IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th September 2009, 01:55
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране Пълната анестезия

Съжалявам, ако на темата не й е мястото тук...
Знам, че много от вас имат някакви корекции, някой дори повече от 1 или 2. Мен като че ли (колкото и да ви е смешно) най- ме плаши упойката. Никога не са ми слагали и много искам да науча абсолютно всичко около пълната упойка.
Как се чувствахте, след като се събудихте?
Повръщахте ли след това (което също много ме плаши). От какво се предизвиква повръщането - упойката директно стомаха ли дразни?
Има ли някаква опасност за сърцето?
И каквото друго се сетите, ще съм ви благодарна!
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th September 2009, 02:16
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

П.П. Видях, че има пусната привидно същата тема в раздел Ринопластика, НО като я прочетох не намерих отговорите, които търсех, защото там нещата се въртяха основно (и май само) върху върпоса с алергиите и кой от какво е алергичен. За това моля не ми спирайте темичката!
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th September 2009, 08:59
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=2391
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th September 2009, 09:46
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Упойката се поставя венозно. Мен лично първо ми сложиха едно абокатче и след като ми постави упойка ..си заспах почти веднага.Като се събудих нищо ми нямаше, само дето бях много гладна и успях да изям цял дюнер.В общи линии това е. Не е нищо страшно и неприятно./поне при мен беше така/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th September 2009, 10:07
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

От целия екип най-доверие имам на анестезолога , особено в сферата на пластичната хирургия . Каквото и да ми е обещано предварително - все асистент може да е пуснат да се учи , или самия хирург да реши да приложи нов начин на работа , който в момента да си усъвършенства . А и анестезолога трябва да е добър , иначе едва ли биха работили с него и да рискуват .
От повръщане не че ме е страх , просто не обичам да съм в такова състояние пред хора .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th September 2009, 15:08
Аватара на melon4e
melon4e melon4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 77
По подразбиране

Мерси много за информацията ви, а и за линка! Ако някой се сети нещо, което не е споменавано до сега - да казва!
__________________
С питане далеч се стига! С пипане също
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th September 2009, 07:43
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оnly
От повръщане не че ме е страх , просто не обичам да съм в такова състояние пред хора .
Не на всеки му се повръща. На мен първият път само при първото ставане ми се повдигна, а при втората операция ми нямаше нищо. Втората беше с по-малко упойка и болкоуспокояващи.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th September 2009, 12:03
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: Пълната анестезия

Цитирай:
Първоначално написано от melon4e
1. Как се чувствахте, след като се събудихте?
2. Повръщахте ли след това (което също много ме плаши). От какво се предизвиква повръщането - упойката директно стомаха ли дразни?
3. Има ли някаква опасност за сърцето?
1.В абсолютна еуфория - с приповдигнато настроение; точно като надрусана... исках да споделя радостта си с целия свят, а после даже не помнех с кого съм говорила по телефона...
2. Нито веднъж от петте ми операции не ми се е повръщало - но това се дължи на вида на упойката и разбира се, готиния анестезиолог (по-точно правилното дозиране) Даже на друго място да се наложи да ме оперират - пак ще изисквам "Диприван" в комбинация с д-р Гергов
3. Май по-скоро има опасност за мозъка
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th September 2009, 13:32
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Помня, че не се чувствах особено добре като се събудих - беше ми леко замаяно. Повръщах само веднъж, веднага след като ми биха някакво обезболяващо (затова предполгам, че е от него, а не от анестезията, която беше с Диприван). Болеше ме леко и гърлото, по-скоро беше като пресъхнало. Това е ясно, че е от тръбата, която се слага за дишането. Та за всеки случай изсмуках едно-две хапчета за гърло. В общи линии това беше. Нищо страшно няма.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st October 2009, 14:11
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране Re: Пълната анестезия

Цитирай:
Първоначално написано от melon4e
Как се чувствахте, след като се събудихте?
Повръщахте ли след това (което също много ме плаши).
От какво се предизвиква повръщането - упойката директно стомаха ли дразни?
Има ли някаква опасност за сърцето?
Последна интервенция
Събудих се много леко, чувах гласове доста силно, сякаш хората около мен говореха прекалено високо.Веднага си фокусирах погледа на всичко което се движи в стаята, виждах ясно без проблеми. Започна да ми се гади и между няколкото sms- a, които написах повърнах около 4-ри пъти.Това беше...Трябваше да ме свалят в моята стая за през нощта, станах си сама и седнах в някаква количка, свалиха ме с асансьор, изобщо можех да ставам и да стоя права, но не за дълго половин час след събуждането. От там нататък, ми се спеше нон стоп и се чувствах леко замаяна до следващия ден...През нощта ми премериха температурата и кръвното налягане.
Спомням си че температурата ми беше 37 и 4, казаха ми , че това било нормално.Дори си включих климатика, беше ми малко студено.Месец юли... Гърлото ми беше леко продрано, но това премина бързо. За сърцето не мога да кажа нищо, аз поне не съм имала проблеми после.А дали вреди, знам ли ???
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пълнатаанестезия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:22.