IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 26th April 2007, 22:15
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Я смело напред:) Всичко ще е наред, не е нищо което човек да не може да издържи:
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #142  
Стар 27th April 2007, 08:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Сийче, те не носят на себе си наште кила- така че ние си знаем. само си представи снимки преди и след - от това ли мислят да те лишат!? вярно е, че винаги има рискове, но нали знаеш, че успехът има много бащи , а неуспехът е сираче... човек си преценява за себе си!
виж още ТАЗИ ТЕМА-мисля, че ще ти е от полза!
Отговори с цитат
  #143  
Стар 29th April 2007, 00:37
queenpepe queenpepe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Greece
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до queenpepe
По подразбиране Prusten na stomaxa

КИРИЛИЗАТОР
Здравейте на всички!
По въпроса за пръстена...аз съм си сложила такъв преди около една година в Гърция от един много добър хирург казва се д-р Несторидис и е от екипа на д-р Гавриил(които не е брат с Енчев-Енчев е българин и работи тук в Гърция в екипа на д-р Гавриил)
Въпросния пръстен се слага чрез така наречената лапароскопия т.е.правят се 4-5дупчици в корема и се поставя.Ако се извърши поставянето сутринта пациента може да се изпише вечерта,ако не-на другия ден!Самият пръстен е от силикон изе поставя в горната част на стомаха,по този начин се поема няколкократно по-малко храна и чувството на ситост е много по-рано от ,ако си без пръстен.Първите три седмици след поставянето му се спазва специална диета.1)През първата седмица се пият само течности(чай,сок,но не от портокал или нектар-нещо по-рядко,вода достатъчно или някакъв булион)2)През втората седмица се минава на пиъре картофено,на супи(но трябва да са разбити с пасатора и да са по-рядки на каша)кремчета и пудинги,мляко......
3)Тук вече започваме да се храним от обща храна,но в по-мек вид(бифтек,пилешко и т.н.като след поставянето на пръстена всичко се поема на малки хапки и се сдъвква много добре-в противен случай се предизвиква повръщане,което е нежелателно(може да се получи изхлъжване на пръстена по този начин).
Течностите също се приемат на малки глътки.През първия и втория месец се свалят повече килограмо,но след това отслабването се развива горе-долу по 3-5кг.на месец,което е много добре.Храна се яде всякаква,като се избягва честата употреба на алкохол,шоколад и сладолед-туй,като тези три неща са много калорични,но са течни и се приемат калории без да се усеща ситост.
P.С.забравих да спомена,че освен пръстена подкожно ти слагат и едно кабелче с ено бутонче,чрез което периодически се извършва затягане на пръстена за да се намалява количеството на поглъщаната храна и да продължава отслабването.Затягането се извършва с една спринцовка пълна с определено количество течност,като се инжектира в този бутон(напълно безболезно е )и по-този начин се издува пръстена и се затяга стомаха.След,като се спаднат желаните килограми или настъпи бременност се извършва по сущя начин разхлабване на пръстена чрез този бутон и започваме да се храним нормално все едно,че го няма и след като родим или започнем да пълнеем пак започваме да го притягаме....и така завинагислаби без диета
Надявам се да съм ви помогнала и искам да ви кажа,че нито за момент не съм съжалила че съм го сложила-чувствам се друг човек.
Пожелавам ви успех и незабравяйте,че освен външия вид трябва да помислим и за здравето ни!
Отговори с цитат
  #144  
Стар 29th April 2007, 09:51
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Имам няколко въпроси към теб, queenpepe :

1.ти какви резултати имаш за това време(колко кг.си свалила)?

2.други заболявания имала ли си?

3.каква е цената в Гърция?

4.кожата ти отпуска ли се и правиш ли стягащи процедури?

5.близките ти бяха ли против операцията?

6.имаш ли други твои познати с такъв пръстен?

ще сме те благодарни за отговорите!
Отговори с цитат
  #145  
Стар 29th April 2007, 19:01
Errika Errika не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 92
Изпратете съобщение чрез ICQ до Errika
По подразбиране

В един друг форум прочетох,че едно момиче си е сложило силиконов балон за редукция на тегло.Писах и ако иска да разкаже тук в темата историята си.Дано се съгласи,Мисля,че ще е полезно за тези,на които им предстои подобна интервенция.
Ето и едно интервю с д-р Гечева от Клиника "Малинов".На линка,който давам,има и репортаж в снимки от една такава операция.

ОПЕРАЦИЯ "АХ,ТОЗИ СИН БАЛОН"

Силикон в гърдите, устните, скулите, брадичката, дупето, прасците, дори и в петичките. А сега вече и в стомаха. Балонирането - любимата операция на холивудските звезди (нищо, че разправят, че идеалната им фигура е резултат на диета), вече се прави и у нас.

на живо от Силиконовата долина в София - клиника Малинов

текст свобода сидерова
фотография светослав караджов

Със сигурност поне веднъж в живота си (както и половината от чoвечеството) сте се вълнували от проблема с излишното тегло. Няма начин да не сте се хващали за разни чудодейни диети като удавник за сламка. Какво да направите обаче, ако от заветната цел ви делят не 10-15 кг, а 50-60? За пръв път у нас се прилага алтернативен метод, благодарение на който ще се чувствате постоянно сити и в същото време ще отслабвате бързо. В стомаха през хранопровода се поставя силиконов балон и се пълни с физиологичен серум. Миналата година Азис се подложи на подобна манипулация, но далеч по-драстична.

Героинята на нашия репортаж е Ани*, красиво момиче на 23 години. Стига, разбира се, човек да се абстрахира от физиката й - при ръст 165 см тежи 122 кг. Преди 3 години напълняла с близо 50 кг за 4 месеца - хапвала наравно с приятеля си, които работи тежък физически труд. Според специалистите причината за напълняването често е драма или депресия, която човек се опитва да "преглътне" с голямо количество храна. Но Ани упорито мълчи по въпроса, въпреки че я въртя на шиш. Да кажем, че е избягвала да се гледа в огледалото, че е ходела в безформени дрехи или че се е терзаела дали приятелят й няма да я остави, значи да не кажем нищо. Вече е забравила броя на диетите, които е опитала без резултат. С пълен глад успяла да отслабне 12 кг, които после качила бързо. Отчаяните опити да се самоунищожи пресякло гаджето й, разтревожено от виенето на свят и нервните изблици. Що се отнася до спорта, Ани няма нито желание, нито сили да се поти във фитнес залата. Лекарите не препоръчват и липосукция. Най-малкото защото не е средство за отслабване, а за премахване на мастните натрупвания. Освен това, като се имат предвид габаритите й, щеше да се наложи да я ваят с канюлата (метална игла, с която се аспирират мазнините) с месеци. За новия метод Ани прочита в пресата. Близките й били против, единствено приятелят й я подкрепил, и то защото манипулацията е безкръвна. Добре, че екипът (ендокринолог, диетолог, психотерапевт, гастроентеролог и ендоскопист) се събрал за 3 дни. Ако е било за 2 седмици, както била предварителната уговорка, Ани със сигурност щяла да се откаже.

Ако очаквате кърваво зрелище, каквъвто беше преди време репортажът за увеличаване на бюста от клиника Малинов, ще бъдете разочаровани. Липсва и героят от предишните ни разкази - топ хирургът д-р Страхил Ефремов, който направи фамозни цици на Маргото от Сървайвър и извая носа и брадичката на Пеньо от Big Brother III. Този път той галантно е отстъпил мястото на миловидната си колежка, ендоскопистката д-р Мариета Гечева. Манипулацията прилича на обикновена гастроскопия, но с пълна упойка. На монитора на ендоскопа е зейнала огромна паст, в която се спускате като с американско влакче. Усещането е много странно - все едно се намирате във вътрешността на огромен червей. Д-р Гечева с вещина борави с дългия 90 см накрайник на ендоскопа и поставя празния балон там, където му е мястото. После със сонда го пълни с физиологичен разтвор в метиленово синьо (по-долу ще разберете защо). Чудно ми е само едно - как Ани, унесена в сладък сън, успява лекичко да похърква с маркучите в устата. Всичко върви по план, докато в един момент момичето започва да кашля. Мощното й тяло тресе леглото. Ей сега, мисля си, ще се събуди и със замах ще изтръгне машинарията от гърлото си. Спокойствието на анестезиоложката обаче сваля адреналина ми. Оказва се, че като кашля, Ани се самопочиства от слюнката. Д-р Гечева спира временно, докато нещата се нормализират, и продължава невъзмутимо да влива. Когато течността достига 550 мл (обемът варира от 400 до 700 мл), спира.

Това е. Има-няма 20 минути. Без кръв, без рязане, без болка. Цената на операцията, включително стойността на балона и следенето от екипа в течение на 6 месеца, докато се махне, е 2150 евро. На Запад подобна манипулация би струвала над 5000.
Първите думи на Ани, след като излиза от упойка, са: „Имам си балон." Дори и документ, т.е. паспорт на балона, който сестрата тържествено й връчва. Ани прави опит да излезе от обзелата я еуфория и да се съсредоточи в диетата, която известният спец по хранене доц. Байкова й назначава. Дажбата й е точно 800 ккал. Храната съдържа всички жизнено важни елементи, които организмът не може да синтезира, и е разпределена на 5 приема. Въпреки че в първите няколко дни ще е на билкови чайчета и течна храна, младото момиче с оптимизъм гледа в бъдещето. Все още не говори за дрешките, които ще си купи, като отслабне. Мечтата й е да хвърли анцунга, единствената й униформа досега.
Историята обаче не завършва така щастливо за д-р Гечева. Оказва се, че Ани е гризнала докторката по пръста, докато й е изваждала ендоскопа от гърлото. "Няма нищо, свикнала съм да ме хапят", опитва се да омаловажи случката лекарката, като разтърква пръста си под масата.

С балона се губи 2/3 от излишното тегло!
Д-р мариета гечева д-р Гечева, кога се препоръчва слагането на балон?
Определящ е Body Mass Index (от англ. индексът на телесната маса). Теглото в килограми се дели на ръста в метри на квадрат. За нормален се смята индексът до 25. Ако е над
30 (122 : 1.65 х 1.65), както при Ани, тогава се слага балон. В последно време решаващо значение има и обиколката на талията. Мазнините, които се отлагат в коремната кухина, обвиват жизнено важните органи и пречат на функционирането им. При жените талията не трябва да надвишава 80 см, а при мъжете 90.

защо се налага оцветяване?
С предпазна цел. Синият цвят на урината сигнализира за евентуално пукване на балона. В този случай балонът се вади и се слага нов.

кога балонът може да се спука?
Алкохолът или високата киселинност на стомаха могат да разядат силиконовата обвивка.
с колко се отслабва? За 6 месеца човек може да отслабне с 40 до 60 кг. Загубата на килограми е плавна - с по 10 кг на месец или 2.5 на седмица, т.е. не се надвишава горната граница на здравословното отслабване. Ако пациентът започне стремително да отслабва, балонът се маха. При незадоволителен резултат може да се постави втори.
процентът на успеваемост? В 80% от случаите пациентите отслабват и продължават да губят тегло и след махането на балона. В 20% напълняват, но никога не достигат предишното тегло.

как се вади балонът?
Пак с ендоскоп. Пука се с игла и с помпа се изсмуква течността. Хваща се с двузъбец и се издърпва през хранопровода.

какво става с кожата?
За да не увисне кожата, се препоръчва гимнастика за коремните мускули, вакуум терапия с дермосоник или LPG, мезотерапия, както и вкарване със ултразвук на стягащи гелове. Ако се налага, се прави липосукция или абдоминопластика (операция на корема - б.а.)

защо екипът включва психотерапевт, ендокринолог и диетолог?
Нещата се оглеждат от всички страни. Изследват се хормоните и обмяната на веществата. Диетата е задължителна, тъй като пациентът трябва да си изработи хранителни навици, които да му позволят да задържи теглото. Ако диетата е небалансирана, това може да доведе до хиповитаминоза.

какво чувства човек в първите дни?
В 30-40% от случаите гадене и повръщане, които с лекарства отшумяват.

какви други методи има?
С пръстен стомахът се щипва като пясъчен часовник. Скоростта, с която храната постъпва, се контролира с малка клапа, имплантирана под кожата. Лично аз не харесвам метода, тъй като се нарушават анатомията на стомаха и храненето на лигавицата и има риск от язва. При гастропластиката се прави "малък" стомах, който също бързо създава чувството на насищане. Практикува се и свързване на стомаха с "по-далечни" участъци на червата, така се съкращава пътят на храната и усвояването на хранителните вещества. Последните 2 метода изискват намесата на хирург.

предимствата на балона?
Очарована съм от смислеността на метода. Балонът не само намалява обема на стомаха, но и действа на рефлекторните зони, предизвиквайки по този начин чувството на ситост. И не само това. Заедно с килограмите се нормализират нивото на кръвната захар при диабетиците, кръвното налягане и холестеролът, избягва се и рискът от сърдечносъдов инцидент.


източник: http://www.eva.bg/content/view/1024/66/
Отговори с цитат
  #146  
Стар 29th April 2007, 21:41
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Благодаря за инфото, Errika! интересно е.
Отговори с цитат
  #147  
Стар 29th April 2007, 21:53
queenpepe queenpepe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Greece
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до queenpepe
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
Имам няколко въпроси към теб, queenpepe :

1.ти какви резултати имаш за това време(колко кг.си свалила)?

2.други заболявания имала ли си?

3.каква е цената в Гърция?

4.кожата ти отпуска ли се и правиш ли стягащи процедури?

5.близките ти бяха ли против операцията?

6.имаш ли други твои познати с такъв пръстен?

ще сме те благодарни за отговорите!
Здравей!За около 10месеца съм свалила 32кг.можех и повече,но от време на време прекалявам със шоколада
Други заболявания?Какви по-точно?Имала съм гинекологични и съм си махнала жлъчката,поради камък,ако това има някакво значение....
Цената на пръстена е 7000евро,но ако не ти трябва касова бележка ти излиза 4500евро-толкова на мен ми излезе.
Лично на мен кожата не ми е увиснала,защото аз не съм имала "разплута фигура",но има и такива случаи(една моя позната е свалила 75-80kg.и ще си прави пластика,защото кожата и е виснала.но това при толкова килограми е логично,нали?
Близките не са ми имали нищо против,защото това просто е от голямо значение за здравето и за мен самата(пък и да ви кажа честно аз никого не съм питалавече съм достатъчно голяма-на 32год.съм и не мисля,че трябва да питам някого-просто реших и го направих)
Колкото до балона-това е метод,който е за случаи на хора с по-леко тегло,защото е само за 6до8 месеца и след това се маха а за това време,колко кг.ще свалите?И след това?Като започнете пак да си хапвате?Докато пръстена е за цял живот.Пък при балона и при ваденето се плаща,около 500евро още........
Успех!
Отговори с цитат
  #148  
Стар 30th April 2007, 08:54
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Да, много интересно стана... само да те питам как ядеш шоколад? Не ти ли прилошава? Или може би ядеш от този за диабетици с малтитол и други подсладители които не предизвикват хипергликемия?
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #149  
Стар 1st May 2007, 04:05
queenpepe queenpepe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Greece
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до queenpepe
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Да, много интересно стана... само да те питам как ядеш шоколад? Не ти ли прилошава? Или може би ядеш от този за диабетици с малтитол и други подсладители които не предизвикват хипергликемия?
Не виждам причинта за да не мога да ям шоколад.
Както и преди казах шоколада е едно от нещата,които трябва да се избягват да се ядат защото се разтапя,минава лесно през пръстена и се набавят калорий без да се усети чувството за ситост.
Мисля,че въпросите ти са доста неуместни,но какво да се прави.....за това е форума-за да се задават въпроси и да се отговаря на тях,въпреки,че понякога те(въпросите)са доста злонамерени.Колкото до вида шоколад.....не мисля да съм писала някъде,че съм диабетичка или нещо подобно.
Отговори с цитат
  #150  
Стар 1st May 2007, 07:31
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Яна, и аз мога да ям шоколад, както и всички други храни, но не искам...
Куин, искам и аз да те питам нещо:
като чета тук във форума, говоря с лекари и слушам изявленията им по ТВ, виждам две противоречиви мнения относно оставането на банда в стомаха завинаги.
На мен доктора от ВМА ми каза да го махна след 2 години; доктора от "Доверие" също каза, че не бива да стои дълго, защото се получавали сраствания и язви; жената на Ози Озбърн го маха след 8 години. От друга страна ти твърдиш, че ще го носиш неограничено време, Яна също спомена, че може да остане дълго в стомаха, в чуждите сайтове също не се споменава за изваждане... Какво казват по този въпрос твоите лекари?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:53.