IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 8th March 2007, 06:24
Roza78 Roza78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Цитирай:
Първоначално написано от Цвета С
почти всиките ми приятелки и аз го правим и така се държим във форма
А с кой "уред", щото аз имам този дето е като дамски душ, ама не мога сама...?
Аз не те съветвам да използваш 'дамски душ' за това - въпреки че на практика може. Използвай иригатор - водата прониква много по-навътре в тебе и изчиства по-голяма част от дебелото ти черво ...
За целта също трябва да си в хоризонтално положение - а освен това иригатора го закачаш някъде на подходяща височина и няма нужда никой да ти помага - освен ти ако не искаш, разбира се !!!
Отговори с цитат
  #162  
Стар 8th March 2007, 06:31
Roza78 Roza78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Цитирай:
Първоначално написано от Celine
абе някопй правил ли си е клизма лйубопитно ми какво е това?
този АЛЛАКТ който беше препоръчан по горе никъде не го намерих
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B7%D0%BC%D0%B0
Оказва се, че е по-ефикасно и по-безопасно средство от всякакви лаксативи.
Мена,
остави този URL, а опитай нещо много по-добро за клизмите:
www.howtogiveanenema.org
Има около 10-ина безплатни статии в този сайт и общо взето е доста подробен, ако ще използвате тази процедура !
(Е, лошото е, че не е на български ...)
Отговори с цитат
  #163  
Стар 8th March 2007, 06:37
Roza78 Roza78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Ауу, все едно съм във филм на ужасите - клизми, приставки, среднощно събуждане, ужас!

Защо никой не препоръча правилно хранене? Едно кисело мляко на ден прави чудеса. Аз даже май го казах тва в началото някъде на темата, ама ще го кажа пак, дано хване ред

Имала съм подобни проблеми и аз, когато ядях по три пици на ден и четири сандвича с нищо.

След подобни на вашите мъки си викам "Тая работа няма да стане така". И започнах да ям кисело мляко всяка вечер.

Зелето - и то вечер, за да има време стомаха да го смели, помага също.

Движението също е важно. А понякога - затопляне на коремчето и масаж като на бебета върши чудеса.

Чувала съм, че не е хубаво стомаха да се свиква на хапчета, защото го домързява да работи сам.

А това да си правиш клизма по собствено желание, не го разбирам, наистина.

И последно, обещавам - седмицата преди идването на месечния цикъл е нормално да има запек - 3, 4 или пет дена, на всяка според късмета.

На някои хора клизмите им доставят удоволствие - въпреки че не е за вярване ...
Отговори с цитат
  #164  
Стар 8th March 2007, 06:42
Roza78 Roza78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
А на мен точно киселото мляко ми причинява запек....
Клизмата по принцип си е полезна за организма, независимо дали човек страда от запек...
......ама аз не мога да си правя...
Ами тогава защо не намериш някоя приятелка да ти помогне !?
(Аз не съм кандидат, не се безпокой...)
Отговори с цитат
  #165  
Стар 9th March 2007, 08:56
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

виждам, че се заформи дискусия за или против клизмите... за съжаление аз от 3 години и 10 месеца ползвам клизмата през ден - изобщо не работят червата ми и докторите ми казаха-или ги изрязваме и ти изкарваме червото под лявото ребро или си търси народни методи. тогава се обърнах към източната медицина. сред многото литература и опити с различни методи само това ми помогна. има и много негативи, но и доста плюсове. и най-важното е, че отложих във времето инвалидизирането ми. другата възможност е ужасна и не искам да пиша за нея. а на онзи който казва, че клизмата доставя удоволствие - искам да му кажа, че не е така, но това е начин да оцелееш и самата мисъл, че си още жив и що-годе нормален във физическо отношение може да се сравни с удоволствието. лек ден ви желая!!!!
Отговори с цитат
  #166  
Стар 9th March 2007, 12:07
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

не разбрах, извинявай имаш напълно преустановена перисталтика или какво че не можеш без клизма да отделяш?
Слава Богу че си намерила решение, стомата е много съсипващо психиката нещо, даже лекарите казват че при жените ако трябва да избират всички предпочитат мастектомията пред това да ги включат на стоматозната торба.

Много ти сaсчувствам и ти пожелавам никога да не стигнеш до инвалидизиране и клизмата все тка да ти помага.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #167  
Стар 9th March 2007, 14:11
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

не работят пустите му черва. правих различни и доста болезнени изледвания, но така и не можаха да ми кажат какво ми е... от там започнаха и диетите-първоначално бяха категорични-направи това и ще се оправиш-спазвах диетата 1-2 месеца и нищо; и така доста диети на различни доктори и школи... съсипах си здравето... накрая една докторка ми определи, че е на психогенна почва! и как го разбра- защото като се напия, до около 8-10 часа се появява перисталтика и .... идва крайния резултат. да, да, ама - не, не мога все поркана да ходя...; но дори и това заключение не помогна. ползвала съм всички слабителни средства, които има в БГ. доста от тях не ми помагат, а тия дето ми помагат, просто на третия прием вече не влияят. 2-3 пъти почти съм правила отравяния на кръвта,защото достичка се позапекох-но това беше в далечната ми младост. сега не допускам такива работи. но докато съм в състояние сама да се обслужвам ще правя тази процедура, а като не мога вече, ще му мисля
Отговори с цитат
  #168  
Стар 9th March 2007, 15:10
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

а 50 гр зехтин на гладно пробвала ли си?
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #169  
Стар 9th March 2007, 15:42
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

пробвала съм
Отговори с цитат
  #170  
Стар 10th March 2007, 01:26
Цвета С Цвета С не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 411
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Roza78
Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Цитирай:
Първоначално написано от Цвета С
почти всиките ми приятелки и аз го правим и така се държим във форма
А с кой "уред", щото аз имам този дето е като дамски душ, ама не мога сама...?
Аз не те съветвам да използваш 'дамски душ' за това - въпреки че на практика може. Използвай иригатор - водата прониква много по-навътре в тебе и изчиства по-голяма част от дебелото ти черво ...
За целта също трябва да си в хоризонтално положение - а освен това иригатора го закачаш някъде на подходяща височина и няма нужда никой да ти помага - освен ти ако не искаш, разбира се !!!
принципно си права по-добре е , но като няма друго и това върши работа ,не както трябва ,но вс е нещо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:52.