IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 1st November 2009, 17:34
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lenda
Понеже днес съм на вълна Хорхе Букай....
Цитирай:
За Букай истинската любов не е нищо друго, освен неизбежното желание да помогнем на другия да бъде този, който е. Тя е опитност, чрез която се постига духовно израстване....
Напълно споделям това мнение, за мен САМО това е любов, всичко останало са влюбвания, егоизъм, несигурност, страх... В този смисъл любовта за мен не е чувство, а начин на действие.
Съгласна съм с Апо, че ревността е признак на чувство за притежание и според мен е доказателство за липсата на любов.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #122  
Стар 1st November 2009, 18:08
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

разбира се с уточнението ,че това е обща характеристика на едни хора които живеели през 2009 в едно място наречено СТАР КОНТИНЕНТ.ТЕ били ПРЕДИМНО ХРИСТИЯНИ НЕ ОСОБЕНО РЕЛИГИОЗНИ
в резултат от което тяхното его приело невъобразими размери.ТЕ не били съгласни да приемат факта ,че един техен праотец е вече формулирал понятията \в обществен смисъл\ .дядо им маркиз ДЬО САД.
не били чели ПОЛИН РЕАЖ
НЕ МЕДИТИРАЛИ.САМО ИСКАЛИ
ходили ли сте до вашата църква напоследък?ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ БОГОРОДИЦАТА ?НЯКОГА?
нали не мислите че сте по -велики от нея?дали бихте обичали сина си и баща му така ?
познавате ли въобще понятията за които спамите в цитати?
Отговори с цитат
  #123  
Стар 1st November 2009, 20:42
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Съгласна съм с Апо, че ревността е признак на чувство за притежание и според мен е доказателство за липсата на любов.
Та искаш да кажеш, че не обичам Сина си, майка си и мъжът си щото ги ревнувам!
Къде пише, къде е доказано и кой ви е учил, че нормалната ревност е ЛОШО НЕЩО................та децата дето ревнуват и не си дават играчките или плачат за майките си когато друг ги погали и ги гушне....за какво е ??????
Ами точно защото както каза Апо имаме чувство за собственост , което е нормално и не е лошо.....създава се у нас още от ранна възраст!!!!

И пак казвам , че има ненормална ревност, която е болестно състояние....за нея не говоря!!!
Отговори с цитат
  #124  
Стар 1st November 2009, 21:03
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

нали?
не се поддава на дисекция това чувство....
Това е единственото чувство което може да ВИ владее ,вместо вие него.
а ревността.. \път към съмнението е,към тъмната страна.Ярост и гняв.Само отнемат силите ви които са безценни.
Отговори с цитат
  #125  
Стар 1st November 2009, 21:13
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Бобе, споко де.
Иначе ето моят отговор на твоя въпрос: децата не умеят да обичат, сори... Те са най-уплашените същества на тоя свят, имат нужда от подкрепа, закрила и прочие и се привързват към този, който им ги осигурява. Това не е любов според мен, защото за мен Любовта е нещо съвсем различно. Прочети фразата на Букай, за да разбереш какъв смисъл й придавам аз.
Разбира се, на хората им е приятно да си мислят, че децата им ги обичат. Но това не е любов за мен.
Иначе на 25 и аз бях ревнива. Доста по-късно започнах да се уча да обичам.
Кис

ПП: Заеби, чувството за собственост хич не е хубаво нещо, нито пък е нормално, не го оправдавай, само щото го има и при теб
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #126  
Стар 1st November 2009, 22:49
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Хубавото на темичката е, че всеки може да каже какво е за него и само за него любовта; като това не прави мнението му меродавно, обективно или вярно,само защото е близко до нечие друго, по-мъдро такова. За мен всяко определение е вид рамкиране на понятието любов, която, парадокс е може би, но не може да бъде поставена в едно конкретно и универсално определение, защото има различни измерения, а и различните очи виждат различно; различните сърца - я усещат различно. А децата - по мое наблюдение и мнение могат да обичат даже повече от нас самите; по най-елементарния първичен животински начин, за добро или лошо...и проявленията им на любов или омраза са доста подобни и предвидими като външен израз, тъй като са лишени от подправеността и различността на любовта, която ние изпитваме към хората - според тях, според случая, според ролята им в живота ни.
Отговори с цитат
  #127  
Стар 1st November 2009, 22:54
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

колкото повече един човек обсъжда любовта, толкова повече останалите разбират, че не я е откривал...
Отговори с цитат
  #128  
Стар 1st November 2009, 23:21
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Браво Гуендолин!
Отговори с цитат
  #129  
Стар 2nd November 2009, 07:48
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Абе, Гуен, браво бе! Благодаря ти за разкошното мнение!
И за децата е напълно вярно, че обичат най-искренно.Това, че са в една или друга зависимоста от родителите не изземва чувствата им. Естествено, че с натрупване на годините човек натрупва много повече знания, умения и ... чувства, но това не прави първите по-малко истинни.
Именно поради това съм много съгласна и за "рамкирането". Просто не мо`й! И кво сега - остава да сложим етикетче "това е любов", а "това не е" и ще знаем към кой щанд да посегнем.... Всичко е само лично мнение, съм дадения момент и нищо повече. Не правило или критерии.
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
ПП: Заеби, чувството за собственост хич не е хубаво нещо, нито пък е нормално, не го оправдавай, само щото го има и при теб
Стрейндж, а ти защо го заклеймяваш, само защото го няма при теб? Казва се "Родината ти, семейството ти, полвинката ти" и т.н., т.е. нещо твое без да го купуваш или продаваш.
Не е чак толкова лошо това чувство, че нещо е твое. Има грижата и на "добрия стопанин", не само в грозните украски. И това чувство, че тещо или някой в някаква степен ти принадлежи не е основание за генерално дирижиране на живота му, защото обикновено горе-долу в същата степен и ти принадлежиш на този "някой" в живота ти.
Мисля, че влагаме различен смисъл в думата "притежание" и съм сигурна, че всеки ще си остане на своето мнение.
Отговори с цитат
  #130  
Стар 2nd November 2009, 08:36
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Напълно съм съгласна с последните постове на Мария и Гуен
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КаквопредставляваЛюбовта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:13.