IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #751  
Стар 5th April 2007, 21:03
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от blagovest
В изварата има 590 ккал...
според моята таблица:
Извара (кашкавал)- 145 ккал/100гр
Извара (сирене) - 79 ккал/100гр
Отговори с цитат
  #752  
Стар 5th April 2007, 21:24
blagovest blagovest не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 342
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от blagovest
В изварата има 590 ккал...
според моята таблица:
Извара (кашкавал)- 145 ккал/100гр
Извара (сирене) - 79 ккал/100гр
Говоря за обезмаслената....например на Дядо Либен
__________________
Моля регистрирайте се тук: www.agloco.com/r/BBFL7059
Отговори с цитат
  #753  
Стар 5th April 2007, 21:26
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

А каква е разликата между двете? Не съм чувала досега да има извара приготвена от кашкавал?????
Аа според моята таблица в 100гр. извара с 0% масленост има 88 кал., 14 гр. белтъчини, 0гр. мазнини, 1.4 гр. въглехидрат, 82 гр. вода.
и Извара (вече го водят сирене) с 20% масленост, съдържа 96 кал., 14 гр. белтъчини, 4 гр. мазнини, 1,2 гр. въглехидрати и 75 гр. вода.
Витамините и на днете са В2, В12, S.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #754  
Стар 5th April 2007, 21:31
blagovest blagovest не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 342
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
А каква е разликата между двете? Не съм чувала досега да има извара приготвена от кашкавал?????
Аа според моята таблица в 100гр. извара с 0% масленост има 88 кал., 14 гр. белтъчини, 0гр. мазнини, 1.4 гр. въглехидрат, 82 гр. вода.
и Извара (вече го водят сирене) с 20% масленост, съдържа 96 кал., 14 гр. белтъчини, 4 гр. мазнини, 1,2 гр. въглехидрати и 75 гр. вода.
Витамините и на днете са В2, В12, S.
Ами на етикетите на Дядо Либен - 59 ккал
Матанд - 53 ккал
Джоси - 58 ккал
__________________
Моля регистрирайте се тук: www.agloco.com/r/BBFL7059
Отговори с цитат
  #755  
Стар 5th April 2007, 21:35
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

PassioN, не че изварата е направена от кашкавал, а е остатъчен продукт при производството на кашкавал, по аналогичен начин правят млечна и сиренена извара (съответо остатъчни продукти при правене на мляко или сирене).
тук е единственото място, където намерих извара с 58кал/100гр.
Отговори с цитат
  #756  
Стар 5th April 2007, 21:39
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Бе мен ако ме питаш, аз калории не броя ... това си е вятърничива работа. Важно е как съчетаваш храните и колко бързо се разлагат в стомаха ти. Аз си хапвам, но като съм на някъв хранителен режим с цел уж да сваля 2 кг. пак си хапвам ма корема ми е все празен и аз съм все вечно гладна ... и си постигам това което искам.
Проблема идва като започна да изяждам по 2 Lion-a на ден и още толкоз по толкоз фафлички .... тогава се омазнявам и ай пак наново
Е все пак идеята е да си наложа един определен хранителен режим на хранене за цял живот. хихи и за сега уж има напредък - като ми се яде сладко, ям орехи с мед или сушен ананас
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #757  
Стар 5th April 2007, 21:44
blagovest blagovest не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 342
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Бе мен ако ме питаш, аз калории не броя ... това си е вятърничива работа. Важно е как съчетаваш храните и колко бързо се разлагат в стомаха ти. Аз си хапвам, но като съм на някъв хранителен режим с цел уж да сваля 2 кг. пак си хапвам ма корема ми е все празен и аз съм все вечно гладна ... и си постигам това което искам.
Проблема идва като започна да изяждам по 2 Lion-a на ден и още толкоз по толкоз фафлички .... тогава се омазнявам и ай пак наново
Е все пак идеята е да си наложа един определен хранителен режим на хранене за цял живот. хихи и за сега уж има напредък - като ми се яде сладко, ям орехи с мед или сушен ананас

Ананаса е супер! Ама по повърхността му има май пудра захар!
Sorry! Говорех за сушения кокос.
__________________
Моля регистрирайте се тук: www.agloco.com/r/BBFL7059
Отговори с цитат
  #758  
Стар 6th April 2007, 07:26
aivito aivito не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 229
По подразбиране

аз 1 кг сирене не мога да изям, струва ми се много!Ама явно това в "диетата" е максималното количество.Ама принципа на тази диета е явно да се яде едно и също цял ден.Може да го замените с нещо, друго.Иначеза за сладкото като ми се дояде си обелвам една ябълка нарязвам я на малки кубчета в една купичка и слагам 2 лъжици, вода!Пускам я в микровълновата и става много вкусна и сладка!Пробвайте!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Даотслабнемзаедно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:38.