IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2251  
Стар 26th January 2010, 16:40
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

За нея не знам,но 90% от изгонените са именно заради С........,в това число и аз до колкото си спомням съм с последно предупреждение.Супер дразнещо е да се намесва във всичките теми гонеща даден потребител с цел обикновен чат с него.Мен лично ме изнервя.Забелязвам всъщност,че не само мен .За последната седмица поне 4 човека я помолиха да не о....ра темите.
  #2252  
Стар 26th January 2010, 16:42
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Цитирай:
Първоначално написано от Armand

също така уонт пише мноо балансирани и грамотни мнения, не знам що сте я изгонили
Това да си интелигентен и грамотен не ти дава право да правиш каквото си искаш. Причината е написана - демонстративен отказ да спазва правилата. Направена и беше забележка на л.с. тя отвърна провокативно и заяви, че няма да се съобразява. Това е.
в един спор между властимащ и властподчиняващ се е ясно кой ще загуби, така че приемам мнението ти за вярно =)

но за сладито според мен трябва да се погледне по-сериозно

тук няма субективен фактор, просто е необходимо да се съобразите с общото настроение във форума
__________________
nothing to die for = nothing to live for
  #2253  
Стар 26th January 2010, 16:43
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

ако никой не й обръща внимание, няма да е така. Все пак чата е двустранно действие.
  #2254  
Стар 26th January 2010, 16:44
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand

но за сладито според мен трябва да се погледне по-сериозно
Не мога да виждам всичко, възможно е и да пропусна някои важни детайли. Ако има нещо конкретно, което да променя картината - сигнализирайте ми.

Суитшарк го направи, това е добре. Но конкретно в този случай вината за леката дрязга беше поравно между двете потребителки. Поне така се вижда отвън.
  #2255  
Стар 26th January 2010, 16:49
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Марулка
За нея не знам,но 90% от изгонените са именно заради С........,в това число и аз до колкото си спомням съм с последно предупреждение.Супер дразнещо е да се намесва във всичките теми гонеща даден потребител с цел обикновен чат с него.Мен лично ме изнервя.Забелязвам всъщност,че не само мен .За последната седмица поне 4 човека я помолиха да не о....ра темите.
Разбирам те. Дразнещо е. Но айде опитай да бъдеш обективна. Няма ли няколко други потребителя, които флудят не по-малко от Сладито? Те не са ти проблем и затова не ги забелязваш. Сладиланката те дразни и затова забелязваш нейният флуд.

Флуда и офтопика е генерален проблем на форума, а Сладиланката е частен случай. Не искам да назовавам имена, но ако трябва да реагирам спрямо Сладиланката, обективността изисква да реагирам към още немалко потребители.

Преди време говорихме точно по този въпрос и болшинството се съгласи, че другото е по-лошия вариант и форумът ще се превърне просто в една енциклопедия, вместо в динамичният и жив организъм, който е сега.

Разбира се и другата крайност не е приятна, но аз не мога да следя за офтопик на всички потребители. Просто е непосилна задача.

Ако вие взаимно промените манталитета си и ограничите офтопика, тогава аз мога да правя забележки на единичните потребители, които прекаляват. Но в момента просто не са единични случаи.
  #2256  
Стар 26th January 2010, 16:53
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Цитирай:
Първоначално написано от Armand

но за сладито според мен трябва да се погледне по-сериозно
Не мога да виждам всичко, възможно е и да пропусна някои важни детайли. Ако има нещо конкретно, което да променя картината - сигнализирайте ми.
точно понеже не може всичко да следиш според мен е редно да се съобразиш с колективното мнение

провеждаш анкета, ние гласуваме

според резултата се решава

или виждаш че 4-5 човека са ти писали едно и също нещо, повод за размисъл =)

за мен лично флуда като понятие не е проблем, всеки форум го има, всъщност това носи и атмосверата на форума =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
  #2257  
Стар 26th January 2010, 16:59
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Гласуване тук бе направено само веднъж, по изключение и за доста важен въпрос.

Предполагам ще се съгласиш, че не може да се прави гласуване за всяка необходима забележка на потребител.
  #2258  
Стар 26th January 2010, 16:59
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Пример:
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopi...=13503&start=0
до 2 страница,лично аз преброих 4 човека които я молят да бъде по-ограничена в постовете си.Моя личност не я броя,защото да кажем,че първа я захапах.Ако може да се обърне внимание на тона с който отговаря на възпитано поднесени забележки.
  #2259  
Стар 26th January 2010, 17:04
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Гласуване тук бе направено само веднъж, по изключение и за доста важен въпрос.

Предполагам ще се съгласиш, че не може да се прави гласуване за всяка необходима забележка на потребител.
разбира се, че не може за всеки

но си има такива, които се натрапват

и понеже в този форум не пишеш само ти, а и други потребители

според мен при по-енергичен интерес може да бъде проведено гласуване

тук няма субективен фактор

става дума за единодушно мнение, базирано на лични впечатления
__________________
nothing to die for = nothing to live for
  #2260  
Стар 26th January 2010, 17:07
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Самият факт, че темата, която даваш за пример е "говорилня" показва колко несъстоятелна е критиката. Двама потребители си чатят недругаде, а в говорилнята. Изведнъж от някъде другаде се явяват някакви други, които им дават тон кво да правят и кво да не правят. При това по иронизиращ начин. Еми какво очакваш, да ти благодари ли?

Освен това конкретно в случая със Сладиланката има много голяма предистория, която няма как да бъде игнорирана.

Многократно към нея бяха отправяни грозни и прекрачващи границата нападки от групичка потребители. Когато към теб са се отнасяли по този начин, нормално е и ти да реагираш по-раздразнително.

И именно в това се крие и обяснението защо тези няколко потребителя им е такъв голям проблем флуда на Сладиланката. Те просто са я нарочили за черна овца.

Рядко се съгласявам с Ем Джи, но в случая тя ви го каза - за диалог е нужен повече от един човек. Сладиланката не си говори сама. Защо само тя ви е проблем? Замислете се.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съобщенияотадмина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:56.