IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 10th January 2009, 19:42
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Нищо в живота, в природата не е сигурно, следователно всичко е възможно. Точно затова, ние хората сме възприели общи правила и норми, които се задължаваме да спазваме за общото благо, а който не ги спазва - си носи последствията!
Вече виновен или не, за това си има съответните органи.
Няма да се учудя ако нарочно раздухват случая за да заострят вниманието на обикновения човек какво не бива да прави. .. и разбира се да отклонят вниманието ни от други случващи се неща.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10th January 2009, 20:11
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Разбира се че трябва да си излежи присъдата , която е лека дори за нещото което е извършил
Кокошкари ги вкарват за по-дълго.
Също така си мисля че надали ще остане толкова съкрушен психически за цял живот заради постъпката си, ако беше толкова съвестен нямаше да се качва да кара , и с такива скорости, не му е и за първи път.
Това че е спортист, и известна личност ни наи-малко не трябва да смекчава вината му, трябва да се мери с еднакъв аршин.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10th January 2009, 20:20
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Не знам изобщо какви са тези разделения - тоя е допринесъл с нещо, нека му е по-лека присъдата... Абе, то в крайна сметка прекрасни хора се разболяват ,биват жертви на различни престъпления, такъв е животът, така се е случило, всеки си носи последствията и си изживява съдбата по променен и неблагоприятен начин. На мен също ми е жал, че много хора са инвалиди, без дори да са виновни, какво да тръгна да мисля някой, който е отнел чужд живот ли?
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10th January 2009, 21:43
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
hatred, ако утре някой пиян, каращ с превишена скорост в насрещното, предизвика катастрофа и недай си боже загинат твои близки, какво ще си мислиш за тоя някой?
Ще съм бясна и ще искам да го убия този някой.
Нормално.
От гледна точка на дистанцията позицията се променя.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th January 2009, 00:24
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
На всеки може да се случи да убие, да нарани ... Колко ли от шофьорите могат с ръка на сърцето да кажат, че никога не са сядали в нетрезво състояние зад волана и винаги са спазвали правилника ...


За всички, които някога са нарушавали правилата ( а това са повечето хора ), трябва да е ясно, че разликата между тях ( дори бих казала нас ) и него е в това, че той не е имал късмет и безотговорността му не е останала без последствия.

За какъв късмет говориш със 2-3 промила алкохол,ПО ТВОЙТЕ ДУМИ ДА ПИЕМ И ДА КАРАМЕ ПЪК АКО КЪСМЕТА Е С НАС ЩЕ ОЦЕЛЕЕМ..
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th January 2009, 01:26
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Дразня се от реакциите на повечето българи - бил убиец, рецидивист, мръсник, свиня и т.н. и т.н.

Що, не е ли убиец?

Препоръчвам ти да прочетеш Наказателния кодекс, чл. 343, за да видиш колко леко се е отървал. И да попитам, какво те кара да мислиш, че за пръв път кара пиян, та говориш за "лошия му късмет"?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #27  
Стар 11th January 2009, 02:26
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Лошото се случва за секунди, а болката остава за цял живот.
Жалко за Максим, но трябва да си изкупи вината, до колкото е възможно.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 11th January 2009, 09:23
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Ще съм бясна и ще искам да го убия този някой.
Нормално.
От гледна точка на дистанцията позицията се променя.
Първо, благодаря за честноста. Звучиш егоистично, точно както аз обичам и смятам, че трябва хората да звучат. Само ще ти дам една идея за размисъл, която си е пак егоистична.

Таа... за да избегнеш това което се случва на семействата на пострадалите при ПТП-та, то трябва да си съпричастна с тях и да се поставиш на тяхно място. Така с общи и твърди действия помагайки на тях (реално пострадалите), ако щеш и морално само, ако щеш и с гражданска позиция само, то така си помагаш и на себе си! Мдаа.. и защо ли? Защото ако повечето от нас (българите) не сме безразлични и успеем да разчупим съществуващото мнение, че можем да се отървем безнаказани, то като цяло ще бъдем по-внимателни на пътя, ще имаме страх и респект от закона и неговите представители, което неминуемо ще доведе до спад в общия брой на инцидентите, което пък означава, че и шанса нещо да се случи на твои близки намалява.
Защото смятам си съгласна, ако Максим не беше пийнал, не беше карал с превишена скорост в насрещното, то едва ли щеше да се случи това нещастие.
Така че помагайки на другите, помагаш на всички, а ти си част от всички.

Така представен този модел може и трябва да се прилага във всяка сфера от нашия живот. Основната идея е човека да не бъде безразличен, а да е съпричастен, защото общото благо или липсата на такова реално му въздействат.

Благодаря за вниманието!
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th January 2009, 10:33
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дива
Само че той стана изкупителна жертва и то точно заради името си . Някои други и пари нямат и в затвора не влизат .
Е, и?

Заради някои други и той да не влиза, така ли? Или пък ТОЧНО ТОЙ, колко несправедливо

И кво го обсъждате този завой, сякаш се намира посредата на Бермудския триъгълник. Всяко (имам предвид всяко) лято го преминавам по поне 10 пъти в едната посока, намира се между разни дървета, храсти и прочее, няма никаква видимост от другата страна и трябва да си пълен олигофрен да се засилиш точно там. И в това няма да има нищо случайно, зависещо от късмет. Има огромна разлика да нарушиш правилата вдигайки 10 км повече на Цариградско или А1 и да влезнеш в насрещното с несъобразена скорост в завой без никаква видимост!

Имаше едно интервю с бащата на Мануела преди време, в което изказа възмущение как всеки мисли кво ли ще стане с живота на Максим и Албена, как ли е той, как ли го превъзмогва, никой не пита кво ше стане с живота на Мануела.... и аз допълвам и нейните роднини, ами родителите на починалото момче?

Пак ще го напиша - искайки да не влиза в затвора, ами да "работи" за да помага на Мануела, той не прави нищо достойно. Пък и РАБОТИ при него се дефинира по различен начин, щото той докато РАБОТИ фактически кара кънки, т.е. не искам да влизам в затвора, а да карам кънки, но ви уверявам - много ми е гадно и цял живот ще ми тежи. За мене тоя е абсолютна шушумига.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11th January 2009, 11:25
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

според мен ,независимо ,колко си исвестен трябва да има справедливост и да си лежи присъдата,много ме дразни понятието "ефективна присъда",може ли след като има присъда да не е ефективна,какъв тогава ще е ефекта от присъдата ,това е пълна глупост,но май у нас повечето приъди са "неефективни",ако той не беше пил бих казал на всеки може да се случи,но след като е пил начи е тотално безрасъден егоист което по никакъв начин не би следвало да го оправдае
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МаксимМануелаПетърпострадалитеоткатастрофи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:54.