IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th October 2009, 12:55
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

И на мен ми сложиха система. Спомням си че бях адски изплашена (ами ако се събудя преждевременно, ами ако не се събудя изобщо). Обаче анестезиоложката беше много готина и ме успокояваше и дори ми каза някакъв виц. Може би секунди след като ми сложиха системата и усетих унасяне и от там вече нищо не помня.
Но общо взето еуфорията беше много по силно чувство от страха защото очаквах с нетърпение промяната ми.
За съжаление изобщо не се интересувах каква е упойката, само помня че много бързо ме хвана. Като се събудих бях леко замаяна и адски ядна, но ми казаха че не могат да ми дадат вода докато не премине действието на упойката за да не повърна. Може би след около 2 часа ми дадоха да пия вода и да хапна и всичко беше ок. Много е важно нищо да не се яде и дори да не се пие вода през целия ден преди операцията (това с храната се издържа но без вода ми беше трудно).
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th October 2009, 23:15
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране Re: Пълната анестезия

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
3. Май по-скоро има опасност за мозъка
Моята беше Диприван венозно. Специално питах дали ще е такава, защото предния ден бях чела, че най-добре се понася от организма. Не се страхувах изобщо при упояването. Усещането дори е много приятно, защото ти дават и да вдишаш газ. След като се събудих, се чувствах адски отпочинала и хукнах да се разхождам, да си пия и ям, да си лафя по тел.

Това за пораженията върху мозъка го чух от една докторка и ми се ще да не е вярно. Ако някой знае подробности по въпроса, нека пише.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th October 2009, 23:23
Аватара на raptorche
raptorche raptorche не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Пловдив
Мнения: 693
По подразбиране

С всеки пластичен хирург работи специалист анестизиолог, който трябва да бъде запознат с това дали имате алергий към упойки и ако нямате, няма никакъв проблем за вътрешните ви органи, анестизиолога преценява от точното количество упойка, от която имате нужда и през цялата интервенция след вашите жизнени показатели и ако е нужно прелива допълнителни течности.
__________________
Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пълнатаанестезия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:39.