IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 22nd August 2007, 15:09
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

/Оффтопик Пълните ми душата като ви слушам наистина ли българите зад граница слушат чалга?
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #42  
Стар 22nd August 2007, 15:15
EMPRESS EMPRESS не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 869
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Хаха Aпo, подсети ме за последния път когато бях на български купон тук... върнах се в матрицата! Чалга до дупка до 4 часа сутринта, едни мадами в бели латексови мини рокли , крясъци, трева, накрая даже фенове на цска и левски се сбиха, по стара българска традиция. Накрая и полиция дойде.

Простотия по нашенски, оттогава не съм ходила.
Леле, все едно говориш за торонтовските купони Да не говорим, че на всичките се въртят едни и същи хора и от време на време правят и мизерии, та им забраниха вече да ги правят в една от църквите И по други (балкански) църкви хората си правят събирания, но не съм чула да има бой и такива неща.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 22nd August 2007, 15:24
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
/Оффтопик Пълните ми душата като ви слушам наистина ли българите зад граница слушат чалга?
Слушат еми, какво друго да слушат... бе то не е въпроса в чалгата, и ний сме си правили женски купони и сме си пускали нещо по-кръшно да потaнцуваме. Въпроса е че чалгата е само част от картинката. И е много жалка картинката понякога. Някои идват със следното мото - "аз съм Пешo и хич не ме е еня Кarl-Heinz какво ще си помисли за мене. И затуй ще си простея, щот ми е кеф, и съм горд Българин." "Учат" по 100 години, работят като хамали, и им дай да се напоркат и да правят простотии. Както жените, така и мъжете. Няма амбиции, няма интеграция.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 22nd August 2007, 15:40
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от Street
/Оффтопик Пълните ми душата като ви слушам наистина ли българите зад граница слушат чалга?
Слушат еми, какво друго да слушат... бе то не е въпроса в чалгата, и ний сме си правили женски купони и сме си пускали нещо по-кръшно да потaнцуваме. Въпроса е че чалгата е само част от картинката. И е много жалка картинката понякога. Някои идват със следното мото - "аз съм Пешo и хич не ме е еня Кarl-Heinz какво ще си помисли за мене. И затуй ще си простея, щот ми е кеф, и съм горд Българин." "Учат" по 100 години, работят като хамали, и им дай да се напоркат и да правят простотии. Както жените, така и мъжете. Няма амбиции, няма интеграция.
не малък % са и децата да ги наречем които са пратени от заможните им родители да учат по чужбина... мисля че от тези младежи не може много да се очаква при положение че е свикнал всичко да му е наготово и не му трябва толкова учене
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #45  
Стар 22nd August 2007, 15:46
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Да, за жалост има. Ама на такива дали ще учат в чужбина или в България все тая. Само че тука едва ли ще го изкарат, представям си някой да тръгне да си купува изпитите!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 22nd August 2007, 16:52
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хехе, децата пратени от богатите си родители се веят и гъзареят в чужбина точно както в България - по актуалните клубове със собствена кола и в подходяща компания не правят това, за което са пратени, ама и не са точно те тези, които ни излагат излага ни точно Пешо, който може да бъде както от някое село, така и от София и е дошъл със студентска виза, но с намерението да бачка 25 часа в денонощието поне първите две години (после шъ сменим специалността и шъ му мислим). Той се дружи предимно с българи, щото немския му не е толкова добър, че да може да комуникира нормално с който и друг да било, а пари за курс що да дава, като може да ги изпие- все пак това са около 600 евро двумесечен курс за подготовка за DSH...
А изпита... лесна работа... Пешо си е подал документите освен в Лудвиг- Максимилиан и в Техничесия университет, където няма DSH и приемат сульо и пульо... е така беше по мое време в Мюнхен, ама не вярвам и сега картинката с ученето да е много по- различна...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 22nd August 2007, 17:07
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

А, чакай малко! Аз имах предвид изпитите, които Пешо трябва да взима когато са го приели вече! Особенно ако учи нещо сериозно. Хич не му е лесно на Пешо, особенно с мизерния му немски.

А иначе си много права. Макар че богат тук и богат в БГ все още са доста различни понятия, поне в повечето случаи.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 22nd August 2007, 17:16
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ааа, Кейти, Пешовците по мое време не се и опитваха да вземат изпити, на 50 % от Пешовците кариерата им в Германия протичаше по схемата 2 години бач, смяна специалността, още две години бач и като дойде време за Zwischenpr
Отговори с цитат
  #49  
Стар 22nd August 2007, 18:41
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Какво имате против Пешо че го наехте? :P
Иначе защо да даваш пари за курсове по немски като се намираш в Германия... до няколко месеца би трябвало да нямаш проблеми
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #50  
Стар 22nd August 2007, 18:51
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

не разсъждавай и ти като Пешо
Това да си в Германия и да се подготвиш за изпита по немски са две различни неща- аз отидох след 5 години езикова гимназия с немски и откровенно си казвам,че без курса нямаше да взема изпита.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къдесенамиратечужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:54.