IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th June 2006, 22:37
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране Излишък протеин...

Тъй като имам в момента 500 гр. и предполагам , че трябва да пия по около 50 на ден тъй като съм 70 кг. Чувал съм че, ако пиеш повече от колкото може да усвои организма ти просто остатъка остава излишък и не се ползва.За това искам да ви попитам подходящо ли е да пия по около 40 гр на ден за да съм сигурен , че голяма част от изпитото се усвоява и няма фира
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th June 2006, 08:43
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране Re: Излишък протеин...

Цитирай:
Първоначално написано от iiccoo
Тъй като имам в момента 500 гр. и предполагам , че трябва да пия по около 50 на ден тъй като съм 70 кг. Чувал съм че, ако пиеш повече от колкото може да усвои организма ти просто остатъка остава излишък и не се ползва.За това искам да ви попитам подходящо ли е да пия по около 40 гр на ден за да съм сигурен , че голяма част от изпитото се усвоява и няма фира
Това което си го чувал е вярно, но става въпрос за отделно ядене. а не за целия ден. Т.е. ако си разделиш протеина на 2 дози една сутрин една след тренировка или следобяд няма да има проблем.
Другото е ,че 50 гр протеин не са проблем за усвояването. Аз те съветвам да хвърлиш един поглед на кутията , там си пише каква е нормалната доза да се взима на ден. Дори и да не пише. Няма проблем ако вземеш 30-40 гр дори по 2 пъти дневно. Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th June 2006, 08:52
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране

Мерси много. Аз си ги взех в едно пликче, а не са в кутия и не са на някаква фитнес фирма, а от диетичен магазин.Соев протеин 5 лв 500 гр. Преди пиех някакви в кутия и от там помня че си бях изчислил някъде към 50 гр на ден Но май наистина ще започна на две дози. Една на обед и една вечер. Аз си тренирам към 23-24 часа, защото тогава ми остава време
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th June 2006, 10:33
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

ооо недей със този соев протеин и аз съм пил от него. Не трябва да се взима много от него, защото не е полезен в такива количества. Хич не го препоръчват. Вярно е ,че в специализираните магазини за хран. добавки има много фирми които предлагат Соев протеин, но има разлика м/у този предлаган от фирмите за хран. добавки и този в магазините за здравословно хранене. Имах една книга в която пишеш всичките му плюсове и минуси, и минусите бяха мноого повече, ако държиш да разбереш повече, ще потърся книгата пак и ако я намеря ще ти напиша, какво са казали хората по въпроса за Соевия протеин.

Аз лично ти препоръчвам вместо да взимаш от него, ходи в магазина, купи си 300-400 гр. месо, разпредели си го на 2 пъти дневно и това да ти е добавка към нормалното ти хранене. Но като добавиш месото, не намалявай предишните ти дневни дажби за храна Просто го добави и така на ден ще приемаш по 45 гр чист хубав протеин ( 300 гр филе = 45 гр протеин)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Излишъкпротеин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:31.