IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #541  
Стар 13th May 2009, 08:18
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
Аз въобще не пия течности. ....................................
Понякога съм се насилвава да пия, за да си набавя нужното количесто вода в организма, но повече от литър за деня не мога да поема, а после да не говорим какво пишкане пада.
Имам две близки, които (почти) не пият вода, а само безалкохолни. И то газирано. И са много упорити в това.

Сигурна съм, че има елемент на самовнушение ли, нещо такова... Свекърва ми на 60 години кажи-речи се научи да пие (повечко) вода, когато лекар и каза, че трябва.
Та си мисля, че всичко е да психическа нагласа и навик. Но Бабо Гицке, наистина не ми беше хрумвало, че не пиеш вода.
Можеш да опиташ от някоя добра, пречистваща кана за вода?

Има хора, дето са се свикнали на водата от своя роден край и друга не им харесва - нито минерална, нито никаква. Открий на тебе какво ще ти хареса (като вода), а това с пишкането ще се регулира, сигурна съм. Не може и без него. Аз бих направила консултация с добър лекар, ако нещо ме притеснява (първо личния и ако трябва да ме насочи).

п.с. Видях реклама на някакъв илач против запек и пр.. не го бях чувала до сега - Мукофалк® портокал(прахчета), но и то се пие минимум със 150 мл. вода и то 2-3 пъти дневно. Има си и дълга листовка.
Отговори с цитат
  #542  
Стар 13th May 2009, 08:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Това с НЕпиенето на вода не мога да го разбера Тя е ВАЖНА ЗА ВСИЧКО !!! Борим се с целулит, запек, повяхнала кожа, затлъстяване, дават се пари за какви ли не илачи... а най-лесното и най-важното - ВОДАТА - се пренебрегва !!!!

Пийте я като лекарство в началото!!! Трябва да има вода на бюрото, в колата, до кмпютъра, на нощното шкафче... Пишкането не е такъв проблем - тоалетни над път и под път. С това пишкане се пречистват бъбреци, черен дроб, всичко...

АБЕЕЕЕ, АЗ МНОГО СЪМ ВПРЕГНАТА В ТОВА, сори!!! Имам толкова приятелки, на които им набивам да пият вода Майка ми (Бог да я прости) с цироза на черния дроб, с болна жлъчка и един куп други болести дори лекарите не успяха да убедят да пие вода
Нищо не може да замести водата - никакви гадни, сладки газирани безалкохолни или други л___на
Отговори с цитат
  #543  
Стар 13th May 2009, 11:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам дали осъзнавате наистина колко сериозно е това. Прадядо ми е починал от непиене на вода. Затова баба ми още от ранно детство ни набиваше на всички в главите да пием вода. Не е задължително да е чиста вода, ако не ви харесва (макар че за мен няма по- добро питие)- изстисквайте малко лимон например вътре или някакъв друг изцеден плод, колкото за аромат. Но коли, моли и друго подобни боклуци не могат да заменят водата- вредата от тях е много по- голяма, отколкото ползата.
Отговори с цитат
  #544  
Стар 13th May 2009, 12:57
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
Просто не мога, не че не искам да пия. Сякаш организма ми няма нужда, а съм сигурна че не е така.
Действително, в момента не мога да си представя тва състояние, но аз винаги съм пила по много вода.
Сигурна съм обаче, че можеш да промениш нагласата си и навика, който ти пречи. Все пак още по биология учим, че най-необходими за човека са въздуха, водата и храната. В този ред. Защото без храна може да се издържи и по-дълго, но без вода не.

п.с. Знам, че някои болнички момичета от анорексия избягват да пият вода за да не би да напълнеят. Точно с нейна помощ се отслабва, но ние хората какви ли не абсурдни идеи си отглеждаме..
Отговори с цитат
  #545  
Стар 13th May 2009, 13:19
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Аз пък се наливам с билки киснати в един литър вода те са специално за запек, И не мога да изпия повече от половин литър минерална водичка
, , но освен вода си трябва и движение, Тъй като определено без движение, нищо не става!
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #546  
Стар 14th May 2009, 13:46
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

Със запека шега не бива http://img136.imageshack.us/img136/5471/89958311.gif
Отговори с цитат
  #547  
Стар 14th May 2009, 20:58
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева




п.с. Видях реклама на някакъв илач против запек и пр.. не го бях чувала до сега - Мукофалк® портокал(прахчета), но и то се пие минимум със 150 мл. вода и то 2-3 пъти дневно. Има си и дълга листовка.
Аз съм ги пила тия прахчета, но не ми подействаха. Пият се с много вода, защото много бързо набъбват и ако останат в гърлото има опасност да стане беля - да се задушиш или нещо подобно. Опитах да ги пия два-три дни и се отказах. Едно че ме достраша и друго че нямаха ефект, (поне при мен де )
Отговори с цитат
  #548  
Стар 15th May 2009, 07:23
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
Пият се с много вода, защото много бързо набъбват и ако останат в гърлото има опасност да стане беля - да се задушиш или нещо подобно.
Аз съм пила Хуск - и те така бързо набъбват и ми бяха ужасно гадни, но имаха ефект, ако успеех достатъчно бързо да ги изпия.
Но чак пък да запушват гърлото може би усещането е такова.
Отговори с цитат
  #549  
Стар 21st May 2009, 11:32
joryvk joryvk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: sofia
Мнения: 8
По подразбиране хелп!

здравейте. аз пуснах нова тема, като не намерих тази, благодаря на neli4ka, че ми пусна линк

искам да ви се оплача от моя ужасен запек, който боря от години. последно като влязох във форумите да чета за решения направо се отчаях. как може да има хора, които се оправят от едната активия или след 30 минути от комбинация от киви с ягоди? аз се опасявам, че съм на етап, на който по-леките слабителни не действат и само сменям по-силни лекарства, че нали се привиква към повечето. Преди дълго пих Бизалакс, но знам, че към него се привиква и затова ту спирах, ту почвах, голяма битка. Сега в аптеката ми препоръчаха Стадалакс, ефектът е добър, но докога ще съм на лекарства?
Има ли всъщност друго решение, ако чайовете и плодовете не помагат? Хелп!
Отговори с цитат
  #550  
Стар 21st May 2009, 11:40
joryvk joryvk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: sofia
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
Пият се с много вода, защото много бързо набъбват и ако останат в гърлото има опасност да стане беля - да се задушиш или нещо подобно.
Аз съм пила Хуск - и те така бързо набъбват и ми бяха ужасно гадни, но имаха ефект, ако успеех достатъчно бързо да ги изпия.
Но чак пък да запушват гърлото може би усещането е такова.
Абе тези Хуск първо не се ли оставят да набъбнат във вода и след това се пият? На мен грам не ми подействаха, докато примерно майката на приятеля ми в началото беше във възторг от тях. После ги спря, явно всяко чудо за три дни...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:49.