IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 24th October 2008, 12:33
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
И аз да се включа малко по тази тема!Седмица след като си взех дипломата за средно образование,пътувах вече за Швейцaрия,където работех две год. и половина!Там живеях в Женева,където както знете е един от най добрите стандарти в света!Мога да кажа с рака на сърцето,че там е мястото да се покажеш колко милиона имаш в сметката!Останах очарована от града,хората и изживяните емоции там!Естесвено винаги има изключения,ще ви дам такъв,там живее собственика на веригата от магазини за домашна мебилировка и т.н ИКЕА,това са огромни магазини в цяла Европа,та...този дядо не е показал че се различава от другите пенсионери там,нито по облекло,нито по къща,нито по банкова сметка,нито и по кола!Добре,след като свърших договора ми там,реших че имам нужда да сменя малко обстановката и от година и половина живея в Лухембоург!Тук богатите наитина си показват,че са богати и не се смущават от другите!Къщи,резиденции,ко и,почивки,външен вид,ВИП сепарета,това е тяхна територия!Това е държавата с най-висок стандарт на живот в Европейския съюз,и това ти прави впечетление,няма как!По отношение за нашата следка родина България нямам никакв коментар!Какъвато и да е тя,наша си е!И точно затова реших да се върна след месец ЗАВИНАГИ
и сега кво?
Гледам заглавието...гледам какво си писала...и ми се струва, че си отишла да разгледаш как живеят богатите?Ми...то и тук можеш да ги видиш
България е уникална страна!!!
Ама УНИКАЛНА!!!
Във всяка държава ... си има мафия.
В България мафията си има държава! - това не може да се види никъде другаде
Споменавам ли някъде мафия или греша Тези милионери за които аз споменавам,гарантирам че не са МАФИОТИ!Това са бизнесмени,направили парите си от акции,хора които играят на борсата и знаит как да направят от 50 евро-50 000евро!!!!Също така наследници на богати фамилии и т.н!По случайност имам леки отношения с хора близки до така наречените мафиоти бизнесмени,и ще ти кажа че са толкова обикновени колкото и аз!Един от най големите в Женева,живее с жена си и двете си деца в двустаен апартамен и жена му ходи на работа!Това в България едва ли е възможно!!По отношение за Балагря,истина е уникална е!И не съм била в Европа само да видя как живеят богатите,аз работя по 12 часа за тях и сам от така наречения "помощен персонал",които се грижи нищо и никога да не им липсва!!!Затова реших да споделя от личен опит!!Невиждам нищо лошо в това
Отговори с цитат
  #62  
Стар 24th October 2008, 12:45
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Сажелявам,ако има на някои думи правописни грешки,но нямам кирилица,но още не съм свикнала с катализатор
Отговори с цитат
  #63  
Стар 24th October 2008, 14:04
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
защото колкото и кусури да има държавата, продължава да води борба с организираната престъпност.
това ме подсети за онзи лаф че в България единственото организирано нещо е престъпността
Ник, е права че престъпност и мафия има навсякъде но в България никой не се крие, защото на никой не му пука от държавата. лошото е че точно тази държава стои зад престъпниците и те се чувстват безнаказни.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 24th October 2008, 16:27
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Заминах, защото бях много бедна. Баща ми случайно попитал едно семейство приятели, които живееха в Италия, могат ли да ми помогнат и хоп... след няколко месеца дойде в работата ми със самолетния билет и с работна виза Бях на 18.
Живях с това семейство докато не си стъпих на краката.
Първото нещо, което направих беше да си купя апартамент в София с мисълта, че като свърша да го изплащам ще се прибера, но... останах тук, защото се влюбих. Бяхме заедно 4 години с въпросния човек, а после се запознах с мъжа си
Сега не бих се върнала в България по ред причини. На първо място, защото през годините всичките ми роднини дойдоха при мен и от хората, които обичам там ми останаха само възрастните баба и дядо и най-добрата ми приятелка с кръщелниците ми.
Другата основна причина е, че ме боли от това, което виждам в България. По мненията ми си личи кое по-точно не харесвам, да не изброявам сега...
Италия е моята Америка, даде ми много възможности, прие ме като човек и никога не съм се чувствала чужденка.
Но ако можех да избирам сега, бих отишла в Лондон, към този град изпитвам романтично привличане.
Желая успех на заминаващите и на завръщащите се в България. И съм на разположение на тези, които се интересуват от Италия
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #65  
Стар 26th October 2008, 09:00
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heavenkata
Аз съм го решила. Ще остана в България. Просто не виждам бъдещето си другаде. Искам да остана тук и да спомогна за оправянето на положението в България и ще го направя. Чудите се как? Най-простото нещо - аз искам да имам 3деца, да се развивам, да помагам.. и имам амбицията. С това мисля, че помагам много. Колкото и нескромнно да звучи, на България и трябват такива хора. Хора като мен, приятеля ми дори, като kras4ence, които ще останем и ще се опитаме да променим нещата тук и СЕГА, за нашите и вашите деца, децата на България.
Да,ти хубаво си го решила,но все още не си достигнала възрастта,в която можеш да бъдеш убедена в това свое решение. И аз си мислех,като теб...казвах си,че ще остана тук,ще прогресирам,ще ме оценят някой ден...,но от времето,в което бях категорична,досега видях много неща,които ме отвратиха от живота тук...Ти все още си в средното училище,не знам доколко си се сблъскала с корупцията там,защото в моето поне тя беше на доста високо ниво,дори достигаше това в някои университети,а естествено след това по-голямата част от "платените ученици" или "спонсорите" отидоха в съответния университет,има си някои неписани договори и учебните , а и изобщо държавните институции си съдействат и правят пари. Да,не мога да отрека,че и при двете ми кандидатствания имах успех да изкарам хубави оценки и да се вредя по естествения начин,но не ми е приятно това,че уча наедно с хора,които са си платили и си мислят,че светът е техен,а и кой знае колко деца са се лишили от възможността да учат желаната специалност и местата им са заети от такива с по-платежоспособни родители.
Решението ти да имаш 3 деца е чудесно,но имаш ли представа,че тук,в България,ще имаш възможността да ги осигуриш финансово ,без да има лишения за тях или за семейството като цяло,едва след доста години трудов стаж,така че този твой план е в далечно бъдеше...Наскоро водих подобен разговор с една жена и ми сподели,че минималната сума за отглеждане на бебе в днешно време е 500лв. х 3 деца = 1500лв.,което ще рече,че твоята минимална заплата трябва да е толкова,за да може с тази на мъжа ти да покривате сметки и вашите разходи...1500лв. е висока заплата за България,трябва все пак да имаш и висока квалификация,че дори и стаж...Да не говорим,че тук всеки гледа да те наеме без трудов договор или след като тъкмо си завършила,че да си без стаж,без опит с работодатели и да те мине тънко,тънко със заплатата. Ти добре ще си при близките си,но ако ти се налага да работиш на няколко работи,само за да оцеляваш и да си изплащаш сметките,а нищо налице от тоя труд...едва ли ще ти остава много време и желание за приятни изживявания с тях или с когото и да било.
Аз си казах,че ще започна работа възможно най-скоро и ще видя как стоят нещата в различните сфери,за да преценя след време къде искам да се развивам...Какво да ти кажа...няма къде да се развия,докато не остава настрана скрупулите си и не започна да лъжа ,без да ми мигне окото,така се развиват хората тук.
Не е нормално човек с дългогодишен стаж да получава 400лв. заплата,а момиче на 16г.,любовница на известен политик да му прошепва на ухото,че си е харесала дамска чанта в еди-кой си град за тази сума и да я получава,но го има,да,за жалост...
Наскоро една моя съседка,която живее в Америка,се беше прибрала за месец...в края на месеца,след като се предполага,че вече е направила доста разходи тук,тя дойде на старата ми работа и купи на приятелят си подарък уиски за 600лв. Аз не бих могла да си позволя да отида с толкова пари за престоя си в друга страна,а камо ли да направя такъв подарък...И знаеш ли,изглежда си напълно нормално момиче на моята възраст - естествена коса,леко пълничка,почти без грим,с обикновени младежки дрехи...тук в България тези суми на нейната възраст могат да си ги позволят само мутресите...а тя учи и работи и ги е спечелила,защото са я оценили като човек,като икономическа единица,която ще се развива...

Цитирай:
Дааа, както винаги ще кажете, че тук нямам бъдеще, че в другите държави вземат по нам колко си хиляди и т.н. .. ама тея държави хората им не ги напускат!!!! Те си стоят там и се развиват в своята си държава. А ние тук - бягаме. И защо? Наистина ли предпочитате да сте евтина работна ръка ( не казвам, че всички са такива, но от това, което съм чувала в повечето случаи там българите са така )? Толкова много ли искате да ви гледат гадно, защото преди вас са срещали крадливи българи и имат лошо мнение за Бълария? Искате да се чувствате далеч от родината и когато се прибирате след работа да не чувствате, че сте у дома? Искате да сте далеч от всичко, спомени, преживявания??? Искате да градите наново приятелства? Да се чудите на кой да имате вяра?? Защо го искате?Сега като си мисля просто не разбирам защо не предпочитат младите да завършат образованието си тук и със знанията си да постигнат нещо ТУК БЕ!!! ТУК, при роднините и приятелите си!!!
Това,че не ги напускат,а дори ходят хора от други страни,трябва да ти говори достатъчно.
Явно родителите ти са добреплатени и ти си материалноосигурена,за да смяташ,че тук е много високоплатена работната ръка...
Цитирай:
Аз точно заради тези неща и безкрайната ми обич към родината, заради спомените, заради местата, заради хората, заради природата, заради усещането на България и най-вече заради специфичното чувство, че съм у дома, че съм някъде, където не съм чужденката..
Права си,нашата родина е само в спомените...и в това,което е останало от природата. А аз напоследък не се чувствам у дома,чувствам се не на мястото си,в един изкривен и грозен свят.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #66  
Стар 26th October 2008, 09:24
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ох, как ми се иска да не си права, ледено_sЪrчице..

И аз няма да напускам България. Три, че и повече деца исках преди, но сега имаме две не искам повече, най-вече защото е много трудно възпитанието. И другите фактори също.
Но въпреки това ти се радвам на желанието, heavenkata!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 26th October 2008, 11:13
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

за съжаление ледено_сърце е много права. аз винаги съм мечтала да живея и работя в България, да се развивам тук....все още го искам но с всеки изминал ден се убеждавам че това е загубена кауза....дано да се случи нещо което да приомени мисленето ми но то засега е такова.
много малко работодатели оценяват умните и мислещи хора - повече предпочитат да наемат "Станка" от незнам кое село щото тя ще е съгласна и за 300 лв да работи, а аз няма да съм. друг е въпроса каква работа ще върши тя и каква аз, но за това никой не мисли, идеята е да се наеме някой за възможно най-малко пари. ако можеш да работиш извънредно и за възможно най-малко пари - най -добре, ако имаш претенции иси знаеш цената, това не се харесва. сигурно не всички фирми са такива но явно аз съм попадала само на такива.отиваш на интервю и ако недай боже питаш кво е заплащането те гледат като полезно изкопаемо...е съжалявам ама квото ида си говорим парите са важен мотив за всеки щото като отида да си плащам тока никой не го интересува колко ми е интересна работата.
казват нямало кадри в България - а да си зададем въпроса има ли качествени работодатели за да има кадри...то има кадри ама повечето отдавна ги няма в България вече, защото точно такива работодатели са ги изгонили.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 26th October 2008, 11:18
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ох,направо ми се плаче,като се замисля...дори не ми се иска да почвам да пиша за още такива истории ,щото са просто потресаващи и по-добре човек да не е ставал свидетел и да не ги е чувал,за да вярва поне малко в справедливостта и възможностите на родината...Дори аз се чудя защо съм още тук,но пустата любов към България ме държи,каквото и да ми е на ума,сърцето и на каквото и да съм се нагледала...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #69  
Стар 26th October 2008, 12:09
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

трагично е положението - наистина много може да се говори, но според мен е жалко че хората се принуждават да ходят в Биг Брадър, Сървайвър или всякви там риалита за да бъдат забелязани. всеки за това го прави - и то се казва открито...ако беше толкова розово дали Филип щеше да се прави на идиот за да осигури инвитро на жена си, дали изобщо щеше да е в Биг Брадър - съмнявам се.... наскоро даваха един филм незнам по коя тв за едно семейство отънало в заеми за инвитро, за да родят дете на тая държава. и хората са доволни че е станало от първия път, защото иначе заемите щяха да са много повече.това е плачевно направо
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 26th October 2008, 12:17
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
И аз да се включа малко по тази тема!Седмица след като си взех дипломата за средно образование,пътувах вече за Швейцaрия,където работех две год. и половина!Там живеях в Женева,където както знете е един от най добрите стандарти в света!Мога да кажа с рака на сърцето,че там е мястото да се покажеш колко милиона имаш в сметката!Останах очарована от града,хората и изживяните емоции там!Естесвено винаги има изключения,ще ви дам такъв,там живее собственика на веригата от магазини за домашна мебилировка и т.н ИКЕА,това са огромни магазини в цяла Европа,та...този дядо не е показал че се различава от другите пенсионери там,нито по облекло,нито по къща,нито по банкова сметка,нито и по кола!Добре,след като свърших договора ми там,реших че имам нужда да сменя малко обстановката и от година и половина живея в Лухембоург!Тук богатите наитина си показват,че са богати и не се смущават от другите!Къщи,резиденции,ко и,почивки,външен вид,ВИП сепарета,това е тяхна територия!Това е държавата с най-висок стандарт на живот в Европейския съюз,и това ти прави впечетление,няма как!По отношение за нашата следка родина България нямам никакв коментар!Какъвато и да е тя,наша си е!И точно затова реших да се върна след месец ЗАВИНАГИ
и сега кво?
Гледам заглавието...гледам какво си писала...и ми се струва, че си отишла да разгледаш как живеят богатите?Ми...то и тук можеш да ги видиш
България е уникална страна!!!
Ама УНИКАЛНА!!!
Във всяка държава ... си има мафия.
В България мафията си има държава! - това не може да се види никъде другаде
Споменавам ли някъде мафия или греша Тези милионери за които аз споменавам,гарантирам че не са МАФИОТИ!Това са бизнесмени,направили парите си от акции,хора които играят на борсата и знаит как да направят от 50 евро-50 000евро!!!!Също така наследници на богати фамилии и т.н!По случайност имам леки отношения с хора близки до така наречените мафиоти бизнесмени,и ще ти кажа че са толкова обикновени колкото и аз!Един от най големите в Женева,живее с жена си и двете си деца в двустаен апартамен и жена му ходи на работа!Това в България едва ли е възможно!!По отношение за Балагря,истина е уникална е!И не съм била в Европа само да видя как живеят богатите,аз работя по 12 часа за тях и сам от така наречения "помощен персонал",които се грижи нищо и никога да не им липсва!!!Затова реших да споделя от личен опит!!Невиждам нищо лошо в това
"Ще дам отчет за всеки един милион до стотинка...само за първия не ме питай как съм го направил"...не си ли го чувала в Италия
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:43.