IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd June 2009, 14:36
fivewish fivewish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 4
По подразбиране Може или не без тях?

Искам да попитам може ли да се качат килограми без да взимам каквито и да е било добавки? Висок съм 185см и тежа 67 кг. а 19 годишен съм. Преди няколко дни почнах да се грижа (така казано) за тялото си, но все чувам въпроса Защо не взимаш нещо за да качиш килограми? А не става ли без тях?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd June 2009, 15:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Може, просто ефектът с тях е по-голям.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd June 2009, 16:38
fivewish fivewish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти за отговора! На теб какво ти идва на ум от кой продукти(храни) се качват повече килограми от нормалното?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd June 2009, 16:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Трябва да осигуриш нужните въглехидрати и белтъци за деня. Не знам каква ти е структурата, но за да има растеж, трябва да осигуряваш 2,2 грама белтък на телесен килограм, тоест, ако тежиш 67 килограма, това прави към 150 грама белтък на ден. Вече сам си проверяваш колко % белтъчини има в месото, яйцата и млякото и си ги изчисляваш Отделно обаче трябва да има и въглехидрати, за тях не ти трябва формула, но ако си с бърз метаболизъм, няма защо да те притесняват сега - колкото повече, толкова по-добре. Ако при 150 грама белтък не качваш - увеличаваш въглехидратите. Мазнините си идват от месото, яйцата и млякото, така че не е нужно да ги следиш.

Наблягай на месото, яйцата и млякото Въглехидратите от каквото се сетиш - хляб, ориз, картофи, плодове, зеленчуци и т.н.

Просто 185/67 не ми звучи да имаш проблем с мазнините, но ако някой ден имаш, тогава нещата стоят по друг начин и трябва да се регулират въглехидратите. До тогава обаче, предполагам, има много време Метаболизмът се забавя с възрастта, но 19 е рано за мъжете.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd June 2009, 17:01
fivewish fivewish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Ivanin много ти благодаря!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th June 2009, 15:24
ivooo ivooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Препоръчвам ти да наблягаш на пилешкото/пуешкото, поне 2 от храненията ти през деня да са с месо.
През ден яица, повече кисело мляко.
Но без да подадеш нещо на организма надали ще има този ефект(хранителни добавки: протеин, аминокиселини, глутамин и т.н.), които искаш, или поне не и в близката година...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th June 2009, 21:23
fivewish fivewish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Едиснтвената ми цел е да си оформя тялото. Не ми трябва огромна маса да кача за да я превърна в последствие в мускул и аз незнам как е, но би ми се искало да добавя към тялото си 6-7кг макс. Това е всичко. Е силно се надявам за 2-3 месеца редовно ходене поне да има минимален ефект ... ще видя и ще продължавам
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th June 2009, 21:26
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Бъди редовен и упорит, не спирай и резултатите ще дойдат
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th June 2009, 22:28
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fivewish
Едиснтвената ми цел е да си оформя тялото. Не ми трябва огромна маса да кача за да я превърна в последствие в мускул и аз незнам как е, но би ми се искало да добавя към тялото си 6-7кг макс. Това е всичко. Е силно се надявам за 2-3 месеца редовно ходене поне да има минимален ефект ... ще видя и ще продължавам
Не си поставяй такива срокове, че после е доста обезсърчаващо По-добре си създай една положителна нагласа към самата тренировка, т.е. тренирай за самия спорт, а не толкова с идеята да качваш и избягвай да се теглиш и гледаш много много в огледалото. Един ден ще останеш много приятно изненадан.

П.С. Леко добълнение към поста на колегата: белтъците си ги докарвай до 3-3,5г/кг, а въглехидратите - 6-8г/кг
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th June 2009, 22:16
ivooo ivooo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Нама как да качиш 6-7 кг за 2-3 месеца и то без нищо.
За 7 месеца съм качил 10кг с протеин аминокиселини глутамин разни чайове витамини и креатин 2 цикъла както и обилно хранне най-вече. Още повече че ако сега почваш да тренираш най-голям ефект ще видиш 3-5 месец
Не бързай, качественото тяло се прави бавно...
А и ако видиш ефект, а то няма как да не видиш такъв макар и по-малък след 3-я месец да речеме, няма да ти с еизлиза от фитнеса... апетита идва с яденето...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Можеилинебезтях
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:26.