IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 6th March 2011, 08:26
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Вие говорите за деца!!!

Естествено, че ако се е скарало с другарчето си от детската градина или училището ще бъде порицано и то остро. Ако е говорело в час, пречело е на учителката да си проведе урока - също.

Темата обаче не е за децата.

Тя е за солидарността между възрастни индивиди.
Там вече солидарността има съвсем друго измерение. Защото не е детска пакост, а умишлено, осъзнато действие от възрастен.
Предполага се, че този възрастен индивид има собствен акъл, мнение, реакция и начин на държане.

От което следва и нашата реакция към съответното действие. И тя НЯМА начин да е еднозначна към всеки. Точно тук се намества нашето възприятие за честнот, почтенност, близост с човека.

Не разбирам защо тук има хора дето все търсят "под вола теле"
Въртят, сучат, изместват центъра на темата към периферни примери и така се вживяват в нападките си, че забравят за какво иде реч.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #82  
Стар 6th March 2011, 08:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Вие говорите за деца!!!
Темата обаче не е за децата.

Тя е за солидарността между възрастни индивиди.

И в частност-женската.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #83  
Стар 6th March 2011, 09:36
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

да си солидарен към детето си не означава да го оставиш да прави глупости. Но да го унижиш пред останалите хора не е добро решение и ще предизивка само омраза в него. Много добре мога да обясня ситуацията когато съм с дъщеря ми на саме и да я накарам да осъзнае, че постъпката и не е била правилна и съответно тя сама да стигне до извода, че трябва да се извини.
Солидарност към членовете от семейството - дадох пример със сестра ми. ако изневерява на мъжа си. Аз съм против изневерята и бих и го казала насаме, но ако трябва да взема страна - ще взема нейната, защото ми е сестра.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Женскасолидарност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:07.