IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 22nd March 2007, 05:14
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Като започнах да тичам се изморявах лесно, защото не дишах правилно. Сега дишам през носа и издишвам през устата в нещо като ритъм и вече не се задъхвам....
утре ши се пробвам, ама да не ми издишат цицките от тоя ритъм
Отговори с цитат
  #42  
Стар 25th March 2007, 10:39
mirka1234 mirka1234 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 17
По подразбиране

И аз вдишвам през носа по-продължително,а след това издишвам през устата два пъти -рязко.И на мен са ми казвали ,че трябва на 3 крачки вдишваш ,една задържаш и на 3 издишваш,ама като го пробвах тоя на1ин не мога да се концентрирам само броя колко кра4ки и т.н. и ми е мн по-трудно.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 23rd April 2007, 08:31
coop_89 coop_89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 9
По подразбиране Правилно дишане

Брат ми е лекоатлет.Имам какви ли не изяви е медали и купи,но кат стане въпрос за дишането ми каза така:Преди да почнеш каквито и да е бягащи упражнения трябва да си подготвиш организма за тях.Тая подготовка става като си намалиш пулсацията на сърцето.А за правилно вдишване и издишване да ви кажа, че никога не съм го виждал да диша през носа.Апсолютно винаги диша и си издишва през носа.Ама за какво дишане си говорим нямам думи.Брата ми не си затваря устата когато бяга.Толкова много поема въздух вече че като бягам до него усещам дишането му и направо се учудвам.Те тея бегачи не им е проблема със въздуха ами със издражловостта.Можете да си подобрите дишането или да разберете кога ви е най-удобно ,като проверите бягането си рано сутрин.Говорим за 10 при + - 15 мин.Бягане около 3-5км.При това бягане почвате със бавно темпо постепенно вдигате темпото докато накрая може да се каже,че бягате на макс. сили .Ей тогава аз ще ва питам да ли ви е проблема със въздуха или със издражливостта.Пък ако го правите редовно 100 процента гарантирам че после ще си бягате със високо темпо,но ще го чувствате като нормално.От опит казвам сичко това.Но не забравяйте,когато бягате единственото е да си набавите достатъчно въздух независимо от каде и да подготвите организма за бягането.Побвайте няма да згрешите Приятно бягане
Отговори с цитат
  #44  
Стар 23rd April 2007, 08:34
coop_89 coop_89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 9
По подразбиране Правилно дишане

Брат ми е лекоатлет.Имам какви ли не изяви е медали и купи,но кат стане въпрос за дишането ми каза така:Преди да почнеш каквито и да е бягащи упражнения трябва да си подготвиш организма за тях.Тая подготовка става като си намалиш пулсацията на сърцето.А за правилно вдишване и издишване да ви кажа, че никога не съм го виждал да диша през устата.Апсолютно винаги диша и си издишва през устата.Ама за какво дишане си говорим нямам думи.Брата ми не си затваря устата когато бяга.Толкова много поема въздух вече, че като бягам до него усещам дишането му и направо се учудвам.Те тея бегачи не им е проблема със въздуха ами със издражловостта.Можете да си подобрите дишането или да разберете кога ви е най-удобно ,като проверите бягането си рано сутрин.Говорим за 10часа , при + - 15 мин.Бягане около 3-5км.При това бягане почвате със бавно темпо постепенно вдигате темпото докато накрая може да се каже,че бягате на макс. сили .Ей тогава аз ще ва питам да ли ви е проблема със въздуха или със издражливостта.Пък ако го правите редовно 100 процента гарантирам, че после ще си бягате със високо темпо,но ще го чувствате като нормално.От опит казвам сичко това.Но не забравяйте,когато бягате единственото е да си набавите достатъчно въздух независимо от каде и да подготвите организма за бягането.Побвайте няма да згрешите Приятно бягане
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: правилнодишанеприбягането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:48.