IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1361  
Стар 24th August 2009, 16:04
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Как да нямам млечни ??? Ям кисело мляко, извара или сирене всеки ден. Не обичам месо ... Насила ям по 2 пъти в седмицата.
А на фитнес чак другия месец ще мога да ходя вече по-сериозно, защото сега нямам никакво време и за това . Нямам търпение вече !!
Отговори с цитат
  #1362  
Стар 24th August 2009, 16:07
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Извинявай, не видях ЦЯЛАТА кофичка кисело мляко. И все пак са ти малко. 95% от храната ти е зеленчуци.
Отговори с цитат
  #1363  
Стар 24th August 2009, 16:13
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Да, така е. Много бях свикнала да смесвам храната и да ям всякакви глупости. Сега ми е трудно да ям едно и също и единствения начин да не изтрещя за сладко е да ям салати, защото ОБОЖАВАМ. Просто замествам едно любимо неюо с много от друго любимо нещо.
Въпреки това се опитах да увелича малко млечните - напълних си тиквичките с обезмаслена извара и яйца.

А тъй като ям по-малко месо, ако увелича изварата, сиренето и т.н. проблем ли ще бъде намаленото му количество ? Наистина не обичам всеки ден да ям месо ...
Отговори с цитат
  #1364  
Стар 24th August 2009, 16:45
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Доста се стресирах от постовете на Аник и Хатред и излязох на пазар.
Измислих си нещо за вечеря и бързам да го споделя преди да съм го приготвила, за да видя мнението ви.
4 тиквички /настъргани/+2 стръка лук+ 1 яйце+ копър и магданоз, подправено с полезна сол малко и черен пипер. Смятам да го запеча в съвсем леко намаслена със зехтин йенска тавичка, а отгоре няколко резана домат. Става ли?
Да отбележа - това количество е за две хранения.

Аз отскоро съм във вашата тема и все още се уча та не се притеснявайте. Критикувайте ме и давайте напътствия
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1365  
Стар 24th August 2009, 18:21
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

мауз, едно яйце е малко като белтъчен компонент във вечерята.

aniK, добре дошла. Сега, след като си тук, очакваме и да пишеш по-редовно. Само сливи, домати и извара - много малко бе.

А къде се изгуби swe3tynka ? Става нагла с това двумесечно море. И то в Турция
Отговори с цитат
  #1366  
Стар 24th August 2009, 18:25
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

мауз, чак сега прочетох, че количеството било за две хранения. Това вече е тотална оскъдица. Ако си се хранила така системно, си се докарала до плато.

Трябват ти протеини с всяко хранене: яйца ( ако искаш, махай жълтъците, но тогава трябва да увеличиш броя на белтъците ), извара, пилешко, риба ... Слагай и по някоя и друга лъжица зехтин в салатите, за да не си докараш проблеми от дефицит на мастноразтворими витамини. Внимавай сиренето, което консумираш, да не е твърде солено. Хрумна ми и друга евентуална причина за застоя: споменавала си, че хапваш мляко 0,1%. Пълно е с нишесте, от него се задържа много вода.
Отговори с цитат
  #1367  
Стар 24th August 2009, 19:04
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Ох, добре милички.
Ако пия студен чай приготвен от мен по-добре ли ще е от айрян?
Към горецитираната вечеря сложих още едно яйце, та станаха две + 2 люти чушлета.
Но ви излъгах. Стана страшно много и успях да изям малко по-малко от 1/3 от тавичката /26х14 см./

От утре минавам на пилешко. Но трябва да хапвам поне краставица с него иначе..само...месото...напомн я ми за Дюкан, а се отвратих от пилешко покрай миналагодишната диета. Дали става?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1368  
Стар 24th August 2009, 19:05
Аватара на Disaster
Disaster Disaster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 186
По подразбиране

Да се включа и аз.
към 8 : 1 праскова
закуска:пъпешов шейк(150 мл пр.мляко)+праскова+още малко пъпеш
обяд:салата от леща(60 г леща)+морков+2 големи домата
межд:диня
вечеря:100 г пил.месо+1 печено яйце+салата от зеле и морков
По въпросите на мауз...и аз мисля,че с това неядене не отслабваш.Ако продължиш така ,сигурно ще задържаш още известно време и после ще започнеш да слабееш главомолно и ще си докараш проблеми.Аз тиквичките въобще не ги броя за храна-само вода(между другото ще пробвам твоята рецептичка hatred )
Хапвайте повече ,мили дами!!
Отговори с цитат
  #1369  
Стар 24th August 2009, 20:44
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

мауз, не се тревожи за краставицата. И домат да е, пак не се тревожи. Изобщо зеленчуците не могат да навредят на отслабването, а само да го подпомогнат и да очистят организма ти. Аз все още не съм получила разумно обяснение на зеленчуковата рестрикция при Дюкан

Disaster, и аз тиквичките хич не ги броя и не ги отчитам, споменавам ги само когато са ключов компонент в някоя манджа. Допада ми менюто ти, въпреки, че е по-въглехидратно. Някак сезонът го предразполага, а и въглехидратите ти са от добри източници.
Отговори с цитат
  #1370  
Стар 24th August 2009, 21:18
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мауз, Jaynee, даваме откъслечени съвети, з'то занем за какво говорим, а вас хвърляме в пълен хаос. Наскоро бях обобщавала някои принципи, които спазваме, но май ми е по-лесно пак да ги напиша, отколкото да ги търся. Та в общи линии:
1. Храним се предимно с протеин и зеленчуци (изключваме въглехидратните такива)
2. Въглехидратите са от сложните и концентрирани в първата част на деня
3. Храненето е през 2-3 часа
4. Много вода - 1.5, 2л на ден
5. Млечните са извара и кисело мляко (пълномаслено). Сирене и кашкавал в премерени количества, а прясно мляко в кафето (Мауз!!!, а и всички жени: кафето изсмуква калцият и е един от основните "приятели" на остеопорозата).
6. Не консумираме: тестено, сладко, пържено, панирано
7. Не пием: газирани и сладки напитки, "натурални" сокове....
Ох, това в общи линии.


hatred, вечерята ми се състоеше от традиционната огромна салата (сега имам много домашен зарзават :P ), пилешко месо и ... малко ядки и то печени
Наистина, swe3tynka не се ли върна вече И blinblin май днес трябва да си дойде
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:06.