IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th September 2006, 13:15
neli20 neli20 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 2
По подразбиране Моля за съвет

Здравейте на всички.Имам проблеми с храненето.До скоро гладувах в продължение 6 месеца.Ядох само мляко,домати и краставици.Но всичко започна да ме боли и знам,че това е само от глад.Миналата седмица започнах да се храня редовно,но цялата подпухнах,дори бях в стрес.Когато изям нещо,после се чувствам виновна и тази седмица пак гладувах.А не съм дебела,винаги сам била около 50-52 кг.Гладувам,защото когато започна да ям,цялата подпухвам,особено в лицето и не мога да се понасям.Вече незнам какво да правя,а не мога да продалжавам така да гладувам.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th September 2006, 13:18
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

Подуваш се , защото не ядеш и организма ти запасява всичко , което му попадне.
__________________
**По обективни причини може да се забелязват дразнещи тенденциозни правописни грешки в мненията ми. Съжелявам на мен не ми прави впечетление !!**
Или С всички , или На всички !!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th September 2006, 13:20
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

Аз ако ям домати краставици и мляко 6 месеца да съм скелет.Ама пусто нямам воля.Иначе сериозно мисля че трябва да се консултираш с лекар и хапвай по малко,но често.Не може да гладуваш толкова дълго.
__________________
За да почувствате цената на това,което притежавате,представете си,че сте го изгубили.
Плутарх
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th September 2006, 13:24
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране Re: Моля за съвет

Трябва да се захраниш постепенно, първоначално с бульони и крем супи и постепенно да минеш на по-твърда храна, не може още веднага на твърда храна, организма е отвикнал да я приема.

Имаш ли отвращение от храна, макар и минимално? Признаци на вълчи глад? Виждаш ли се огромна в огледалото? И колко килограма си свалила от гладуването?

Ако само заради подпухването не ядеш, посъветвай се с гастроентеролог, освен това ще е добре да си направиш пълни изследвания на хормони и да се видиш с ендокринолог. Внимавай обаче къде ги правиш, има такива, които наведнъж правят всичко, а това не е правилно, тъй като резултатите не са коректни, по определени дати се правят, добър ендокринолог ще ти каже кога, мога да ти препоръчам такъв.

Ако обаче се чувстваш и виждаш дебела и имаш отвращение от храна ще е добре да отидеш и на психоаналитик, възможно е да имаш наличие на анорексия дано не съм права, но имай едно на ум, страшно е минала съм по тоя път....
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th September 2006, 13:35
neli20 neli20 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Нямам отвръщение от храната,не изпитвам и глад.Но цялата подпухвам.Ужас Бях 54 кг.Сега съм 47 Благодаря ви за съветите.Искам да ви попитам и още нещо.Притеснявам се дори за най-малкото нещо,не съм срамежлива,просто се притеснявам за всичко,дори да няма за какво,си намирам повод и сърцето ме боли.А иначе обичам живота,обичам да се смея,но всичко ме боли,и непрекъснато се притеснявам
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th September 2006, 13:28
marlinkata marlinkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Според мен трябва да се консултираш с лекар възможно наи-скоро!!! Родителите ти какво казват? Потърси и тяхната подкрепа .......
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th September 2006, 16:15
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Доколкото знам, подпухва се от по-голям прием на въглехидрати - картофи, ориз, хляб, бобови и др. такива...Ако гладуваш, значи досега си ги изключила от менюто и сега изведнъж...ами ще се подуеш, ами...
Бягай веднага на лекар
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th September 2006, 22:58
Ratt Ratt не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 111
По подразбиране

Пиеш ли достатъчно вода? Ако не пиеш около 2 - 2,5 литра на ден, организма задърва вода и може да се появят торбички под очите, подпухане на клепачите и тн
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Молязасъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:46.