IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 12th January 2009, 11:01
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

туй към кого г-н Гееерал?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #42  
Стар 12th January 2009, 12:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Много безсмислена тема, дори обидна към загубените животи.

Ето аз съм пристрастен в случая заради фигурното пързаляне, отделно съм голям почитател точно на Албена и Максим и от тази страна мнението ми не би било обективно. От друга страна съм способен да оставя тея неща на страни, да помисля трезво и тогава мнението ми изобщо не е положително за Максим.

Много е ясно, че неговите фенове и нямащите нищо общо с живота на пострадалите, ще викат "ааа тука е несправедливо айде да го пуснеме да кара". Но всеки 1 от вас, ако в този момент разбере, че примерно някой от пострадалите му е братовчед, веднага се променя мнението му. Така е и от другата страна - всички, свързани с техните животи, естествено са против Максим - той е посегнал на роднините им, променил е живота им. Въпрос на гледна точка. Точно затова спорът се решава от съдия, който нито е роднина на пострадалите, нито е състезател по фигурно пързаляне. Пристрастността ви замъглява очите. Ако говоря като безпристрастен - как може да оневинявате някой, отнел живот, употребил алкохол - качил се в автомобил, въпреки, че е лице на кампания против пияните шофьори. Все едно е сега Бойко Борисов както е лице в клипа за децата в будна кома, да вземе и да избие 2-3 хладнокръвно, за да ги спаси от гадния живот разбираш ли. Няма оневиняващи доказателства, не може и да има. Откраднат е живот, провален е друг, ако от тази ситуация се измъкнеш като невинен, то със сигурност отсъждането на съда е неправилно.

И както казаха много други - какво като други се измъкват, по тая логика да почнем всички да грабим и убиваме, щото други се били измъкнали. Или айде да направим компромис и за Максим, щото е световен шампион, да го причислим към измъкващите се, а после да псуваме по форумите, че в България нямало правосъдие. И точно тея, които не искат да има ефективна присъда, със сигурност са писали и по темите за липсващото правосъдие - колко са разочаровани от правосъдието в България.

Вината в случая не се определя по това как се казваш, какво спортуваш и колко пари имаш, поне не би трябвало да е, взимат се доказателствата от определения ден - пиян шофьор, несъобразена скорост, лоши пътни условия, бла бла и се отсъжда само и едиствено на тяхна основа. Може да има утежняващи вината доказателства, както в случая рекламното лице на кампанията, но не и смекчаващи (както например това, че е световен шампион).

И най-добрият човек на планетата може да убие волно или неволно друг и пак трябва да понесе вина, особено пък ако е употребил алкохол и се е качил на Хамър да свисти по завоите. Ходил съм да видя хамъра в полицията в Приморско, еми доста усилия се искат да го смачкаш толкова. Ако го беше смачкал в дърво - се тая, той го е смачкал в други хора с много по-слаба кола. Ако той беше в Ситроен Саксо, сега щеше също да е мъртъв и отдавна нямаше да се говори по новините, тъй като щеше да се счита, че е достатъчно наказан. Ако тогава бихме се примирили и казали "наказанието е достатъчно", то как сега можем да кажем, че пускането на свобода е достатъчно "наказание" ?

Преди 15 години тираджия уби 3 мои роднини и получи 11 години затвор, ефективна присъда. Не беше пил. И пак не смятам, че е достатъчно, но все пак е нещо. Това е нормалното, а не да го пуснат с условна за 2 години. Не, че животът може да се измери с години, не че може да му се даде някаква стойност, но 2-3 години е една минимална ефективна присъда за човек, отнел живот.

Да се качиш пиян в кола е като да си заредиш пистолета пиян и да се разхождаш по улиците.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #43  
Стар 12th January 2009, 13:07
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

В този частен случай на Максим, не бих правила коментар в прав текст, защото ще съм крайна, по причина, че е публична личност, в противоречие с равнопоставеността пред закона.Четох цялата тема, всеки коментира според вижданията си, но...че има война по пътищата има,КАК е най-важниат въпрос.Как да се справим? 2,3- ма убити на ден, повечето млади хора. Толкова много фактори,закони, корупция, лоши пътища,употреба на алкохол, несъобразена скорост и т.н.Някой да вижда решение на проблема?Иначе всичко друго са празни приказки.Като се замисля, май, не само за пътищата се отнася този въпрос.
Някой ще попита, ти какво предлагаш?Имам мнение по въпроса, но незнам дали ще е в правилата на този форум да го изразя.
Ще напиша, а админа, ако прецени да го изтрие.
Личният пример, една птичка прави пролет, активност на изразяване на гражданската позиция, но не във форума, а на улицата и не в Сф а навсякъде и ефекта на доминото.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 12th January 2009, 21:14
dolche dolche не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 23
По подразбиране

Като обсъждате случая с Максим някой може ли да каже какво се случва с полицая, който уби на пешеходна пътека в Дружба 3 човека- младо семейство с детенце, а? Не защитавам Максим, но не ви ли се струва, че справедливостта в България е "малко" показна?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 12th January 2009, 21:20
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolche
Като обсъждате случая с Максим някой може ли да каже какво се случва с полицая, който уби на пешеходна пътека в Дружба 3 човека- младо семейство с детенце, а? Не защитавам Максим, но не ви ли се струва, че справедливостта в България е "малко" показна?
Не влезе ли в затвора
Всеки път като мина от там и настръхвам като вида стълба с цветя и снимки
Отговори с цитат
  #46  
Стар 12th January 2009, 21:22
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolche
Като обсъждате случая с Максим някой може ли да каже какво се случва с полицая, който уби на пешеходна пътека в Дружба 3 човека- младо семейство с детенце, а? Не защитавам Максим, но не ви ли се струва, че справедливостта в България е "малко" показна?
Каква пък е тая Дружба 3?
п.п. За да няма недоразумения, спазвайте пунктуацията.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 12th January 2009, 21:45
dolche dolche не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 23
По подразбиране

Не Дружба 3, а три човека. Сега разбра ли? Темата е важна, а не пунктоацията.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 12th January 2009, 21:48
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шаро
Цитирай:
Първоначално написано от dolche
Като обсъждате случая с Максим някой може ли да каже какво се случва с полицая, който уби на пешеходна пътека в Дружба 3 човека- младо семейство с детенце, а? Не защитавам Максим, но не ви ли се струва, че справедливостта в България е "малко" показна?
Каква пък е тая Дружба 3?
п.п. За да няма недоразумения, спазвайте пунктуацията.
Цяло семейство загна на пешеходната пътека в Дружба 1...Жена ,мъж и дете на2-3 годинки
Отговори с цитат
  #49  
Стар 12th January 2009, 21:50
dolche dolche не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 23
По подразбиране

Слава богу, някой все пак разбра за какво става дума. Но не се знае явно какво става с убиеца на това семейство.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 12th January 2009, 22:11
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

На мен ми е ясно за какво става дума, но така написано е погрешно. Трябваше да се сложи запетая след Дружба.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МаксимМануелаПетърпострадалитеоткатастрофи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:44.