IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3571  
Стар 7th November 2015, 21:40
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Да внеса малко яснота за КК. Подуването на гърдата не е характерно за КК, по скоро симптомите са точно обраните, свиване, стягане и деформиране на формата на гърдата/импланта. В случая на titi e успокоително, че няма температура, защото инфекциите са и най-опасни !

3. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА КАПСУЛАРНАТА КОНТРАКТУРА?

Съединителната тъкан или капсулата, която обикновено се образува около импланта, може да се стегне и да свие импланта и се нарича капсуларна контрактура. Капсуларната контрактура се среща по-често след инфекция, хематом и сером. Тя е по- често срещана също и при поджлезното поставяне. Симптомите варират от твърдост и лек дискомфорт до болка, деформиране, напипване на импланта и/или разместването му.

Когато болката и втвърдяването са силни, се налага допълнителна операция. Тази операция може да варира от премахване на капсулираната тъкан до отстраняване на самия имплант. Капсуларната контрактура може отново да се появи и след допълнителните операции. Трябва да знаете, че закритата капсулотомия, практиката на силово стискане или притискане на фиброзната капсула около импланта с цел разкъсване на капсулата от съединителна тъкан не се препоръчва, тъй като може да доведе до повреждането на импланта или до разкъсването му.
Отговори с цитат
  #3572  
Стар 7th November 2015, 22:02
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Предните пъти, когато ми се е случвало така си спомням че е съвпадало с някаква настинка и тогава док каза, че това е вирусна инфекция.
Много ме стресира като го чух първоначално, но той заключи, че е малкото зло, старшно било ако е от бактериална инфекция.


Относно риванола незнам дали ще помогне, защото при мен явно надуването е от събрана лимфна течност, а не е от възпалена жлеза.
Отговори с цитат
  #3573  
Стар 7th November 2015, 22:19
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Много възможно да е серома, сега четох за този проблем, но има нещо, което не се връзва, но може и да греша. Серома е събиране на течност под кожата, на определено място, предизвикано от травма, операции, но натрупването на течност пише, че е локализирано примерно на мястото на разреза, стояло като киста понякога, може обаче серома да и много по голям.

При titi ако не греша, цялата гърда и е равномерно издута, това само не ми се връзва. Но възможно е да е точно събиране на течност и това което чета е, че и за серома, че с времето тази течност сама можела да изчезне. Понякога оставала така с месеци. Опсано било ако се стигне до инфекция и за това трябва да се следят някои симптоми и ако човек ги има да се търси навременна медицинска помощ. При titi няма такива симптоми.

Преди и се е случвало същото, но течността по бързо се е абсорбирала. Кортикостероида е напълно излишен, той няма да премахне тази течност, ако става въпрос за серома !

http://www.healthline.com/health/seroma#Definition1

http://www.uofmmedicalcenter.org/hea...ticle/116838EN
Отговори с цитат
  #3574  
Стар 7th November 2015, 23:39
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

От много четене си докарваме погрешни диагнози.... добре че си ти у тоа форОм пуфиславе, че да ни информираш точно какво е КК. Много е погрешно лаици като всички нас тук (еле па ти) щот дори едни цици немаш да публикуват откъси от материали прочетени онлайн.

Тите? Ти си и с по-сложна операция от всички останали.... само консултация с лекар ти трябва.
Отговори с цитат
  #3575  
Стар 8th November 2015, 01:15
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране



Еми то и вие нямата пи*ки ама много ги разбирате и тези неща и ся само ми кажете, че не е така.
Така, че имането не е фактора, човек да знае това онова. Аз пък и аз дори съм си го написал, че това е копи-пейст и ако някой има нещо с което не е съгласен, да го каже на този, който е писал статиите. А тея статии определено не са писани от лаици, някои дори са от медицински сайтове.

И съм на 100% убеден, че дори жени, които имат мамоплстика не са запознати с много неща по тези въпроси. То ако беше така, нямаше да има и питания във форума. И нещо друго, знанията и желанието към конкретно нещо, не идват толкова от това човек да го притежава (както в случая цуцаните), а от любовта към това нещо.
Отговори с цитат
  #3576  
Стар 8th November 2015, 15:30
Аватара на merijaan
merijaan merijaan не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 52
По подразбиране

3.5 кг съм нагоре. Това нормално ли е?! Подута се усещам...Лице, корем, крака...за гърдите - там е ясно...Вие как сте били 48 часа след операцията? Иначе болката и дискомфортът намаляха..
Отговори с цитат
  #3577  
Стар 8th November 2015, 16:25
CvetiB CvetiB не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 115
По подразбиране

Бях същата спокойно. С подут корем, лице, крака. До седмица ше се оправиш
Отговори с цитат
  #3578  
Стар 8th November 2015, 16:28
Аватара на merijaan
merijaan merijaan не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 52
По подразбиране

Мерси. Да не откачам викаш?
Отговори с цитат
  #3579  
Стар 8th November 2015, 16:33
CvetiB CvetiB не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 115
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от merijaan Виж мнението
3.5 кг съм нагоре. Това нормално ли е?! Подута се усещам...Лице, корем, крака...за гърдите - там е ясно...Вие как сте били 48 часа след операцията? Иначе болката и дискомфортът намаляха..
А мазна ли ти е кожата на лицето?
Отговори с цитат
  #3580  
Стар 8th November 2015, 16:41
Аватара на merijaan
merijaan merijaan не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 52
По подразбиране

Много! Направо...не се търпя..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:23.