IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #621  
Стар 22nd July 2010, 16:34
El40 El40 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16
По подразбиране

[quote="doria"]El40, прочети статията в Blitz, която съм приложила по-горе. Там са предложени поредица от мерси за лечение на запек.[/quot

Doria, благодаря за информацията.
За съжаление, въпреки че спазвам доста от посочените мерки и нямам установена причина за наличието на хроничен запек(нито един от често споменаваните фактори при мен не е налице), проблемът съществува. Затова се интересувам от новия метод, за който ти споменаваш. Надеждата умира последна
Отговори с цитат
  #622  
Стар 23rd July 2010, 07:21
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

El40, дано да се оправиш.
Отговори с цитат
  #623  
Стар 23rd July 2010, 09:59
Сахара Сахара не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 79
По подразбиране

Преди година имах такъв проблем и започнах да си хапвам всеки ден прочутата активия, ех какво облекчение, всичко беше супер. Обаче, като престанах редовният й прием всичко си стана по старому. Много време мина докато си възвърна нормалния ритъм без нея. Та на някой случвало ли му се е така с активия?
Отговори с цитат
  #624  
Стар 23rd July 2010, 16:10
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

А на майка изобщо не й действа нито активия,нито сиропи,нито лекарства-нищо.

Ще й купя следващия месец добавка,която ще се справи и с нейния проблем
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #625  
Стар 23rd July 2010, 16:16
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

http://healthway.wellnet.me/cupers.php

вижте какво съдържа и лекува и после говорете дали са грешни пари.Здравето цена няма!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #626  
Стар 23rd July 2010, 18:11
El40 El40 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от doria
El40, дано да се оправиш.

Благодаря, Doria!
Отговори с цитат
  #627  
Стар 23rd July 2010, 21:52
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

El40, ти беше с вертикална гастропластика, нали? До колкото знам с нея по-различен начин се усвояват храните и за това си мисля, че просто трябва да се посъветваш с компетентен лекар. Не е за подценяване въпроса, има решение - със сигурност, но трябва да го намериш с подходящата помощ.

По-назад в темата бяхме коментирали, че понякога запека е и на психическа основа - най-често при пътувания, но не само. Възможно е и при други обстоятелства, разбира се. В статията, която даде doria също пише за това.

Цитирай:
Причините за сухия запек са комплексни: консумация на рафинирани храни без фибри, нередовно хранене, недостатъчно течности, пътуване, стрес, тревоги.
и е обяснено на кратко защо:
Цитирай:
Стресът затваря сфинктерите (изходните клапи) и отпуска стената на червата. Така се създават условия за препълването им със съдържимо. Покоят и релаксацията предизвикват отваряне на клапаните и тонизиране на стените на червата. Така се стимулира тяхното изпразване.
Отговори с цитат
  #628  
Стар 25th July 2010, 23:46
El40 El40 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16
По подразбиране

Здравей Мария,
да, така е. Абсолютно съм съгласна с теб, въпреки че до момента не съм откриала адекватна лекарска помощ.
Моите предположения също са свързани с причини на психическа основа, но не знам как да въздействам на това
Отговори с цитат
  #629  
Стар 3rd August 2010, 11:05
sviv86 sviv86 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Аз от две години при нужда пия Натуралакс и съм много доволна излиза сравнително евтино. В него няма Сена и е изцяло на растителна
основа и поне досега не съм имала проблем със странични ефекти.
Отговори с цитат
  #630  
Стар 4th August 2010, 09:40
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Здравейте,
Отдавна имам проблеми със стомаха си и доста мързеливите ми черва. Имаше случаи по 2-3 дни да не мога да отида до тоалетна, а стигне ли се до там беше направо мъчение. Пробвах с доста медикаменти, от които по 2 дни съм неадекватна и ми бе невъзможно да изляза от вкъщи заради силните спазми. Може би най-добре ми действаше Лаксита ... (май беше на д-р Тошков) и лактофлор (това не си спомням на коя фирма беше). В последно време направих доста промени в начина си на хранене и положителен ефект има. Периодично приемам Фибралакс - това е смеска от ленено семе, кориандър и пшеничени трици, която слагам в мляко. Отделно си пека хляб само от трици, в който слагам натрошено ленено семе и разни други маслодайни семена, например суров слънчоглед, суров сусам. Другото, което хапвам и като заместител на сладкото е сусамов тахан, смесен с мед. Става доста вкусно, а и влияе много добре на стомаха. От време на време си вземам фибри на прах ... Фемили Файбър. Те са на сашета и ги смесвам със фрешовете, които си правя у дома. Като хранителна добавка ползвам само храносмилателни ензими - плодови или растителни на NOW. Заместих и доста от традиционните варива, сега ползвам просо, амарант, киноа и понякога нахут. Като цяло са доста леки храни, не товарят стомаха, не предизвикват подуване (от боб се подувам като плондир), а са богати и на доста протеини. Е, май е това. Никак не е малко, но като цяло май системата ми работи добре.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:44.