IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 14th June 2007, 21:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Никотина си е вид дрога, а всички сме чели как протичат първите седмици, след като ти спрат дрогата.
А колкото до това, че да ги спреш изведнъж, файда няма, абсолютно не съм съгласна. Вярно, че не се изчистваш веднага, но определено е голяма разликата между това да продължаваш да вкарваш отрови в тялото си и това да спреш.
Тъй като съм пробвала и двете- и постепенно отказване, и изведнъж, мога да кажа, че намаляването на цигарите води до много по- голям стрес и до много по- силни никотинови кризи. С отказването изведнъж, никотиновия глад намаля с всеки час и за около 2-3 седмици отшумява напълно.
За протокола- не пуша след рязко отказване на цигарите и определно никога повече няма да пуша- пушила съм повече от 10 години и то всеки ден по 2-3 кутии.
Няколко пъти съм пробвала и това с постепенното отказване- резултата винаги е бил крайно изнервяне, докато в един момент не ми писне и не изпуша 5 кутии за един ден.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 14th June 2007, 21:51
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

е добре де, не се изразих правилно - файда почти няма.
но и аз не съм съгласна с тая теория. и също ако е решил човек да прави нещо или го прави, или не!
Отговори с цитат
  #73  
Стар 14th June 2007, 21:56
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Да, и аз съм на това мнение. И аз така ги спрях, отведнъж. Не съм пушила от повече от три години. Стиснах зъби и казах край. Не мога да кажа че беше особен шок... Само воля трябва.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 15th June 2007, 00:09
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Uliana
.аз исках да разбера на момента дали се е случвало на други и какви са БИЛИ ПОСЛЕДСТВИЯТА!

... тук не става въпрос за двойка в училище, за това че гаджето те е зарязало т.н. А ЗА ЗДРАВЕТО НА БЕБТО(ЕВЕНТУАЛНО) И МОЕТО ЗДРАВЕ!
Юли, случвало се е не на една или на две- и на мен ми се случи така. Когато разбах, постепенно ги отказах- все отлагах за след малко и си намирах работа. след като спрях да кърмя пак пропуших.
след години ги спрях от раз (слава Богу!!)- зависи и от моментното състояние на човека.

И не-пушили майки не са застраховани, а някой пушат и нищо няма. РАЗБИРА СЕ, найй-добре е да ги спреш- вредни са, но ти това си го знаеш. Не е най-страшното това- дано си се успокоила вече!
А това за последствията и лекар не може да ти го каже -надявай се всичко да е наред!
(аз пуших и повече , важнотое да спреш!) няма емотикон набебенце, а вече се задават още форумни бебета- това за Пимпин!!
Отговори с цитат
  #75  
Стар 15th June 2007, 07:38
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Стана ми любопитно - как се обяснява риска за бебето от рязкото спиране на цигарите?
Обясняваха го, че при новороденото се получава реакция, идентична с тази на бебетата на майки - наркоманки... В смисъл, че бебето мове да страда от нещо като "никотинов глад"... Не зная точните термини
И тогава обясняваха, че е по-добре да се намалят постепенно до 4-5 цигари, разпределени равномерно през деня, отколкото рязко да се спрат...
Съжалявам, това са ми спомените. Все пак не беше толкова скоро...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #76  
Стар 15th June 2007, 09:10
Uliana Uliana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Uliana
По подразбиране

РАДВАМ СЕ, ЧЕ ЗА СЕГА НЕ СЪМ БРЕМЕННА!Защото искам да откажа напълно цигарите и си имаме прекрасен бебок!!
Ще се похваля обещавам
Отговори с цитат
  #77  
Стар 15th June 2007, 10:28
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Limoni-Johni
Обясняваха го, че при новороденото се получава реакция, идентична с тази на бебетата на майки - наркоманки... В смисъл, че бебето мове да страда от нещо като "никотинов глад"... Не зная точните термини
Това са съвсем различни ситуации...
При новороденото се получава "наркотичен глад", когато майката е употребявала наркотици по време на бременоста и плода се е "пристрастил" в утробата... а се е пристрастил точно защото, тя не е спряла да ги взима...

Когато една жена разбере, че е бременна и спре да пуши веднага, няма как бебето да се "пристрасти" към никотина и съответно няма как да изпитва никотинов глад...
Отговори с цитат
  #78  
Стар 17th June 2007, 01:30
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

И аз мисля, че са различни ситуации.
И аз пушех преди да забременея. В момента, в който разбрах ги спрях. Тогава ми обясниха(не знам доколко е вярно), че всъщност никотина не се поема директно от плода, намалява кислородния обмен в организма на майката, което води до изтъняване на плацентата, но това само при повече от 10 цигари на ден. Всъщност алкохола и най-вече твърдия се поема директно от плода и е по-голям риска от увреждания. Изпушила съм около 10 цигари за цялата бременност, но капка не съм лизвала. Можело по-малко бира или бяло вино, но реших да се въздържам и от тях.
Вече пушенето по време на кърмене си е престъпление към здравето на детето.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 17th June 2007, 19:32
pocahontas pocahontas не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Sofia
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до pocahontas
По подразбиране

Съгласна съм с Dani_4ka, алкохола и наркотиците предизвикват много по-сериозни увреждания от цигарите.
Аз съм пила през бременността малко шампанско (на сватбата) и бира по няколко глътки, защото зверски ми се пиеше, а по принцип не обичам.
Но слава Богу нищо му няма на детето.
Важното е да не се злоупотребява.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 18th June 2007, 22:15
milqna milqna не е на линия
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 320
По подразбиране

за да не отварям нова тема искам да ви питам информативно (още ми е рано за бебете де ) четохнякъде че преди да се забременее е хубаво да се пият витамини мисля че Б12 но не съм 100% сигурна, това намалявало риска от малоформации. Някой може ли да ми каже дали наистина е така и какво се пие ?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тревожасе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:44.