IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1371  
Стар 24th August 2009, 22:22
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Ох, добре милички.
Ако пия студен чай приготвен от мен по-добре ли ще е от айрян?
Към горецитираната вечеря сложих още едно яйце, та станаха две + 2 люти чушлета.
Но ви излъгах. Стана страшно много и успях да изям малко по-малко от 1/3 от тавичката /26х14 см./

От утре минавам на пилешко. Но трябва да хапвам поне краставица с него иначе..само...месото...напомн я ми за Дюкан, а се отвратих от пилешко покрай миналагодишната диета. Дали става?
Смени половината айрян и чай с чиста вода, изворна или трапезна. минимум 2 литра, после пий други неща като искаш.
Ани К ти е дала основните съвети. Яж повече чисто месо, освен сиренето, яйцето и зеленчуците, а не за сметка на нещо от тях. С две думи яж повече и пий вода
Отговори с цитат
  #1372  
Стар 24th August 2009, 22:23
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Мацки, аз се завърнах в Сф. Миналата седмица храненето ми беше малко безразборно - не като съдържание, а като часове и количества. Не съм тренирала... абе не се чувствам много във форма и май се върнах по-уморена от т.нар. почивка с малкия ми мишок.
Днес съм ОК - сини сливи, домати (много), извара, все хубави неща. Тази сутрин не станах да тренирам, защото просто исках да се наспя

Мауз, какво друго консумираш, освен зарзавата? Каза, че пиеш айрян, кафе с подсладител... моля те изброй всичко, освен храната. Зеленият чай не върши чудеса, той е по-скоро тонизираща напитка. Колко вода пиеш (чиста вода), какви са количествата на сиренето?
hatred, откакто се премести в новият дом, май по-рядко пишеш Някой отнема форумното ти време
monita, много малки количества, наистина. Предполагам, че така се чувстваш добре, но тялото свиква и влиза в плато
Колко белтъчини ядеш на ден?? Информативно питам
Отговори с цитат
  #1373  
Стар 25th August 2009, 06:24
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maika
Колко белтъчини ядеш на ден?? Информативно питам
Тук уцели въпрос Идея нямам даже!!! Мога да седна да сметна, но умишлено не съм го правила.
Обедното ми хранене почти винаги е салата с млечни или яйца (предимно извара, но понякога сирене, запечено/варено яйце...), а вечерното - салата с месо.
Сутрешното междинно ми е плод, а следобедното - извара/кисело мляко/плод/ядки...
Отговори с цитат
  #1374  
Стар 25th August 2009, 06:26
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Хапвам и месо, но рядко.
За днес: препечена филийка от многозърнест хляб, малко кафе, чай с мъничко мед, после изцеден грейпрут.
М/у - зелен чай.
За обяд: пилешко и краставица и домат.
След обяд: сливи и някой бадем и тиквено семе - непечени.
Вечеря: салата и месо.

Правя си и домашен студен плодов чай с много лимон, вместо айряна. Аз имам нужда от много течности заради диабета.

Дано я одобрите!
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1375  
Стар 25th August 2009, 06:38
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мауз, ОСНОВНАТА ТЕЧНОСТ Е ВОДТА Всичко останало са производни Цял живот не успях да науча майка ми да пие вода Не и биля вкусна. Имам и подобни приятелки

В момента си пия чая с форума и имам време да коментирам менюто ти
1. Това към всички, не само към теб - пълнозърнестия хлаб като се препече, не става ли лепкав (клисав) За пълнозърнест аз приемам Мастермахер-а, но понеже е скъпичък, за домапните купувам Вита.
2. Ние (сектата) сме привърженици на яденето на плодове, а не на изтискването им, з'то се губят фибрите.
3. Не е лошо в салатите да участва нещо зелено (злена салата или зеле).
4. Следобедното хапване да не стане доста обилно Ядките са полезни, но доста калорични!
5. Днес нямаш млечни, дано не ги изключиш напълно след напия коментар за месото - просто разнообразявай
Мауз, как си с ходеnето до WC? Изключително важно е да си редовна - водата, фибрите от плодовете и зеленчуците (затова предложих и зеленолистни) поддържат редовността ТАМ

Освен тиквички с извара, аз често готвя броколи и карфиол (задушени с малко сметана например или пък само сварени в подсолена вода), месото го пека или в доматен сос, или в сметана, правя и гювечета...
За домапните готвя и други неще де, но не ги ям
Отговори с цитат
  #1376  
Стар 25th August 2009, 06:49
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Да Аник, пия много течности, но това са главно чай и сокове. Нали чая е просто ароматизирана вода, с какво може да ми попречи? Именно заради WC-то имам проблеми и за това пия този зелен чай, дето му викат за отслабване. Така се поддържам иначе проблемът ми се проточва с дни, но от две години съм редовна.
И аз предпочитам плодовете цели, но нещо грейпрута ми е кисел и ми е по-лесно да го изпия.
От хляба взимам многозърнест на "Стратос", не става клисав, дори е много вкусен препечен.
За следобяд ще сложа чаша кисело мляко, вместо тиквеното семе - става ли?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1377  
Стар 25th August 2009, 06:59
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

О, да, ако чаят е домашно приготвен, без никакви сладости, само за аромат, абсолютно го приемам.
Зеленият чай, който ти пиеш ("Сание" най-вероятно), не е зелен чай, а някаква билкова смес за разхлабване Мисля, че съдържа кори от бреза и други... Аз лично пия по 1/2-1 литър зелен чай на пакетчета, който е направен от листата на чаено дърво. Този е зеленият чай, който има антиоксидантно, диуретично и не знам какво друго полезно действие
Сание-то не трябва да се пие продължително време - изтънява лигавицата на червата и стомаха. Освен това организмът свиква и той спира да действа. Ако може да не се пие никога, още по-добре, но понякога се налага Отслабващият му ефект е много спорен.
Умишлено попитах за ВЦ, з'то много жени имат проблем, а той се задълбочава с годините. Опитай се да наблегнеш на баластните храни!!! С по-често хранене и протеинова храна, много вода и движение, би трябвало да се нормализира перисталтиката на червата

Следобях си хапни сливки и бадеми или семки. Те също действат добре на стомаха. Просто гледай да не се увлечеш в количествата. hatred например яде по 15-20 бадема. Аз по-често над 20 ги докарвам, но все с едно на ум да не прекалявам
Отговори с цитат
  #1378  
Стар 25th August 2009, 07:06
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Никога не хапвам повече от 5-6 бадема и толкова тиквено семе.
Студеният чай си го приготвям у дома и знам какво съдържа.
Вярно че го прекалих оня чай "Сание", но иначе никакво движение и фибри не помагат. Понякога го сменям с "Лаксит" на д-р Ташков.

Благодаря ти за всичко Аник и ти желая усмихнат ден!

Чакам и други съвети винаги когато имаш време.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1379  
Стар 25th August 2009, 07:51
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Добро утро

Аз се събудих и директно с въпрос, да не го забравя .. Нали от солта се задържало вода. Обаче някой ми беше споменал някаква сол, която се употребявала по време на диети. Каква е тази сол и изобщо има ли такава?
Отговори с цитат
  #1380  
Стар 25th August 2009, 08:04
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

Менюто ми за вчера
Закуска: кисело мляко с овесени трици
Обяд: Филийка Мастермахер с шунка
Вечеря: Кисело мляко, домати и обезмаслено и обезсолено сирене, чушка и шунка
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:07.