IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th June 2009, 15:12
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Моля някой от по-запознатите да коментира доколко се справям с велото! Благодаря !
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th June 2009, 15:15
Korleone Korleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 7
По подразбиране

40 минути е добре, можеш да ги увеличиш до 60 по желание, а след това и интензивността. Започни с лека и я увеличавай след това. Следи си пулса в началото, средата и края на кардио тренировката
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th June 2009, 15:31
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Благодаря за вниманието. Да разбирам, че 70-75 rpm е бавничко, така ли?
Смятам да увелича до 60 мин., да. Тръгнах от 20, но засега 40-45 мин. ми е максимумът. Не знам дали велото ми мери вярно пулса, но не и него не знам как да вдигна повече, така че да мога и да въртя някакво прилично време. Може би с течение на времето/тренировките ще успявам повече (и като време, и като пулс и като интензивност)?
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th June 2009, 15:44
Korleone Korleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 7
По подразбиране

С времето ще се постигнеш повече издръжливост. След като стигнеш 60 минути, ти сама ще усетиш интензивността, а ще следиш и резултатите по тялото си. Важно е след като стигнеш работната скорост, да я поддържаш през цялото време
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th June 2009, 15:48
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Ок, мерси . Поддържам я аз скоростта .
А съм чела (забележете ) и за интервални тренировки. Като задобрея, може и това да пробвам. Уж били дори по-ефективни .
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16th June 2009, 17:08
Korleone Korleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Интервалните са добри за разнообразие, иначе основната им цел е запазване на мускулната маса и изгаряне на мазнините, което при теб няма смисъл. Но като задобрееш, можеш да опиташ всичко
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16th June 2009, 17:27
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране

Според мен , а и не само според мен 60 мин кардио е не само ненужно , но и не води до кой знае какви резултати .

Потърси малко повече из нета за кардио тренировките .
С това темпо и продължителност ще гориш мускул , а не това е целта в случая .
Много повече ще постигнеш с една 30 мин интервална тренировка .
Под интервална - 1 мин максималното темпо , което можеш да подържаш , 2 минути средно темпо , отново 1 мин максимално и така до 30 мин .
__________________
Everybody wants to quit. It is okay to want to quit. It is just not okay to quit !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16th June 2009, 17:37
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Да, интервалното въртене е най-добре. Подкрепям на 100% мнението на Honeyed. Аз също въртя максимум 30мин.
Ние не тренираме за издръжливост. Ние тренираме за да горим калорий. Над 40-45 минути няма смисъл да се кара.
Аз преди няколко години въртях по 60-70мин. и ми се схващаше д-то, но се посъветвах в spidersport и там ми казаха, че няма смисъл да се върти толкова.. все пак няма да ставам професионалистка
Изабо: Какъв е смисъла да се изморяваш толкова? При теб по-важното е да има постоянство в тренировките! Работи над това
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16th June 2009, 17:53
alma alma не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 56
По подразбиране

Охо много хубава темичка Днес съм на танци и при мен се лее вода след танци от мен и правих малко коремни и упр за дупе сутринта.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 16th June 2009, 17:55
Korleone Korleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 7
По подразбиране


Винаги има смисъл, с интервалното бягане най-вероятно ще увеличи обиколката на бедрата си, няма да я намали, а и за нея едно интервално бягане 1/2 би я изтощило до край. Отслабването не е изтощение, а контролирано горене на калории. Все пак няма нищо лошо в редуването.

Ако е ненужно 60 минути, тогава напълно изключвате редуването на уреди 20+30 или 30+30, както се практикува попринцип А 30+30 = 60. Дали ще направиш 30 минути пътека + 30 вело или 60 вело - въпрос на избор, възможност, желание и опит. Вие нямате кой-знае колко маса за горене, че да си горите мускулите в такава степен, няма от какво да се притеснявате, а и дори да ги горите - това означава по-малка обиколка на бедрата. Но със сигурнсот няма опасност.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хайдедаспортувамезаедно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:09.