IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th April 2006, 21:55
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

аз ходих да проверя колко струват лещите миналата седмица.Броиката е 50 лв димек ако на теб ти трябва една леща ще ти излезе 50 лв плус разтвора 25 =75 лв.Но до колокто знам има риск окото ти да не приеме лещата и да я изхварля сащо така определен цвят може да стои грозно и така нататак.Аз прецених че 125 лв за лещи без гаранция дали ще ми харесат е доста и...се отказах
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th April 2006, 13:35
Аватара на Люксен
Люксен Люксен не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Монтана, София..варирам:)
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Люксен
По подразбиране

Аз съм с лещи, но напълно нормални, защото трябва да нося очила, но предпочитам лещите.
Исках да кажа, че има значение как се грижиш за тях и може да изкарат повече от времето, за което ти ги дават.
Първите ми бяха за 3 месеца, но аз се грижех добре за тях и вече карат 4 месеца, като отидох при очната ми да ги види и прецени.
Важно е да ги сваляш лекичко и плавно, за да не ги нараниш. Ако започнат да се появяват едни бели точици по тях това означава, че са хванала мухъл, което е знак за лоша подръжка.
А и видях, че никой не е споменал, но докато ти свикнат очите първия месец няма да можеш да ги носиш постоянно. Започваш с 3 часа, после с 4, 5 и така. Аз вече съм постоянно с тях, дори се къпя и плувам.
Успех и внимавай, като ги слагаш, защото мой братовчед така ги сложи, че му вадиха едната с лазер в Пирогов.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th April 2006, 14:03
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люксен
А и видях, че никой не е споменал, но докато ти свикнат очите първия месец няма да можеш да ги носиш постоянно. Започваш с 3 часа, после с 4, 5 и така. Аз вече съм постоянно с тях, дори се къпя и плувам.
Никой не го е споменал, защото не е вярно за всички видове лещи. Това беше едно време, а и сега с българските лещи.

Качествените лещи не налагат постепенно свикване. Слагаш ги и захвърлаш очилата!

А за къпането и плуването бих ти препоръчала да внимаваш. Особено за второто!

Пък и колкото и добре да се грижиш за лещите си не можеш такива предвидени за 3 месеца да ги носиш например 1 година! Или то можеш, но не е хубаво. Това са очи все пак, трябва повече да се внимава с тях.

Не е като да намериш някакъв крем за ръце в шкафа от абитуриентската на майка си и да решиш да го пробваш още става ли...
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th April 2006, 14:50
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Да кажа само и аз, че ако забележиш нещо като мухъл по лещата, трябва ВЕДНАГА да я хвърлиш и да не си и помисляш да я "изстържеш" и пак да я носиш. Не си и помисляй да ползваш и днес разтвора в басейнчетата от вчера, защото "изглежда чист", целта му е да премахва бактериите и натрупания протеин, а тях не чакай да ги видиш от днес за утре.
Не случайно хората са казали, че ще пазят нещо "като очите си", това е сетиво, и ти трябва всяка секунда, дори да не го осъзнаваш!
И един съвет от личен опит - по-добре си купувай лещи за 3 месеца, излизат по-скъпи отколкото за година например, но е логично, че колкото по-начесто си сменяш, толкова по-малко бактерии и белтък ще има натрупан по тях. Знам, че има дори еднодневни, което означава, че по тях на практика се натрупва най-малко, но излиза доста скъпичко да ги сменяш всеки ден. На мен най-добре ми понасят Fresh Look - и разтвор и лещи(за 3 месеца).
А иначе, ако ти трябват,защото не виждаш, ще се почувстваш "прогледнал" в мига, в който ги сложиш. При съвременните меки лещи няма такова нещо като план за начално носене и привикване, лещата я чувстваш точно толкова, колкото чувстваш и клепачите си.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st April 2006, 22:53
Seagirl Seagirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 155
По подразбиране

Момичета,
и аз като вас носех лещи 5 години,а преди това още 3 години очила. Но преди една година си направих лазерна корекция на зрението. Не мога да ви опиша колко по-добре се чувствам. Ако трябва да избирам - не бих се поколебала. Вече го няма това всяка вечер сваляй, всяка сутрин слагай, носи си тук разтвора, там контейнера, на дискотека да ти се замъглят и пр. Много ме беше страх - признавам. Но и за миг не съжалявам. Имам проблем само със светлината нощно време - виждаш всичко много по-ярко, но те ме предупредиха. И трябва да се ражда със секцио - ама така или иначе над -/+3,5 диоптъра трябва да е секцио, а аз бях с 5. Не, че ви агитирам, но и това е вариант.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22nd April 2006, 08:20
Аватара на teddy87
teddy87 teddy87 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: BapHa
Мнения: 31
По подразбиране

Seagirl, аз също нося контактни лещи от 3 години. Диоптърът ми е -2 и на двете очи. Сериозно се замислям дали да не си направя лазерна корекция Преди време бях питала и ми наприказваха едни... Трябвало 6 месеца да ми следят зрението дали се изменя; ако се измени и 1/2 диоптър нямало да стане и т.н. Единствено малко ме е страх, щото все пак това са очи и.... Пък не искам цял живот да си бъркам в очите да вадя лещи До колкото знам, процедурата е съвсем кратка. Можеш ли да дадеш малко повече инфо-какво точно ти представлява, преди това какви изследвания ти правиха? В коя клиника?(въобще от кой град си?)
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22nd April 2006, 11:35
Seagirl Seagirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 155
По подразбиране

Teddy,
нормално е да те е страх и мен ужасно ме беше страх. Това са очи все пак. Аз съм от софия и тук се направих корекцията. Минаваш на преглед (20 лв.), където ти правят какви ли не изследвания - 2-3- часа - т.е. един ден, а не месеци. Незнам на колко години си, че са ти казали за наблюдение 6 м. Май, че имше някаква възрастова граница - но предполагам, че над 18 г. не е проблем. Процедурата с корекцията е съвсем кратка - 20 до 30 мин. макс. Не боли.

Една седмица спиш със специални очила и не си миеш косата, за да не влезе нещо в очите ти. И около две - три седмици не бива да работиш на компютър. В началото виждаш размазано, но след 1-вата седмица зрението ти е на 6. Проблеми има с нощните светлини - виждаш ги по-ярки и при шофиране можеш да не прецениш добре разстоянието. По-чувствителен си и към слънчевата светлина - лятото просто не може без сл. очила - поне при мен. Задължително е раждането с цезарово сечение, а при теб с - 2 диоптъра това не е наложително. Не ти е много висок диоптъра, но ти си знаеш най-добре. Казват, че не се възстановят диоптрите до 35-40-45 година, когато започват измененията в зрението с възрастта, ако има такива.

Аз се оперирах в една частна клиника - Vision, ще ти дам координатите ако искаш. Препоръчаха ми я, затова не съм търсила друго. Корекцията е 600/800 евро на око, в зависимост дали е строго по твоето индивидуално око или не. Много бяха мили, от операцията нямам оплакване, професионално се държаха. На първия преглед при някой от уредите обаче ме заразиха с конюктивит. Отрехоха, че е от тях, но няма откъде другаде да е. Иначе корекцията е тип-топ.

Вече една година след корекцията аз нито за миг не съм съжалила. Пу-пу-пу. Ако мога да ти помогна с друга информация - насреща съм.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22nd April 2006, 14:16
Аватара на teddy87
teddy87 teddy87 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: BapHa
Мнения: 31
По подразбиране

Мерси за бързия отговор
Аз не съм от София, а от Варна. Но до колкото съм чувала и тук клиниката "Св.Петка" не е никак лоша.
На 19 години съм, вече лекарите ще кажат има ли основание за по-дълги прегледи и т.н. Въпреки че аз от 3 години все един и същ диоптър лещи си купувам, ходя веднъж годишно да видят дали се е променил и това е. За парите(аз на 19 няма от къде да имам )-родителите ми казаха, че ако наистина е безопасно и ще ми помогне, няма никакъв проблем- все пак здравето преди всичко.
Единсвено не мога да го направя сега, защото лятото имам планове да кандидатствам, и предпочитам да ми минат изпитите и така.
За сега събирам смелост
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25th April 2006, 13:49
Аватара на Tervel
Tervel Tervel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Plovdiv
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sladkatony
На обучението ми обясниха, че не е желателно да се разменят местата на лещите, за това контейнерчето за съхранение е с различни капачки L & R, но след като ти мислиш да използваш(доколкото разбирам) само на едното око, мисля че е все тая, при теб и двете ще са примерно леви

Тва е глупост, тъй като двете лещи са напълно еднакви, както и двете ти очи.Когато си взе лещите на опаковките им да е пишело лява или дясна.Сигурен съм че не.Аз съм сменял доста лещи.Сега съм на едни сиво/сини на Bausch and Lomb.Преди ползвах на Freshlook, но те са доста дебели и дразнят повече очите!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25th April 2006, 14:50
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tervel
Цитирай:
Първоначално написано от sladkatony
На обучението ми обясниха, че не е желателно да се разменят местата на лещите, за това контейнерчето за съхранение е с различни капачки L & R, но след като ти мислиш да използваш(доколкото разбирам) само на едното око, мисля че е все тая, при теб и двете ще са примерно леви

Тва е глупост, тъй като двете лещи са напълно еднакви, както и двете ти очи.Когато си взе лещите на опаковките им да е пишело лява или дясна.Сигурен съм че не.Аз съм сменял доста лещи.Сега съм на едни сиво/сини на Bausch and Lomb.Преди ползвах на Freshlook, но те са доста дебели и дразнят повече очите!
Извинявай Tervel , но на контейнерчето за съхранение пише ляво и дясно !
Аз не съм много веща по въпроса и споделям това което са ми обяснили на мен, а пък ти може да си по-голям капацитет по въпроса, тъй че не бих спорила с теб за подобни нелепости !
Просто изложи своите знания и виждания. Това все пак е форум и служи за дебати !
Остани си със здраве и сполай !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Информациязалещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:04.