IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #211  
Стар 13th July 2007, 17:34
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Апо, че пуша като комин, пуша, ама пак казвам онова си е офф топик и не се отнася за конкретен човек, порок или случай Просто лично мнение....
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #212  
Стар 10th October 2007, 14:44
Nina_ Nina_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 13
По подразбиране

След повече от 20 г., спрях да пуша на 09.02.2007, тогава ме оперираха за херния, след около 10 дни се усетих че всъщност цигарите не ми лиспват. Скоро след това на няколко сбирки съм палила по 3-4 цигари, но от 3 месеца и на сбирки не ми се пуши. НО качих едни 4-5 кила, въпреки че не съм променила храненето, само заради операцията бях спряла спорта за около 2 месеца, но въпреки подновяването на активни спортни занимания пустите килца не мърдат. Въпреки това, не бих пропушила заради това отново.

Е това е моя случай и опит със спирането на цигарите
Отговори с цитат
  #213  
Стар 27th December 2007, 14:23
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dimi4
Май ще отивам да я търся тази книга.Завиждам ви,благородно.
бреййй...и аз току що я поръчах да ми я купят,направо не мога да повярвам,че една книга може да ти помогне да преодолееш тази гадна зависимост към цигарите-аз се опитах веднъж и ги отказах за близо 3 седмици,ще ми се да започна новата 2008 без цигари,затова ще гледам да я прочета до нова година,докато още пуша,....благодаря ви за споделените мнения!
Отговори с цитат
  #214  
Стар 27th December 2007, 16:41
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

тази книга се оказа трудна за намиране-в първите 3 книжарници нямаха,ще опитам довечера в Хеликон.
Отговори с цитат
  #215  
Стар 20th May 2008, 14:42
kokona_mila kokona_mila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 73
По подразбиране

аз много често сънувах, че пуша и се ядосвах сама на себе си в съня си но какво облекчение чувствах като се събудех, ех
Отговори с цитат
  #216  
Стар 6th January 2009, 14:51
Fking Fking не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apolonia2006
тази книга се оказа трудна за намиране-в първите 3 книжарници нямаха,ще опитам довечера в Хеликон.
Аз току що си я поръчах от тук:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471...-alyn-kar.html


btw, някой да е попадал на нея в електронен формат? Бих искал да си я кача и на телефона.


п.с.
Вдигам доста стара тема, но тъй като я изчетох цялата, ще ми е интересно да разбера до къде са стигнали главните герои в нея
Отговори с цитат
  #217  
Стар 20th February 2009, 16:51
via_42 via_42 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 28
По подразбиране

Апчиху! Верно прашасала тема, ама аз я изчетох цялата
Защото от два дни не пуша...не е много, знам...но мотивацията ми е силна
Отговори с цитат
  #218  
Стар 8th May 2009, 12:58
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Аз да побутна темата via_42 от мен!

Цитирай:
Първоначално написано от krizzia
.. но никой не прочетох да се е оплакал от периода, след който сте съумели да се откажете от този лош навик -тютюнопушене,а именно - че се трупат килца
Може и да е обсъждано, но са много темите за тютюнопушенето и отказването от цигарити и не моя да търся из всичките.

Та, вчера видях една позната - отказала ги е от месеци - всъщност от миналото лято, сравнително малко е качила, но без да си променя хранителните и двигателните навици. Т.е. не яде повече, движението й е същото, а все пак е качила. И е разбрала, че след спирането на цигарите метаболизма на човек се забавя и съответно трябва да направиш нещо зад да си го позабързаш. (спорт най-добре) Тя за сега е започнала с по-дълго вървене пеша и не използване на колата. Това при нея е приложимо, още повече, че живее на един доста висок баир и да го изкачиш си е направо една по-лека тренировка.

Та така, в метаболизма било ключето след спирането на пущините.

п.с. Карат китайците да пушат, за да стимулират икономиката
Отговори с цитат
  #219  
Стар 11th May 2009, 20:37
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Сутринта изпуших последните 3 цигари.Сега си стоя на масата и си мисля какво по дяволите ми липсва Но тъй като съм ината,няма да си купя нова кутия,а ще хапвам ябълки и ще дъвча дъвка.

Ако успея да удържа положението,ще съм много щастлива :P
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #220  
Стар 17th July 2009, 08:54
clara_84 clara_84 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 5
По подразбиране цигари

Здравейте и от мен! Аз ноември 2008 г. бях болна от грип. Тъй като много кашлях, спрях цигарите. От тогава...до сега не съм запалила цигара. Димът и мирисът им ме дразни много. Пушила съм постоянно 8г, но не мога да кажа,че някога съм била зависима от цигарите. Не съм качила нито един килограм. Всичко е на психическа основа. Според мен храната не може да замести никотиновия глад, така че дори няма логика да се напълнява. Просто всичко е психика... Това,разбира се, си е лично мое мнение и опит
__________________
Няма сянка този, който излъчва светлина!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Периодаследтютюнопушенето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:31.