IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 26th May 2008, 21:33
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Да, добре е щом се чустваш добре с ниското кръвно и аз се чуствах добре докато се роди вторият ми син. После кръвното ми остана малко по високо но пък абсолютно нормалното 130/80 -120/80. Понякога и се вдига до 150/100 и когато пак се случи вече да ми е като това от преди години се чуствам ужасно. Относно причерняването се пази и внимавай,а и как успяваш да спортуваш тогава? хапвай поне повече шоколад преди или по време на тренировки на мен ми помагаше и една кола ако изпия още по-добре
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #62  
Стар 28th May 2008, 17:28
Maler Maler не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 2
По подразбиране пггф

Здравей !!


Аз съм на 20 години

Имам Талсемия минор и ниско кръвно. трудно могат да се нарекат сериозни заболявания но имат общи симптоми и са силно обвързани : бледост, отпадналост, дефицит на витамин Б12, фолиева киселина. Понякога се чувставам като парцал друг път съм ок. Много тежко е положението когато е горещо, причернява ми пред очитре или ми прибледнява не знам какво е точно но е много кофти. Като вляза в някои претъпкан автобус направо ми идва да изкоча през прозореца

Най-лошото е че не мога да намеря добър лекар, с който да се консултирам. предполагам че имам дефицит на витамин Б12 и то як ... обаче не знам как се установява и какви мерки се взимат. Можете лид а ми препоръчате някой добър хематолог ?

Успех в летните жеги на всички. Заминавам за щатит и за лятото надявам се от работа да не мисля толкова за ниското си кръвно и анемията хаха...
Отговори с цитат
  #63  
Стар 30th May 2008, 22:40
Aglika Aglika не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3
По подразбиране

относно този витамин B12... на няколко места във темата го срещнах и въпросът ми е какво точно е действието му и дали има някакви ограничения в дозата, която може да се приема.. аз също съм с ниско кръвно и общо взето пиенето на много вода и айрян през лятото ме спасява, ноо ми се спи посоянно и се чудя дали има нещо общо с кръвното
Отговори с цитат
  #64  
Стар 30th May 2008, 22:51
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

И мойто е много ниско , но аз залагам на кафетата (по две на ден ) , шоколад , и количка
Отговори с цитат
  #65  
Стар 8th July 2008, 11:37
LolliPop_4e LolliPop_4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Привет на всички От около година знаех, че имам ниско кръвно, но чак наскоро се сблъсках "отблизо" с проблема. В петък ми причерня, наложи се едни случайни хора да ми помагад да се осъзная къде съм. И днес отново ми падна кръвното, докато чаках на опашка да си взема закуската и замалко да падна на земята, добре, че ме хванаха после викнаха линейка, прегледаха ме и лекаря ми каза, че кръвното ми е много ниско, също така и хемоглобина ми е прекалено нисък Което чесно да ви кажа и представа си нямам какво значи И утре в 8 сутрента личния ме вика да ми прави изследвания. Но аз съм много страхлива и изобщо не искам да ходя, понеже не знам какво ще ми правят И да ви попитам какви изследвания се правят в този случай? Кръв ли се взема или? Моля ви някой да ми отговори и да сподели опит, че вече съм на ръба на отчаянието
Отговори с цитат
  #66  
Стар 8th July 2008, 12:36
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Е не се отчайвай. То и аз съм с ниско кръвно и за това по опашки особено ако е топло избягвам да стоя. Фитнеса и при мен се оказа много положителен като нормализиране на кръвното и редовното хранене, също приемането на много течности и най вече вода. Лекарят не знам какво точно ще ти каже което не е известно като факт. Най много да ти изпише магнезий и витамини.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 8th July 2008, 13:56
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Най-много помага айрян със сол
Пробвайте и ще видите как веднага ще ви светне
Отговори с цитат
  #68  
Стар 8th July 2008, 14:12
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Почти всички жени са с ниско кръвно - аз също 80/40 - ставало ми е лошо- какво ли не, но по време на жегите отърване няма. Вслушай се в съветите, които ти дадоха повечето от форума, но не взимай лекарства. Пийвай си кафенце и повече водички и така.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 8th July 2008, 16:50
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

И моето кръвно е ниско-85 нa 55 в нaй-добрия случaй, но имaм късметa дa не ми пречи, освен дa ми причернява от време нa време, особено кaто съм в МЦ. Не пия кaфе, но хaпвaм достa плодове и пия aйрян, също е хубaво дa се пият течности достa, a и си хaпвaм слaдко от време нa време.
Е aко кръвното ви е много ниско(веднъж моето беше 50 нa 30), тогaвa просто лежете, докaто ви мине и пийте течности.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 9th July 2008, 22:51
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нискокръвно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:54.