IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 12th February 2010, 08:29
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

планирам наесен- аз преди три месеца родих- тъй че трябва да изчакам.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 12th February 2010, 09:43
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
еми, кофти е като нямаш кинти, но няма как, от незапомнение времена има патриции и плебеи =)) въпрос на лични качества е към кои ще спаднеш
Арманд, знаеш ли защо преди стотици години бедна страна като Холандия е станала в един момент най-стабилната във финансово отношение държава!? Защото назначили мъдър министър на финансите, който приложил принцип, като наредил и холандците да го спазват: печелиш да речем 100 гулдена / не съм много сигурна за паричната единица, все пак има неща, които не помня с точност / - харчиш 99 гулдена - това е равно на ЩАСТИЕ. Ако печелиш 100 обаче и харчиш 101 - това вече е равно на МИЗЕРИЯ!!!
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #63  
Стар 12th February 2010, 09:49
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

виж, не съм много як по история, но холандия става богата по друг начин, който дори не е особено почтен, а това със 100те гулдена може и не много мъдър човек да го изкаже

сега обаче времената са други

а щастието.. никога не се обвързва с пари, поне за мен лично, точно по това всъщност си личат истинските чувства, не се влияят от парични еквиваленти хихи
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #64  
Стар 12th February 2010, 09:57
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Ето тук говори икономист Mdacota ( като мен!)
Кредит се взема ако
а) наличните средства ти носят по-голяма лихва отколкото би била лихвата по кредита
Пример: искаш да си купиш кола която струва 8000?. Да предположим че ти имаш ?8000, но те са вожени в акции които ти носят 10% дивиденти. Банката ти отпуска кредит с 8% месецна лихва- тогава е по-изгодно да вземеш кредит
б) това което смяташ да правиш с този кредит ти носи доходи, които биха покрили вноските по кредита
Пример: купуваш си апартамент на кредит и го даваш по наем за 100?, вноската по кредита ти е също е 100?
в) взеимайки кредит спестяваш някакъв раз ход, който е по-висок от вноската по кредита
Пример: досега си живял под наем 100? на месец. Купувайки апартамен на кредит, плащаш вноска 100?, но след x години апартамента ти принадлежи
г) вземаш кредит за да си изпълниш мако желание ( или голямо) но вноската по кредита не трябва да превишава 10% от дохода ти
Отговори с цитат
  #65  
Стар 12th February 2010, 10:04
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Открихте топлата вода
Отговори с цитат
  #66  
Стар 12th February 2010, 10:06
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
виж, не съм много як по история, но холандия става богата по друг начин, който дори не е особено почтен, а това със 100те гулдена може и не много мъдър човек да го изкаже

Ами аз съм учила малко история, и все пак знам, че тя също подлежи на ...редакция в зависимост от властимащите в даден момент. Това поне б рамките на България е доказано.

сега обаче времената са други

Времената не са други, само модата е различна.

а щастието.. никога не се обвързва с пари, поне за мен лично, точно по това всъщност си личат истинските чувства, не се влияят от парични еквиваленти хихи
Всеки си има собствено понятие и усещане за щастие. Животът няма как да не бъде обвързан с парични знаци. Това, което казваш е илюзия, или поне мнение на мнооого млад и неочукан още от живота човек. Ще ми е драго да ти прочета постинг по въпроса за щастието и парите след...10 години, когато ще си завъртял и семейство...
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 12th February 2010, 10:07
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Ей,много ги смятате и пресмятате нещата.Аз предпочитам,просто да бъда щастлива без да навлизам в такива сметки и черногледство.Все пак не си купувам Кайен или апартамент,че да затъна,чак пък толкоз в ..........ох,няма да го напиша.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 12th February 2010, 10:10
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

бати, тва е единствения форум, където да си млад е негатив =))))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #69  
Стар 12th February 2010, 10:17
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не е негатив, да си млад!
Пожелавам ти никога да не изпадаш в ситуация, която потвърждава моите и на mdacota думите!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 12th February 2010, 10:20
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
бати, тва е единствения форум, където да си млад е негатив =))))
Грешно ме разбираш. Аз бих дала всичко, за да съм на твоите години и да споделям твоето мнение за щастието, парите и т.н. Ама няма как...
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кредит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:41.