IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4331  
Стар 5th March 2011, 00:24
Аватара на Caroline-Caro
Caroline-Caro Caroline-Caro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: алтернативната вселена
Мнения: 1 220
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Много е красива тортата ти Caroline-Caro. Сигурно е и много вкусна.
Само дето бая работа ми се вижда, време трябва за нея.
Така е.Доста игра.Но резултата си заслужава.
__________________
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Отговори с цитат
  #4332  
Стар 5th March 2011, 09:19
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Каро, и аз ще ти пробвам тортата. Според мен не е голяма играчка ( не е като Гараш да печеш 4 блата например)
Изгледжда много ефектна, само това сиропиране малко ме притеснява, но аз ще импровизирам

на който му се занимава и има време - ето рецептата на Гараш
Последно я правих на рожденния ден на Анито

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
торта гараш
Това е оригиналният вариант на торта Гараш, която се е правила в Шератон преди години

* 9 бр. белтъци
* 200 г захар
* 220 г смлени орехи
* 50 г брашно

За крем Гараш:

* 400 г заквасена сметана
* 80 г захар
* 400 г шоколадов кувертюр

За заливане:

* шоколад и олио
* бадеми и зелена сладкарска боя
Белтъците се разбиват, но не чак толкова, че да станат на сняг, защото в противен случай стават много трошливи. Прибавя се постепенно захарта, като разбиването продължава. Прибавят се и орехите и се разбърква съвсем малко, колкото да се обърка всичко. Сипва се и брашното и се обърква, но не с миксер, а съвсем леко. От тази смес се правят 4 платки в намазана с масло тава, като трябва да са еднакво големи. Платките се изпичат в предварително добре загрята фурна до 200 - 220 С. Като поизстинат малко се вадят внимателно от тавата. Оставят се да доизстинат, а през това време се приготвя крема.

Крем Гараш: Добре охладената сметана се разбива много хубаво на крем, заедно със захарта. Прибавя се по малко от разтопения на водна баня шоколад, като се разбива непрекъснато.

Платките се слепват една по една с готовия вече крем. Отгоре, вече сглобената торта също се намазва с крема, заглажда се добре и се оставя в хладилника за 2-3 часа да се постегне. След това се изважда от хладилника и цялата торта се залива с разтопен на водна баня шоколадов кувертюр с малко олио за гланц. Отгоре на тортата в кръг се посипват оцветени в зелено обелени и нарязани на ситно бадеми.
Отговори с цитат
  #4333  
Стар 5th March 2011, 10:02
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

В последно време правя само студени торти от бишкоти или гофрети потопени в прясно мляко и намазани с кремче от заквасена сметана и течен шоколад. А и задължително банани между блатовете. Доста калорично е, но адски вкусно :P
__________________
И сам войнът е войн!
Отговори с цитат
  #4334  
Стар 5th March 2011, 10:15
Аватара на Caroline-Caro
Caroline-Caro Caroline-Caro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: алтернативната вселена
Мнения: 1 220
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Каро, и аз ще ти пробвам тортата. Според мен не е голяма играчка ( не е като Гараш да печеш 4 блата например)
Изгледжда много ефектна, само това сиропиране малко ме притеснява, но аз ще импровизирам

на който му се занимава и има време - ето рецептата на Гараш
Последно я правих на рожденния ден на Анито

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
торта гараш
Това е оригиналният вариант на торта Гараш, която се е правила в Шератон преди години

* 9 бр. белтъци
* 200 г захар
* 220 г смлени орехи
* 50 г брашно

За крем Гараш:

* 400 г заквасена сметана
* 80 г захар
* 400 г шоколадов кувертюр

За заливане:

* шоколад и олио
* бадеми и зелена сладкарска боя
Белтъците се разбиват, но не чак толкова, че да станат на сняг, защото в противен случай стават много трошливи. Прибавя се постепенно захарта, като разбиването продължава. Прибавят се и орехите и се разбърква съвсем малко, колкото да се обърка всичко. Сипва се и брашното и се обърква, но не с миксер, а съвсем леко. От тази смес се правят 4 платки в намазана с масло тава, като трябва да са еднакво големи. Платките се изпичат в предварително добре загрята фурна до 200 - 220 С. Като поизстинат малко се вадят внимателно от тавата. Оставят се да доизстинат, а през това време се приготвя крема.

Крем Гараш: Добре охладената сметана се разбива много хубаво на крем, заедно със захарта. Прибавя се по малко от разтопения на водна баня шоколад, като се разбива непрекъснато.

Платките се слепват една по една с готовия вече крем. Отгоре, вече сглобената торта също се намазва с крема, заглажда се добре и се оставя в хладилника за 2-3 часа да се постегне. След това се изважда от хладилника и цялата торта се залива с разтопен на водна баня шоколадов кувертюр с малко олио за гланц. Отгоре на тортата в кръг се посипват оцветени в зелено обелени и нарязани на ситно бадеми.
Пинииии....благодаря за рецептата на торта ,,Гараш"!
Аз имам някакъв вариант,но не е от най-сполучливите,а тази ще я пробвам още тези дни.
А за сиропирането на тортата...правила съм го и с компот от праскови,от кайсии,а на една хижа на Бузлуджа дори със степче,така че,получава се...Не е сложна за изпълнение,но най-много време отнема наслагването на двата вида смес,една по една лъжиците се редуват и става доста бавно...а бе,нещо,като...да чоплиш слънчоглед с боксьорски ръкавици..
__________________
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Отговори с цитат
  #4335  
Стар 5th March 2011, 10:20
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Внимавай само като отлепяш платките - трябва да ги оставиш да изстинат върху хартията за печене, иначе тортата е много вкусна
Отговори с цитат
  #4336  
Стар 5th March 2011, 10:34
Аватара на Caroline-Caro
Caroline-Caro Caroline-Caro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: алтернативната вселена
Мнения: 1 220
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Внимавай само като отлепяш платките - трябва да ги оставиш да изстинат върху хартията за печене, иначе тортата е много вкусна
Ще се съобразя с това,благодаря ти!
__________________
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Отговори с цитат
  #4337  
Стар 6th March 2011, 17:57
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Пържоли на фурна ,задушени зелевчуци ,спанак с ориз ,таратор и тирамису .Утре няма да готвя.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #4338  
Стар 6th March 2011, 18:02
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Супа,задушени зеленчуци и пилешки хапки :P Сега ако направя и десерт,ще се призная
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #4339  
Стар 7th March 2011, 18:26
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Скумрия на фурна с доматен сос и картофена салата.
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #4340  
Стар 11th March 2011, 12:52
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Салата с чушки и млечен сос - много простичка и вкусна :P
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквощеготвитеднес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:42.