си правя диетата" , идват 3 "ветеранки" в диетите, които незнайно защо 10 години още не са постигнали целта си и започват да обясняват кое е правилно и кое не и КАК трябва да се обяснява. Как може човек без опит в работата с хора да обяснява на други хора как било правилно да се работи с хора И как трябвало да им се говори, как трябвало да се МОТИВИРА. Ако четеш не само това, което ти изнася, ще видиш колко съм писал за мотивацията и колко хора са отговаряли как са били мотивирани.

Ако казваш, че постовете ми не мотивират, а постовете в общия случай мотивират, значи слагаме още едно несъответствие между разбирането ти и реалността.

Престани да гледаш какви сме ние и да ни даваш някакви определения, аз не съм дошъл тук да търся помощ или да намеря своето Аз, точно обратното правя. И нека всеки прави това, което му доставя удоволствие и което е целта му - ако не си съгласна с нещо, опровергай го, покажи ми че НЕ е така. Ако не можеш да кажеш нещо по въпроса, просто не заемай моята роля, толкова ли е трудно?

4 поста и на края "whatever" - какво е това - мога да говоря много и за твоето поведение и защо според мен е такова, по простата причина, че съм срещал 100 човека като теб.

И в кръга на шегата или не толкова, ако все още си уверена в себе си, аз съм винаги готов да направим залог от 1, 10, 100 милиона ако искаш, да вземем по 10 отслабващи доброволци и да видим кой ще ги мотивира повече и чий "отбор" ще има по-добри резултати

Точка по въпроса, смятам аз, тъй като нито един от 100-те подобни на теб не се опита да вникне в казаното, няма възможност и ти да го направиш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #17  
Стар 29th June 2010, 21:24
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Точка по въпроса, смятам аз, тъй като нито един от 100-те подобни на теб не се опита да вникне в казаното, няма възможност и ти да го направиш.
И за какво писа толкова след като накрая се изтакова на писаното? М, "г-н Уникат", какъвто нито едно от 100-те ми подобни не е виждало??? Я наистина точка по въпроса, докато не съм сложила някой по-пиперлив препинателен знак!!! Ама, че алтруист бил, горкичкия.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 29th June 2010, 21:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Гера, не се хаби, няма смисъл.
Аз те подкрепям напълно и виждам нещата по същия начин, но просто не ми се занимава да споря с експертите
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Можелинякакворазумнообяснениенатова
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:14.